Kalkulator ERP

  Kalkulator Systemu ERP

  Branża:

  Wielkość firmy (ilość pracowników):

  Liczba operatorów systemu:

  Zakres wdrożenia systemu ERP:

  Podaj dane kontaktowe, w celu przekazania kalkulacji

  *Administratorem danych jest Humansoft Sp. z o.o. Szczegóły oświadczeń i obowiązki informacyjne zawarte są w czytelnej i przejrzystej formie w „Polityce prywatności”.

  Zapraszamy do przeczytania artykułu
  „Ile kosztuje system ERP?”

  Oprogramowanie HermesSQL – NOWOCZESNY SYSTEM KLASY ERP

  System ERP HermesSQL dostarcza sprawdzone rozwiązania, które pomogą Ci lepiej i łatwiej zarządzać swoją firmą.  Program obsługuje i integruje wszystkie kluczowe obszary działania firmy, począwszy od obszaru sprzedaży, dystrybucji, logistyki, gospodarki magazynowej, zarządzania produkcją, usługami aż do kadr i płac oraz finansów i księgowości. Dzięki temu pozwala mieć pełną kontrolę nad całym przedsiębiorstwem. Współpracuje także z Platforma B2B, EDI oraz e-Sklepem.

  Ważnym elementem programu jest jego analityczna część, która zawiera różnego typu analizy i raporty stanowiące podstawę do podejmowanie lepszych i szybszych decyzji biznesowych. ERP system HermesSQL współpracuje z nowoczesną platformą BI – Qlik, która daje ogromne możliwości w zakresie projektowania zaawansowanych, interaktywnych analiz i kokpitów menadżerskich, za pomocą których firmy mogą łatwiej przewidywać i kształtować swój biznes.

  Cała konstrukcja systemu ERP HermesSQL oraz wszystkie jego funkcjonalności zaprojektowane są w taki sposób, aby podnieść główne wskaźniki biznesowe prowadzonej działalności. Efektem takiego podejścia jest m.in.: zwiększenie wydajności pracy, lepsza organizacja procesów, możliwość optymalizacji kosztów pracy i zwiększenia rentowności firmy.

  ERP system HermesSQL dobrze wdrożony i właściwie wykorzystywany przynosi firmie szybkie i konkretne korzyści biznesowe!

   

  Nasza firma jest producentem i dostawcą systemu HermesSQL. Posiadamy:

  • doświadczone zespoły wdrożeniowe
  • wykwalifikowane zespoły wsparcia technicznego
  • oraz fachowy zespół analityków BI.

  Specjalizujemy się we wdrożeniach systemu ERP w branżach: metalowo-maszynowej, chemicznej, meblowej, spożywczej, odzieżowej, elektryczno-elektronicznej, budowlanej oraz wydawniczej. Na rynki IT działamy od 30 lat!

   

  Gwarantujemy sprawny przebieg wdrożenia wg autorskiej metodyki wdrażania oraz profesjonalną opiekę!

  SPRAWDŹ JAK DZIAŁA PROGRAM ERP HERMESSQL

  Poznaj Dostępne Rozwiązania!

  Chcesz umówić się na prezentację on-line lub zamówić wersję demo?

  Wypełnij poniższy formularz kontaktowy!

  Czym jest i jak działa system ERP?

  ERP, czyli Enterprise Resource Planning, tłumaczy się jako „planowanie zasobów przedsiębiorstwa”. Niezależnie od wielkości, każda firma posiada zasoby, np. ludzkie (pracowników), rzeczowe (surowce, urządzenia, gotowe produkty) i finansowe. Na co dzień, w każdym przedsiębiorstwie, zarządza się zgromadzonymi zasobami. Są one wykorzystywane do osiągnięcia wcześniej założonych celów. System klasy ERP HermesSQL wspomoże zarządzanie wszystkimi obszarami funkcjonowania Twojej firmy.

   

  Nasze oprogramowanie ERP nieprzypadkowo cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Dzięki niemu możliwe jest zintegrowanie działań poszczególnych działów firmy. Wiele przedsiębiorstw korzysta jednocześnie z różnych rozwiązań informatycznych, które są dedykowane poszczególnym działom. Przepływ informacji między tymi działami nie zawsze odbywa się szybko i sprawnie, a to z uwagi na brak integracji poszczególnych systemów.

   

  HermesSQL jest systemem zintegrowanym. Dzięki temu przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi modułami odbywa się automatycznie. Wdrożenie zintegrowanego systemu klasy ERP sprawia więc, że wymiana informacji zostaje usprawniona i wreszcie możliwe jest kompleksowe zarządzanie firmą.

  KORZYŚCI Z WDROŻENIA SYSTEMU ERP

  Zwiększenie sprzedaży

  16 – 28%

  Zwiększenie wydajności

  10 – 16%

  Zmniejszenie kosztów zakupu

  7 – 11%

  Zmniejszenie zbędnych zapasów

  17 – 75%

  (Wg badań organizacji APICS)

  Możliwości i zastosowanie systemów ERP

  Wielu przedsiębiorców błędnie zakłada, że systemy ERP są dedykowane jedynie dużym firmom. Faktycznie, to właśnie tam są wykorzystywane najczęściej, ale również mniejsze firmy mogą odnieść duże korzyści ze stosowania programów ERP.


  Jeśli chcesz mieć lepszą kontrolę nad wydatkami, a jednocześnie móc optymalizować koszty prowadzenia działalności – to system ERP HermesSQL jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Jedna baza informacji pozwala wyeliminować mylne decyzje i kosztowne błędy. Z drugiej strony pracownicy mogą sprawniej niż dotychczas realizować zamówienia. Usprawniona zostaje również logistyka i wykorzystanie powierzchni magazynowej. Wszystko to przekłada się na podniesienie poziomu obsługi i zadowolenia klientów.

   

  Nowoczesne systemy informatyczne ERP pozwalają także lepiej zarządzać zasobami ludzkimi. Nasze moduły przeznaczone do prowadzenia księgowości i obsługi kadrowo-płacowej są zawsze zgodne z aktualnymi przepisami prawnymi. Prowadzona w sposób elektroniczny dokumentacja przełoży się też na oszczędność czasu i materiałów biurowych.

   

  Ponadto system ERP HermesSQL pozwala gromadzić dane, które mogą być wykorzystane podczas różnego typu analiz. To przełoży się na podejmowanie trafniejszych decyzji biznesowych. Proces decyzyjny jest wspierany poprzez integrację z platformą BI – Qlik.

  Budowa ERP – wiele modułów to za mało

  Programy klasy ERP są tworzone z myślą o kompleksowej obsłudze firmy oraz sprawnym przepływie informacji w obrębie organizacji. Czy istnieje zatem jeden, uniwersalny system ERP dla firm? Niestety nie, ponieważ potrzeby przedsiębiorstw są po prostu różne. Najczęściej właściciele firm wybierają wśród wielu modułów, które mogą, ale nie muszą być firmie potrzebne. W wielu przypadkach to jednak zbyt mało. Coraz częściej przedsiębiorcy klucza do sukcesu upatrują w nowoczesnym modelu zarządzania. Jednak aby oprogramowanie ERP można było uznać za elastyczne, jego architektura powinna być otwarta, a sam system powinien być wyposażony w narzędzia do projektowania dodatkowych funkcjonalności. Wówczas możliwa jest rozbudowa programu o niestandardowe rozwiązania. Systemy ERP o takiej architekturze i z narzędziami programistycznymi będą „rosły” wraz z firmą. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której dobrze znany pracownikom program ERP będzie trzeba zastąpić nowym, bo dotychczasowy nie będzie w stanie sprostać zmieniającym się oczekiwaniom.

  HermesSQL jest przykładem oprogramowania ERP o otwartej strukturze. Jak wszystkie systemy ERP, integruje kluczowe obszary przedsiębiorstwa. Jest wyposażony w moduły dla różnych działów, np. sprzedaży, zaopatrzenia, finansów czy księgowości. To co wyróżnia system HermesSQL, to użyta technologia i narzędzia deweloperskie, dzięki którym można stworzyć dodatkowe, indywidualne rozwiązania dla firmy, a następnie zintegrować z pozostałymi modułami. W efekcie program HermesSQL sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie niezależnie od jego wielkości, wdrożonego sposobu zarządzenia i branży, w której działa.

   

   

  Na co warto zwrócić uwagę wybierając system ERP?

   

  Przedsiębiorstwa, które staną przed wyborem systemu ERP i wykonawcy wdrożenia, powinny wziąć pod uwagę kilka kryteriów:

  • Potrzeby firmy


   Należy określić preferowane funkcjonalności, cele jakie firma chce osiągnąć za pomocą systemu informatycznego, zakres wdrożenia oraz obszary problematyczne, tzw. „wąskie gardła”, które będą objęte wdrożeniem.

  • Funkcjonalność


   Porównując systemy ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich perspektywiczność. Warto sprawdzić również częstotliwość wydawania aktualizacji programu wnoszących nowe funkcjonalności.

  • Elastyczność


   Wysoka elastyczność systemu gwarantuje firmie możliwość dopasowania programu do najbardziej zaawansowanych procesów i niestandardowych potrzeb, które często stanowią o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstwa.

  • Interfejs użytkownika


   Im bardziej jest przejrzysty i intuicyjny, tym prostsza jest obsługa i krótszy czas potrzebny do opanowania systemu ERP.

  • Opinie klientów


   Zazwyczaj listę użytkowników, którzy wyrazili zgodę na rozmowę telefoniczną lub wizytę referencyjną, dostarczają sami oferenci. Warto zadbać, aby rozmowa była przeprowadzona z firmą o podobnym modelu biznesowym, wielkości zatrudnienia i zakresie wdrożonych modułów.

  • Doświadczenie dostawcy


   Należy zwrócić uwagę na doświadczenie firmy w zakresie wdrażania systemu ERP, zaplecze kadrowe, oferowaną pomoc powdrożeniową i serwisową.

  • Koszty i licencjonowanie


   Na rynku systemów ERP można spotkać trzy rodzaje licencji: stanowiskową (udzielaną w oparciu o ilość stanowisk, na których instalowany jest system), licencję modułową (udzielaną na podstawie ilości użytkowników pracujących na module) oraz licencję serwerową. Najkorzystniejszym dla firmy modelem licencjonowania jest licencja serwerowa. Koszt zakupu takich licencji uzależniony jest od ilości jednoczesnych użytkowników korzystających z programu. Dostęp do modułów reguluje tu system uprawnień. W praktyce oznacza to, że z chwilą zwiększenia kompetencji pracownika, wystarczy rozszerzyć zakres jego uprawnień bez konieczności zakupu dodatkowych licencji. W tym wypadku całkowite koszty zakupu licencji znane są już na samym początku wdrożenia.

  • Czas to pieniądz


   Warto zawęzić wybór systemu ERP do kilku rozwiązań. Dzięki temu można będzie lepiej porównać oferty, jednocześnie ograniczając czas i koszty z tym związane.

  System ERP - program dostarczany kompleksowo

   

  HermesSQL to nie tylko niezawodne rozwiązanie wspierające nowoczesne, efektywne zarządzanie firmą. System ERP HermesSQL to także kompleksowa oferta, która spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

   

  Tworzymy zaawansowane systemy ERP perfekcyjnie odpowiadające potrzebom ich przyszłych użytkowników. Każdą przeprowadzaną przez nas realizację wyróżnia dodatkowo kompleksowość - wdrażamy system ERP, dostarczamy sprzęt i kreujemy wymaganą przez systemy infrastrukturę informatyczną. Kolejnym etapem w procesie wdrożenia są przeprowadzane przez nas szkolenia pracowników firmy w zakresie użytkowania oprogramowania ERP.

   

  Wszystkim naszym Klientom decydującym się na systemy ERP HermesSQL gwarantujemy posprzedażowe wsparcie w zakresie wdrożonego rozwiązania ERP. Wiemy, że nowy system stawia przed użytkownikami nowe wyzwania i może generować wiele pytań oraz ewentualne trudności, na które na bieżąco odpowiadamy i szybko reagujemy.

   

  Oferowany przez nas system ERP sprawdzi się w każdej firmie. Kompleksowo dostosujemy program także do Twoich potrzeb.

  Kiedy potrzebny jest system ERP?

  Każde przedsiębiorstwo ma określone zasoby materialne (urządzenia, maszyny, środki transportu, surowce) i niematerialne (ludzie, wynalazki, patenty). W celu racjonalnego i optymalnego gospodarowania i zarządzania tymi zasobami można wykorzystywać różne instrumenty, metody i narzędzia analityczno-biznesowe. Jednym z nich jest system ERP, który jest informatycznym systemem pozwalającym lepiej zarządzać kluczowymi obszarami przedsiębiorstwa. Program klasy Enterprise Resource Planning pozwala także na sprawne przeprowadzenie procesów restrukturyzacyjnych w firmie, będącej w procesie transformacji. Dzięki systemom ERP możliwe jest efektywne i sprawne zarządzanie procesami zachodzącymi we wszystkich segmentach przedsiębiorstwa. Ten zintegrowany program informatyczny obsługuje równocześnie wszystkie kluczowe działy funkcjonowania organizacji:

  • zaopatrzeniowo-magazynowy,
  • produkcyjny,
  • sprzedażowy,
  • dystrybucyjno-logistyczny,
  • handlowo-usługowy,
  • obsługi klienta,
  • płacowo-kadrowy,
  • finansowo-księgowy.

  Dzięki temu system ERP dla firm pozwala kadrze managerskiej i osobom decyzyjnym na dokładne planowanie, analizę i kontrolę procesów zachodzących w toku działalności biznesowej. Ze względu na modułową budowę i elastyczność aplikacji, programy tej klasy mogą być wykorzystywane w każdej jednostce gospodarczej, niezależnie od jej wielkości, formy prawno-organizacyjnej, profilu działalności czy skali działania.


  Czym kierować się przy wyborze systemu ERP?

  Wybór określonego zintegrowanego systemu ERP, a następnie jego wdrożenie, jest przedsięwzięciem wieloaspektowym i złożonym, angażującym istotnie różne zasoby przedsiębiorstwa. Właściwe przeprowadzenie tego procesu wymaga zatem odpowiedniego procesu przygotowawczego, analogicznego do realizacji projektów inwestycyjnych. Firmy rozważające zakup i wdrożenie programów informatycznych klasy ERP muszą mieć przede wszystkim świadomość celów strategicznych, jakie zamierzają osiągnąć, dzięki tym systemom. Inne będą w przypadku firm produkcyjnych (np. redukcja kosztów wytwórczych), handlowych (np. poszerzenie wiedzy o kontrahentach) czy dystrybucyjnych (np. skrócenie czasu realizacji zamówienia), a inne zadania będą przyświecać organizacji działającej w branży motoryzacyjnej, spożywczej czy chemicznej. A zatem kluczowe pytanie podczas wyboru systemu ERP brzmi: co firma chce osiągnąć za jego pomocą? Wśród pozostałych kluczowych czynników, jakie należy uwzględniać podczas wyboru systemu ERP, trzeba wskazać:

  • poziom niezawodności i szybkości działania
  • łatwość integracji z systemami już posiadanymi
  • zakres wsparcia, jakie oferuje dostawca danego programu ERP,
  • koszty wdrożenia wraz z jego utrzymaniem.

  Ponadto należy pamiętać, że wraz z rozwojem przedsiębiorstwa potrzebne będą bardziej skomplikowane funkcje, algorytmy oraz analizy. Dlatego też warto wybrać taki system ERP, który pozwoli później na modyfikację i dopasowanie aplikacji do aktualnej misji, wizji i celów organizacji.


  Ile kosztuje system ERP?

  Koszty zakupu i wdrożenia systemu determinowane są wieloma parametrami i ich oszacowanie wymaga uwzględnienia kilku zasadniczych czynników. Kwestia wyceny programu ERP jest stosunkowo prosta w przypadku małych przedsiębiorstw o liniowej strukturze organizacyjnej. Wówczas jego cena obejmuje standardowy podstawowy moduł oprogramowania, pozwalający na prowadzenie księgowości, zarządzanie magazynem czy realizowanie sprzedaży internetowej. Koszt takiego systemu ERP dla firm zamyka się w kwocie kilkuset złotych. W przypadku firm średnich i dużych, które działają w ramach złożonej wielodziałowej struktury organizacyjnej, koszt programu będzie uzależniony od liczby i rodzajów modułów, jakie mają wchodzić w skład oprogramowania i które będą obsługiwać poszczególne obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jednym z ważnych elementów, który bezpośrednio wpływa na ostateczny koszt systemu ERP, są licencje na poszczególne stanowiska pracy. Dlatego też, przy zakupie programu należy dokładnie zapoznać się z cennikiem i warunkami licencjonowania. Planując zakup oprogramowania należy także uwzględnić koszt profesjonalnej konsultingowej analizy przedwdrożeniowej, która jest niezbędna dla określenia potrzeb pracowników i dopasowania rozwiązań IT do celów i zadań firmy. Planując w budżecie zakup programu, nie należy również zapominać o kosztach powdrożeniowych, związanych z bieżącą aktualizacją systemu oraz obsługą techniczną w formie HelpDesk.


  Jakiej wielkości firma potrzebuje systemu ERP?

  We współczesnej zglobalizowanej gospodarce każda organizacja gospodarcza (mikro, mała, średnia i duża) może potrzebować rozwiązań, jakie oferuje program ERP. System pozwala bowiem na kontrolę w czasie rzeczywistym wszystkich procesów zachodzących w przedsiębiorstwie niezależnie od jego wielkości i stopnia rozgałęzionej struktury organizacyjnej. Oprogramowanie umożliwia sprawną komunikację między dwoma, kilkunastoma czy kilkudziesięcioma działami. Dzięki temu wszyscy pracownicy niezależnie od ilości segmentów i komórek w firmie mają stały dostęp do wszelkiego rodzaju kluczowych informacji.


  Jaki jest zwrot z inwestycji w system ERP?

  Dzięki wdrożeniu ERP w firmie może on usprawnić zachodzące procesy oraz poprawić efektywność i sprawność gospodarowania swoimi zasobami finansowymi i niefinansowymi, aktywami trwałymi i obrotowymi oraz kapitałami. W rezultacie następuje racjonalizacja ponoszonych kosztów i wzrost poziomu rentowności sprzedaży (ROS), kapitałów własnych (ROE) i majątku (ROA). Wśród najważniejszych korzyści finansowo-ekonomicznych wynikających ze wdrożenia systemu HermesSQL należy wskazać:

  • wzrost sprzedaży od 16 do 28%,
  • zwiększenie wydajności pracy od 10 do 16%,
  • redukcję kosztów zakupu od 7 do 11%,
  • zmniejszenie zbędnego stanu zapasów od 17 do 75%.

  Wielkość stopy zwrotu z inwestycji (ROI) będzie różna w zależności od rodzaju wdrożonego programu ERP oraz charakteru przedsiębiorstwa.


  Ile czasu zajmuje wdrożenie?

  Okres czasowy wdrożenia ERP determinowany jest kilkoma zasadniczymi faktorami:

  • wielkością przedsiębiorstwa,
  • specyfiką branży, w której działa firma,
  • liczbą implementowanych modułów,
  • charakterem procesów biznesowych,
  • liczbą użytkowników.

  Długość wdrożenia programu ERP uwarunkowana jest również możliwościami zaangażowania się przedsiębiorstwa w ten proces. W szczególności chodzi tu o terminy, w jakich pracownicy będą mogli udzielić wywiadów analitycznych czy odbyć niezbędne szkolenia. Praktyka pokazuje, że w mniejszych firmach proces wdrożeniowy zajmuje kilka tygodni. Natomiast w przypadku wdrożenia oprogramowania ERP w średnich przedsiębiorstwach produkcyjnych czy logistyczno-dystrybucyjnych prace wdrożeniowe kończą się co do zasady po kilku miesiącach.


  Jak wygląda wdrożenie systemu ERP?

  Proces wdrażania ERP dla firm jest wspólnym wielofazowym przedsięwzięciem biznesowym dostawcy systemu oraz klienta. Pierwszym etapem jest analiza przedwdrożeniowa, która obejmuje sporządzenie listy wymagań osób decyzyjnych w przedsiębiorstwie w stosunku do programu. Na tej podstawie powstaje wizja rozwiązania IT oraz szczegółowy harmonogram prac. Po akceptacji dokumentów z analizy przedwdrożeniowej dostawca rozpoczyna roboczą konfigurację systemu ERP, dostosowując go do wymagań klienta. Na tak przygotowanej wersji wstępnej (testowej) programu prowadzone są szkolenia dla użytkowników (pracowników firmy) wraz z techniczną pomocą dostawcy oprogramowania. Po akceptacji funkcjonalności wersji roboczej następuje import danych docelowych i rozpoczyna się oficjalna praca ze wszystkimi modułami ERP w czasie rzeczywistym. Kompletna usługa wdrożeniowa obejmuje zatem sześć zasadniczych elementów (procesów):

  • instalację systemu w formie testowej,
  • konfigurację modułów,
  • migrację danych,
  • szkolenie pracowników,
  • asystę techniczną,
  • właściwą implementację ERP.

  Wprowadzanie nowego systemu IT w przedsiębiorstwie jest obarczone w poszczególnych etapach określonym ryzykiem ze względu na relatywnie dużą technologiczną złożoność przedsięwzięcia. Przykładowo wybór nieodpowiedniego programu lub jego dostawcy może spowodować niepowodzenie wdrożenia. Z kolei użytkowanie modułów ERP na etapie postimplementacyjnym jest mniejsze, ale w tej fazie należy zwrócić szczególną uwagę na zaangażowanie się użytkowników systemu w jego naukę i sprawną obsługę.


  Jaki sprzęt jest potrzebny do działania systemu ERP?

  Skuteczne wdrożenie systemu ERP wymaga inwestycji w odpowiednią infrastrukturę sprzętową w postaci zakupu odpowiedniej konfiguracji i klasy:

  • serwerów,
  • komputerów,
  • drukarek,
  • urządzeń mobilnych i POS,
  • renomowanego oprogramowania antywirusowego.

  Alternatywą dla zakupu relatywnie drogich urządzeń teleinformatycznych może być opcja usługi hostingu, czyli długoterminowego wynajmu infrastruktury sprzętowo-programowej. W takim przypadku zapewnienie wydajnego środowiska IT oraz wszelkie kwestie związane z bezpieczeństwem danych należy w gestii dostawcy hostingu.


  Czy własnymi zasobami IT mogę dostosować zakupiony system ERP do swoich potrzeb?

  Na rynku istnieją dwa zasadnicze rodzaje systemów ERP. Pierwsze mają charakter zamknięty (hermetyczny). Ich specyfiką jest możliwość modyfikowania i dostosowania do potrzeb przedsiębiorstwa jedynie przez dostawcę programu lub jego autoryzowanych integratorów. Druga kategoria produktów to programy otwarte, które charakteryzują się możliwością modyfikowania modułów z poziomu zasobów IT organizacji. Takie cechy ma także oprogramowanie HermesSQL.


  Jak wygląda wsparcie po wdrożeniowe?

  Istotą i specyfiką wsparcia po zaimplementowaniu wszystkich modułów systemu ERP jest udzielanie przez dedykowanych konsultantów dostawcy niezbędnej pomocy użytkownikom w codziennych czynnościach, które wykonują w programie. Pomoc co do zasady realizowana jest w formie zdalnej (na specjalnej platformie internetowej, e-mailowo czy telefonicznie), co gwarantuje szybką reakcję na zgłaszane usterki. Wsparcie po zainstalowaniu ostatecznej wersji programu ERP obejmuje:

  • merytoryczne doradztwo w bieżącym użytkowaniu poszczególnych modułów,
  • diagnostykę zgłaszanych problemów eksploatacyjnych oraz pomoc przy ich rozwiązywaniu,
  • szkolenia nowych użytkowników i administratorów systemu,
  • audyty środowiska IT,
  • kontrolę wykonywania kopii zapasowych,
  • konserwacje oprogramowania.

  Każdy klient decydujący się na zakup systemu ERP HermesSQL ma gwarancję posprzedażowego wsparcia w zakresie wdrożonego rozwiązania IT.