Kalkulator ERP
Kalkulator Systemu ERP

Branża:

Wielkość firmy (ilość pracowników):

Liczba operatorów systemu:

Zakres wdrożenia systemu ERP:

Podaj dane kontaktowe, w celu przekazania kalkulacji

*Administratorem danych jest Humansoft Sp. z o.o. Szczegóły oświadczeń i obowiązki informacyjne zawarte są w czytelnej i przejrzystej formie w „Polityce prywatności”.

Zapraszamy do przeczytania artykułu
„Ile kosztuje system ERP?”

HermesSQL – NOWOCZESNY SYSTEM ERP

System ERP HermesSQL dostarcza sprawdzone rozwiązania wspierające nowoczesne metody zarządzania firmą. Obsługuje i jednocześnie integruje wszystkie kluczowe obszary: sprzedaż, dystrybucję, e-commerce (B2B, B2C, EDI), zaopatrzenie, gospodarkę magazynową, produkcję, usługi, kadry i płace oraz finanse i księgowość. Dzięki temu pozwala w pełni kontrolować sytuację w przedsiębiorstwie.

Ważnym elementem programu jest jego analityczna część, która zawiera różnorodne analizy i raporty stanowiące podstawę do podejmowanie lepszych i szybszych decyzji biznesowych. ERP system HermesSQL współpracuje z nowoczesną platformą BI – Qlik, która daje ogromne możliwości w zakresie projektowania zaawansowanych, interaktywnych analiz i kokpitów menadżerskich, za pomocą których firmy mogą łatwiej przewidywać i kształtować swój biznes.

Cała konstrukcja systemu ERP HermesSQL oraz wszystkie jego funkcjonalności zaprojektowane są w taki sposób, aby umożliwić wzrost kluczowych wskaźników biznesowych wpływających na wynik ekonomiczny firmy. Efektem takiego podejścia jest: zwiększenie wydajności pracy, lepsza organizacja procesów, możliwość optymalizacji kosztów i zwiększenia zysków firmy.

ERP system HermesSQL dobrze wdrożony i efektywnie wykorzystywany przynosi firmie szybkie i konkretne korzyści biznesowe.

SPRAWDŹ JAK DZIAŁA HERMESSQL

Poznaj dostępne rozwiązania!

Czym jest i jak działa system ERP?

ERP, czyli Enterprise Resource Planning, tłumaczy się jako „planowanie zasobów przedsiębiorstwa”. Niezależnie od wielkości, każda firma posiada zasoby, np. ludzkie (pracowników), rzeczowe (surowce, urządzenia, gotowe produkty) i finansowe. Na co dzień, w każdym przedsiębiorstwie, zarządza się zgromadzonymi zasobami. Są one wykorzystywane do osiągnięcia wcześniej założonych celów. System klasy ERP HermesSQL wspomoże zarządzanie wszystkimi obszarami funkcjonowania Twojej firmy.

 

Nasze oprogramowanie ERP nieprzypadkowo cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Dzięki niemu możliwe jest zintegrowanie działań poszczególnych działów firmy. Wiele przedsiębiorstw korzysta jednocześnie z różnych rozwiązań informatycznych, które są dedykowane poszczególnym działom. Przepływ informacji między tymi działami nie zawsze odbywa się szybko i sprawnie, a to z uwagi na brak integracji poszczególnych systemów.

 

HermesSQL jest systemem zintegrowanym. Dzięki temu przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi modułami odbywa się automatycznie. Wdrożenie zintegrowanego systemu klasy ERP sprawia więc, że wymiana informacji zostaje usprawniona i wreszcie możliwe jest kompleksowe zarządzanie firmą.

KORZYŚCI Z WDROŻENIA SYSTEMU ERP

Zwiększenie sprzedaży

16 – 28%

Zwiększenie wydajności

10 – 16%

Zmniejszenie kosztów zakupu

7 – 11%

Zmniejszenie zbędnych zapasów

17 – 75%

(Wg badań organizacji APICS)

Możliwości i zastosowanie systemów ERP

Wielu przedsiębiorców błędnie zakłada, że systemy ERP są dedykowane jedynie dużym firmom. Faktycznie, to właśnie tam są wykorzystywane najczęściej, ale również mniejsze firmy mogą odnieść duże korzyści ze stosowania programów ERP.


Jeśli chcesz mieć lepszą kontrolę nad wydatkami, a jednocześnie móc optymalizować koszty prowadzenia działalności – to system ERP HermesSQL jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Jedna baza informacji pozwala wyeliminować mylne decyzje i kosztowne błędy. Z drugiej strony pracownicy mogą sprawniej niż dotychczas realizować zamówienia. Usprawniona zostaje również logistyka i wykorzystanie powierzchni magazynowej. Wszystko to przekłada się na podniesienie poziomu obsługi i zadowolenia klientów.

 

Nowoczesne systemy informatyczne ERP pozwalają także lepiej zarządzać zasobami ludzkimi. Nasze moduły przeznaczone do prowadzenia księgowości i obsługi kadrowo-płacowej są zawsze zgodne z aktualnymi przepisami prawnymi. Prowadzona w sposób elektroniczny dokumentacja przełoży się też na oszczędność czasu i materiałów biurowych.

 

Ponadto system ERP HermesSQL pozwala gromadzić dane, które mogą być wykorzystane podczas różnego typu analiz. To przełoży się na podejmowanie trafniejszych decyzji biznesowych. Proces decyzyjny jest wspierany poprzez integrację z platformą BI – Qlik.

Budowa ERP – wiele modułów to za mało

Programy klasy ERP są tworzone z myślą o kompleksowej obsłudze firmy oraz sprawnym przepływie informacji w obrębie organizacji. Czy istnieje zatem jeden, uniwersalny system ERP dla firm? Niestety nie, ponieważ potrzeby przedsiębiorstw są po prostu różne. Najczęściej właściciele firm wybierają wśród wielu modułów, które mogą, ale nie muszą być firmie potrzebne. W wielu przypadkach to jednak zbyt mało. Coraz częściej przedsiębiorcy klucza do sukcesu upatrują w nowoczesnym modelu zarządzania. Jednak aby oprogramowanie ERP można było uznać za elastyczne, jego architektura powinna być otwarta, a sam system powinien być wyposażony w narzędzia do projektowania dodatkowych funkcjonalności. Wówczas możliwa jest rozbudowa programu o niestandardowe rozwiązania. Systemy ERP o takiej architekturze i z narzędziami programistycznymi będą „rosły” wraz z firmą. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której dobrze znany pracownikom program ERP będzie trzeba zastąpić nowym, bo dotychczasowy nie będzie w stanie sprostać zmieniającym się oczekiwaniom.

HermesSQL jest przykładem oprogramowania ERP o otwartej strukturze. Jak wszystkie systemy ERP, integruje kluczowe obszary przedsiębiorstwa. Jest wyposażony w moduły dla różnych działów, np. sprzedaży, zaopatrzenia, finansów czy księgowości. To co wyróżnia system HermesSQL, to użyta technologia i narzędzia deweloperskie, dzięki którym można stworzyć dodatkowe, indywidualne rozwiązania dla firmy, a następnie zintegrować z pozostałymi modułami. W efekcie program HermesSQL sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie niezależnie od jego wielkości, wdrożonego sposobu zarządzenia i branży, w której działa.

 

Umów się na prezentację systemu

Na co warto zwrócić uwagę wybierając system ERP?

 

Przedsiębiorstwa, które staną przed wyborem systemu ERP i wykonawcy wdrożenia, powinny wziąć pod uwagę kilka kryteriów:

 • Potrzeby firmy


  Należy określić preferowane funkcjonalności, cele jakie firma chce osiągnąć za pomocą systemu informatycznego, zakres wdrożenia oraz obszary problematyczne, tzw. „wąskie gardła”, które będą objęte wdrożeniem.

 • Funkcjonalność


  Porównując systemy ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich perspektywiczność. Warto sprawdzić również częstotliwość wydawania aktualizacji programu wnoszących nowe funkcjonalności.

 • Elastyczność


  Wysoka elastyczność systemu gwarantuje firmie możliwość dopasowania programu do najbardziej zaawansowanych procesów i niestandardowych potrzeb, które często stanowią o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstwa.

 • Interfejs użytkownika


  Im bardziej jest przejrzysty i intuicyjny, tym prostsza jest obsługa i krótszy czas potrzebny do opanowania systemu ERP.

 • Opinie klientów


  Zazwyczaj listę użytkowników, którzy wyrazili zgodę na rozmowę telefoniczną lub wizytę referencyjną, dostarczają sami oferenci. Warto zadbać, aby rozmowa była przeprowadzona z firmą o podobnym modelu biznesowym, wielkości zatrudnienia i zakresie wdrożonych modułów.

 • Doświadczenie dostawcy


  Należy zwrócić uwagę na doświadczenie firmy w zakresie wdrażania systemu ERP, zaplecze kadrowe, oferowaną pomoc powdrożeniową i serwisową.

 • Koszty i licencjonowanie


  Na rynku systemów ERP można spotkać trzy rodzaje licencji: stanowiskową (udzielaną w oparciu o ilość stanowisk, na których instalowany jest system), licencję modułową (udzielaną na podstawie ilości użytkowników pracujących na module) oraz licencję serwerową. Najkorzystniejszym dla firmy modelem licencjonowania jest licencja serwerowa. Koszt zakupu takich licencji uzależniony jest od ilości jednoczesnych użytkowników korzystających z programu. Dostęp do modułów reguluje tu system uprawnień. W praktyce oznacza to, że z chwilą zwiększenia kompetencji pracownika, wystarczy rozszerzyć zakres jego uprawnień bez konieczności zakupu dodatkowych licencji. W tym wypadku całkowite koszty zakupu licencji znane są już na samym początku wdrożenia.

 • Czas to pieniądz


  Warto zawęzić wybór systemu ERP do kilku rozwiązań. Dzięki temu można będzie lepiej porównać oferty, jednocześnie ograniczając czas i koszty z tym związane.

System ERP - program dostarczany kompleksowo

 

HermesSQL to nie tylko niezawodne rozwiązanie wspierające nowoczesne, efektywne zarządzanie firmą. System ERP HermesSQL to także kompleksowa oferta, która spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

 

Tworzymy zaawansowane systemy ERP perfekcyjnie odpowiadające potrzebom ich przyszłych użytkowników. Każdą przeprowadzaną przez nas realizację wyróżnia dodatkowo kompleksowość - wdrażamy system ERP, dostarczamy sprzęt i kreujemy wymaganą przez systemy infrastrukturę informatyczną. Kolejnym etapem w procesie wdrożenia są przeprowadzane przez nas szkolenia pracowników firmy w zakresie użytkowania oprogramowania ERP.

 

Wszystkim naszym Klientom decydującym się na systemy ERP HermesSQL gwarantujemy posprzedażowe wsparcie w zakresie wdrożonego rozwiązania ERP. Wiemy, że nowy system stawia przed użytkownikami nowe wyzwania i może generować wiele pytań oraz ewentualne trudności, na które na bieżąco odpowiadamy i szybko reagujemy.

 

Oferowany przez nas system ERP sprawdzi się w każdej firmie. Kompleksowo dostosujemy program także do Twoich potrzeb.

Chcesz umówić się na prezentację on-line lub zamówić wersję demo?

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy!