Szybki kontakt

SYSTEM ERP – CO TO JEST I JAK DZIAŁA?

Niezależnie od wielkości, każda firma posiada zasoby, np. ludzkie (pracowników), rzeczowe (surowce, urządzenia, gotowe produkty) i finansowe. Na co dzień, w każdym przedsiębiorstwie, zarządza się zgromadzonymi zasobami. To zadanie ułatwia firmie System ERP. Co to znaczy i jak to dokładnie działa? System ERP, jest skrótem od Enterprise Resource Planning, co oznacza „planowanie zasobów przedsiębiorstwa”. Są one wykorzystywane do osiągnięcia wcześniej założonych celów. System klasy ERP HermesSQL wspomoże zarządzanie wszystkimi obszarami funkcjonowania Twojej firmy.

Nasze oprogramowanie ERP nieprzypadkowo cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Dzięki niemu możliwe jest zintegrowanie działań poszczególnych działów firmy. Wiele przedsiębiorstw korzysta jednocześnie z różnych rozwiązań informatycznych, które są dedykowane poszczególnym działom. Przepływ informacji między tymi działami nie zawsze odbywa się szybko i sprawnie, a to z uwagi na brak integracji poszczególnych systemów. System ERP wspomaga taki przepływ informacji.

HermesSQL to zintegrowany system ERP. Dzięki temu przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi modułami odbywa się automatycznie. Wdrożony zintegrowany system klasy ERP sprawia więc, że wymiana informacji zostaje usprawniona i wreszcie możliwe jest kompleksowe zarządzanie firmą.

SPRAWDŹ JAK DZIAŁA HERMESSQL

Poznaj dostępne rozwiązania!

KORZYŚCI Z WDROŻENIA SYSTEMU ERP

Zwiększenie sprzedaży

16 – 28%

Zwiększenie wydajności

10 – 16%

Zmniejszenie kosztów zakupu

7 – 11%

Zmniejszenie zbędnych zapasów

17 – 75%

(Wg badań organizacji APICS)

SYSTEM ERP – NOWOCZESNY PROGRAM HERMESSQL

Wielu przedsiębiorców błędnie zakłada, że system ERP jest przeznaczony jedynie dla dużych firm. Faktycznie, to właśnie tam są wykorzystywane najczęściej, ale również mniejsze firmy mogą odnieść duże korzyści inwestując w system klasy ERP.

Jeśli chcesz mieć lepszą kontrolę nad wydatkami, a jednocześnie móc optymalizować koszty prowadzenia działalności – to system ERP HermesSQL jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Jedna baza informacji pozwala wyeliminować mylne decyzje i kosztowne błędy. Z drugiej strony pracownicy mogą sprawniej niż dotychczas realizować zamówienia, wykorzystując w swojej pracy system ERP. Produkcja może działać wydajniej niż kiedykolwiek dzięki sprawnemu zarządzaniu materiałami i maszynami. System ERP przydatny jest także w logistyce, dzięki lepszemu wykorzystaniu powierzchni magazynowej oraz usprawnieniu działania. Wszystko to przekłada się na podniesienie poziomu obsługi i zadowolenia klientów.

Nowoczesny system ERP dla produkcji pozwala także lepiej zarządzać zasobami ludzkimi. Nasze moduły przeznaczone do prowadzenia księgowości i obsługi kadrowo-płacowej są zawsze zgodne z aktualnymi przepisami prawnymi. Prowadzona w sposób elektroniczny dokumentacja przełoży się też na oszczędność czasu i materiałów biurowych.

SPRAWDŹ JAK DZIAŁA PROGRAM HERMESSQL

HermesSQL to nie tylko niezawodne rozwiązanie wspierające nowoczesne, efektywne zarządzanie firmą. System klasy ERP HermesSQL to także kompleksowa oferta, która spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

System ERP HermesSQL pozwala gromadzić dane, które mogą być wykorzystane podczas różnego typu analiz. To przełoży się na podejmowanie trafniejszych decyzji biznesowych. Proces decyzyjny jest wspierany poprzez integrację z platformą BI – Qlik.

HermesSQL jako system ERP charakteryzuje się otwartą strukturą. Jak każdy system klasy ERP w logistyce czy produkcji, integruje kluczowe obszary przedsiębiorstwa. Jest wyposażony w moduły dla różnych działów, np. sprzedaży, zaopatrzenia, finansów czy księgowości. To co wyróżnia system ERP HermesSQL, to użyta technologia i narzędzia deweloperskie, dzięki którym można stworzyć dodatkowe, indywidualne rozwiązania dla firmy, a następnie zintegrować z pozostałymi modułami.

SYSTEMY KLASY ERP - KORZYŚCI Z WDROŻENIA

Mamy na względzie potrzeby użytkowników, tworząc nasz system ERP. Co to znaczy dostosować oprogramowanie do potrzeb, a także jak usprawnia to pracę firmy, wie każde działające przedsiębiorstwo. Każdą przeprowadzaną przez nas realizację wyróżnia dodatkowo kompleksowość - wdrażamy system ERP, dostarczamy sprzęt i kreujemy wymaganą przez systemy infrastrukturę informatyczną. Kolejnym etapem w procesie wdrożenia są przeprowadzane przez nas szkolenia pracowników firmy, by w lepszy sposób wykorzystywali systemy klasy ERP.

Wszystkim naszym Klientom decydującym się na system ERP HermesSQL gwarantujemy posprzedażowe wsparcie w zakresie wdrożonych rozwiązań. Wiemy, że nowo wprowadzone systemy klasy ERP stawiają przed użytkownikami nowe wyzwania i mogą generować wiele pytań oraz ewentualne trudności, na które na bieżąco odpowiadamy, a także szybko reagujemy.

Umów się na prezentację systemu

SYSTEM ERP W LOGISTYCE

System informatyczny ERP będzie ułatwieniem dla każdej firmy w zakresie zarządzania magazynem. Przedsiębiorstwo może dzięki niemu korzystać z mobilnej obsługi magazynu, dzięki zintegrowanej z programem aplikacji magazynowej. System ERP dla produkcji jest ułatwieniem nie tylko na hali produkcyjnej, ale też w magazynie. Wykorzystując system ERP HermesSQL możesz śledzić partie asortymentu oraz sporządzić bilans zamówień i rezerwacji.

System ERP w logistyce zapewnia jeszcze większą kontrolę operacji wykonywanych w magazynie, w tym kontrolę rotacji i zalegania towarów. Systemy klasy ERP pozwalają także na wykonywanie łatwych i szybkich inwentaryzacji na dowolny dzień. Poznaj system ERP HermesSQL, który pomaga firmom handlowym i produkcyjnym w mądrym zarządzaniu magazynem i logistyką. Zastosuj mobilne rozwiązania do obsługi magazynu i wprowadź zupełnie nową jakość pracy w Twojej firmie!

SYSTEM ERP - PYTANIA I ODPOWIEDZI

System ERP. Co to jest?

Oprogramowanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) – w skrócie system ERP – jest wykorzystywane przez firmy do integracji i organizowania danych niezbędnych do działalności firmy. Rozwiązania wykorzystywane przez system ERP integrują kluczowe operacje firmy, w tym produkcję, dystrybucję, zasoby finansowe i ludzkie w jeden system oprogramowania. Prawidłowo wdrożone systemy klasy ERP zwiększają efektywność organizacji, wydajność i rentowność.

Czy systemy klasy ERP nie są przeznaczone wyłącznie do finansów i księgowości?

Wiele firm inwestuje w system ERP, gdy zdają sobie sprawę, że ich podstawowe oprogramowanie księgowe nie ma funkcjonalności i nie zapewnia im przejrzystości, której potrzebują. Jednakże system ERP pomaga zarządzać znacznie większym zakresem działalności niż finansami. Systemy klasy ERP, takie jak HermesSQL, są opracowywane modułowo. To znaczy, że można wykorzystywać system ERP do produkcji lub dla logistyki. Ich usprawnienia obejmują tak różnorodne obszary, jak zarządzanie produkcją, logistyka dystrybucji, CRM, zarządzanie zamówieniami, handel elektroniczny, cykl życia produktu i kontrola inżynieryjna, harmonogramowanie, zarządzanie zapasami i magazynem.

Kiedy wdrożyć system ERP?

Oto kilka typowych objawów, które wskazują na to, by wdrożyć system ERP:

  • Czas podejmowania decyzji podwoił się. Czas poświęcony na szukanie informacji znacznie się wydłużył.
  • Kapitał obrotowy wzrósł. Zbyt dużo pieniędzy wiąże się z zalegającymi zapasami i nieefektywnymi procesami.
  • Klienci skarżą się na długi czas realizacji zamówienia. Jeśli firma przestaje realizować i dostarczać zamówienia klientom na czas, może stracić ich na rzecz konkurencji. Właściwie dobrany i dostosowany system ERP może zapewnić przejrzystość i elastyczność, aby lepiej reagować na potrzeby klientów i ograniczyć błędy.
  • Wzrost i ekspansja. Jeśli Twój obecny system ERP nie jest w stanie skalować, dopasować się do większego wolumenu, obsługiwać globalnych potrzeb ani obsługiwać nowych linii biznesowych, nadszedł czas, aby rozważyć inne systemy klasy ERP.

Jak długo jest wdrażany system ERP?

Systemy ERP nie mają określonego czasu wdrożenia. Zależy to od wielu czynników w przedsiębiorstwie, w tym m.in.: od wielkości firmy, ilości użytkowników programu i obszarów objętych wdrożeniem systemu ERP. O kosztach wdrożenia możesz przeczytać tutaj - Ile kosztuje system ERP

Chcesz umówić się na prezentację systemu lub zamówić wersję demo?

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy!