Szybki kontakt

HermesSQL – NOWOCZESNY SYSTEM ERP

System ERP HermesSQL dostarcza sprawdzone rozwiązania wspierające nowoczesne metody zarządzania firmą. Obsługuje i jednocześnie integruje wszystkie kluczowe obszary: sprzedaż, dystrybucję, e-commerce (B2B, B2C, EDI), zaopatrzenie, gospodarkę magazynową, produkcję, usługi, kadry i płace oraz finanse i księgowość. Dzięki temu pozwala w pełni kontrolować sytuację w przedsiębiorstwie.

Ważnym elementem programu jest jego analityczna część, która zawiera różnorodne analizy i raporty stanowiące podstawę do podejmowanie lepszych i szybszych decyzji biznesowych. ERP system HermesSQL współpracuje z nowoczesną platformą BI – Qlik, która daje ogromne możliwości w zakresie projektowania zaawansowanych, interaktywnych analiz i kokpitów menadżerskich, za pomocą których firmy mogą łatwiej przewidywać i kształtować swój biznes.

Cała konstrukcja systemu ERP HermesSQL oraz wszystkie jego funkcjonalności zaprojektowane są w taki sposób, aby umożliwić wzrost kluczowych wskaźników biznesowych wpływających na wynik ekonomiczny firmy. Efektem takiego podejścia jest: zwiększenie wydajności pracy, lepsza organizacja procesów, możliwość optymalizacji kosztów i zwiększenia zysków firmy.

ERP system HermesSQL dobrze wdrożony i efektywnie wykorzystywany przynosi firmie szybkie i konkretne korzyści biznesowe.

SPRAWDŹ JAK DZIAŁA HERMESSQL

Poznaj dostępne rozwiązania!

KORZYŚCI Z WDROŻENIA SYSTEMU ERP

Zwiększenie sprzedaży

16 – 28%

Zwiększenie wydajności

10 – 16%

Zmniejszenie kosztów zakupu

7 – 11%

Zmniejszenie zbędnych zapasów

17 – 75%

(Wg badań organizacji APICS)

Czym jest i jak działa system ERP?

ERP, czyli Enterprise Resource Planning, tłumaczy się jako „planowanie zasobów przedsiębiorstwa”. Niezależnie od wielkości, każda firma posiada zasoby, np. ludzkie (pracowników), rzeczowe (surowce, urządzenia, gotowe produkty) i finansowe. Na co dzień, w każdym przedsiębiorstwie, zarządza się zgromadzonymi zasobami. Są one wykorzystywane do osiągnięcia wcześniej założonych celów. System klasy ERP HermesSQL wspomoże zarządzanie wszystkimi obszarami funkcjonowania Twojej firmy.

Nasze oprogramowanie ERP nieprzypadkowo cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Dzięki niemu możliwe jest zintegrowanie działań poszczególnych działów firmy. Wiele przedsiębiorstw korzysta jednocześnie z różnych rozwiązań informatycznych, które są dedykowane poszczególnym działom. Przepływ informacji między tymi działami nie zawsze odbywa się szybko i sprawnie, a to z uwagi na brak integracji poszczególnych systemów.

HermesSQL jest systemem zintegrowanym. Poszczególni pracownicy Twojej firmy mogą uruchomić zarówno moduł oprogramowania, z którego korzystają na co dzień, jak i pozostałe wykorzystywane w firmie. Wdrożenie systemu klasy ERP sprawi, że wymiana informacji zostanie usprawniona, a dodatkowo możliwe jest efektywniejsze, całościowe zarządzanie poszczególnymi procesami.

Możliwości i zastosowanie systemów ERP

Wielu przedsiębiorców błędnie zakłada, że systemy ERP są dedykowane jedynie korporacjom i dużym firmom. Faktycznie, to właśnie tam są wykorzystywane najczęściej, ale również mniejsze firmy mogą odnieść spore korzyści ze stosowania programów ERP. Szczególnie dotyczy to organizacji, których struktura jest rozproszona. Twoi pracownicy pracują w różnych miastach lub często są poza siedzibą firmy? System ERP jest narzędziem, które umożliwi im szybką i sprawną wymianę informacji.

Jeśli chcesz mieć lepszą kontrolę nad wydatkami, a jednocześnie móc optymalizować koszty prowadzenia działalności – ERP system HermesSQL to doskonałe rozwiązanie. Jedna baza informacji pozwala wyeliminować mylne decyzje i kosztowne błędy. Z drugiej strony pracownicy mogą sprawniej niż dotychczas realizować zamówienia. Usprawnione zostają również logistyka i wykorzystanie powierzchni magazynowej. Wszystko to przekłada się na podniesienie poziomu obsługi i zadowolenia klientów.

Nowoczesne systemy informatyczne ERP pozwalają także lepiej zarządzać zasobami ludzkimi. Twój dział kadrowy czy księgowy będzie mógł efektywnie planować czas pracy pracowników. Nasze moduły przeznaczone do prowadzenia księgowości i obsługi kadrowo-płacowej są zawsze zgodne z aktualnymi przepisami prawnymi. Prowadzona w sposób elektroniczny dokumentacja przełoży się też na oszczędność czasu i materiałów biurowych.

Ponadto ERP system HermesSQL pozwala gromadzić dane, które mogą następnie zostać wykorzystane podczas rozmaitych analiz. To przełoży się na podejmowanie trafniejszych decyzji biznesowych. Proces decyzyjny jest wspierany poprzez integrację z platformą BI – Qlik.

Budowa ERP – wiele modułów to za mało

Programy klasy ERP są tworzone z myślą o sprawnym przepływie informacji w organizacji i usprawnieniu podejmowania decyzji. Czy istnieje zatem jeden, uniwersalny ERP system dla firm? Niestety nie – potrzeby przedsiębiorstw są różne, na rynku dostępne są więc systemy ERP o różnej funkcjonalności. Najczęściej właściciele firm wybierają wśród wielu modułów, które mogą, ale nie muszą być firmie potrzebne. W wielu przypadkach to jednak zbyt mało. Coraz częściej przedsiębiorcy klucza do sukcesu upatrują w nowoczesnym modelu zarządzania. Jednak aby oprogramowanie ERP można było uznać za elastyczne, jego architektura powinna być otwarta. Wówczas możliwa jest rozbudowa programu, nawet o bardzo nietypowe rozwiązania. Systemy ERP o takiej architekturze będą „rosły” wraz z Twoją firmą. Dzięki temu możesz uniknąć sytuacji, w której dobrze znany przez pracowników program będziesz musiał zastąpić nowym, bo dotychczasowy nie jest w stanie sprostać zmieniającym się oczekiwaniom.

Program HermesSQL jest przykładem oprogramowania ERP o otwartej strukturze. Jak wszystkie systemy ERP, integruje on kluczowe obszary przedsiębiorstwa. Jest wyposażony w moduły dla różnych działów, np. sprzedaży, zaopatrzenia, finansów czy księgowości. To, co wyróżnia system HermesSQL, to użyta przez nas technologia. Dzięki wykorzystywanym przez nas narzędziom deweloperskim jesteśmy w stanie stworzyć, a następnie zintegrować z pozostałymi modułami indywidualnie dostosowane do potrzeb konkretnej firmy środowiska rozszerzeń. W efekcie program Hermes sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, wdrożonego sposobu zarządzenia i branży, w której ono działa.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając system ERP?

Przedsiębiorstwa, które staną przed wyborem systemu ERP i wykonawcy wdrożenia, powinny wziąć pod uwagę kilka kryteriów:

  • potrzeby firmy - należy określić preferowane funkcjonalności, cele jakie firma chce osiągnąć za pomocą systemu informatycznego, zakres wdrożenia oraz obszary problematyczne, tzw. „wąskie gardła”, które będą objęte wdrożeniem.
  • funkcjonalność - porównując systemy ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich perspektywiczność. Warto sprawdzić również częstotliwość wydawania aktualizacji programu wnoszących nowe funkcjonalności.
  • elastyczność - wysoka elastyczność systemu gwarantuje firmie możliwość dopasowania programu do najbardziej zaawansowanych procesów i niestandardowych potrzeb, które często stanowią o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstwa.
  • interfejs użytkownika - im bardziej jest przejrzysty i intuicyjny, tym prostsza jest obsługa i krótszy czas potrzebny do opanowania systemu ERP.
  • opinie klientów - zazwyczaj listę użytkowników, którzy wyrazili zgodę na rozmowę telefoniczną lub wizytę referencyjną, dostarczają sami oferenci. Warto zadbać, aby rozmowa była przeprowadzona z firmą o podobnym modelu biznesowym, wielkości zatrudnienia i zakresie wdrożonych modułów.
  • doświadczenie dostawcy - zwrócić uwagę należy na doświadczenie firmy w zakresie wdrażania systemu ERP, zaplecze kadrowe, oferowaną pomoc powdrożeniową i serwisową.
  • koszty i licencjonowanie - na rynku systemów ERP można spotkać trzy rodzaje licencji: stanowiskową (udzielaną w oparciu o ilość stanowisk, na których instalowany jest system), licencję modułową (udzielaną na podstawie ilości użytkowników pracujących na module) oraz licencję serwerową. Najkorzystniejszym dla firmy modelem licencjonowania jest licencja serwerowa. Koszt zakupu takich licencji uzależniony jest od ilości jednoczesnych użytkowników korzystających z programu. Dostęp do modułów reguluje tu system uprawnień. W praktyce oznacza to, że z chwilą zwiększenia kompetencji pracownika, wystarczy rozszerzyć zakres jego uprawnień bez konieczności zakupu dodatkowych licencji. W tym wypadku całkowite koszty zakupu licencji znane są już na samym początku wdrożenia.
  • dwie strony medalu - warto zawęzić wybór systemu ERP do kilku rozwiązań. Dzięki temu można będzie lepiej porównać oferty, jednocześnie ograniczając czas i koszty z tym związane.

ERP system - systemy dostarczane kompleksowo

System ERP HermesSQL to nie tylko niezawodne rozwiązanie wspierające nowoczesne, efektywne zarządzanie firmą. System ERP HermesSQL to także kompleksowa oferta, która spełnia oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Tworzymy zaawansowane systemy ERP perfekcyjnie odpowiadające potrzebom ich przyszłych użytkowników. Każdą przeprowadzaną przez nas realizację wyróżnia dodatkowo kompleksowość - budujemy system ERP, wdrażamy go, dostarczamy sprzęt i kreujemy wymaganą przez systemy infrastrukturę informatyczną. Kolejnym etapem w procesie wdrożenia są przeprowadzane przez nas szkolenia pracowników firmy w zakresie użytkowania oprogramowania ERP.

Wszystkim naszym Klientom decydującym się na systemy ERP HermesSQL gwarantujemy posprzedażowe wsparcie w zakresie wdrożonego rozwiązania ERP. Wiemy, że nowy system stawia przed użytkownikami nowe wyzwania i może generować wiele pytań oraz ewentualne trudności, na które  na bieżąco odpowiadamy i szybko reagujemy.

Proponowane przez nas systemy ERP sprawdzą się w każdej firmie. Kompleksowo dostosujemy system także do Twoich potrzeb.

Chcesz umówić się na prezentację systemu lub zamówić wersję demo?

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy!