30 lat na rynku
Humansoft System ERP HermesSQL Środowisko rozszerzeń

Środowisko rozszerzeń

System ERP HermesSQL posiada wiele gotowych rozwiązań w standardzie, które spełniają większość oczekiwań klientów. Jednak każda większa organizacja posiada szereg unikatowych cech i procesów, których żaden system nie jest w stanie obsłużyć fabrycznymi funkcjonalnościami.

Dlatego HermesSQL wyposażyliśmy w narzędzia deweloperskie umożliwiające jego adaptację do wymagań przedsiębiorstwa. Dzięki nim to, co w innych systemach jest niemożliwe, u nas zrobisz bez problemu!

 

Zamów demo

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Oświadczam również, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.
  Najważniejsze narzędzia

  Środowisko rozszerzeń przeznaczone jest dla zaawansowanych wdrożeniowców i integratorów z podstawami programowania, którzy świadcząc swoje usługi mają ambicje dostarczać klientom rozwiązania „dopięte na ostatni guzik”.

  Warto podkreślić, że narzędzia wchodzące w skład środowiska rozszerzeń to te same, których używają na co dzień programiści Humansoft. Stworzone przy ich pomocy obiekty, takie jak: wydruki, widoki, funkcje czy moduły są więc identyczne z fabrycznymi.

   

   

  function-1
  Kreator wydruków

  ERP to nadal w dużej mierze świat wydruków, nawet jeśli coraz częściej są to pliki PDF wysyłane drogą elektroniczną, nie zaś papierowe dokumenty. Kreator wydruków służy do ich projektowania. Projektując nowy wydruk nie siadasz przed „białą kartką” tylko pracujesz na wskazanym przez Ciebie fabrycznym wydruku.

  function-6
  Kreator widoków

  HermesSQL jest aplikacją bazodanową, więc widok (grid) jest podstawowym obiektem do prezentacji danych tabelarycznych. Jest ich w systemie ponad 1.500, a ich liczba ciągle rośnie wraz z rozwojem. W definicji kolumny możesz użyć zarówno pól fabrycznych jak i pól użytkownika oraz wartości wyliczeniowych nie będących wprost polem w bazie danych.

  Wielowarunkowe kolorowanie komórek uwypukla ważne dla ciebie informacje. Jeśli potrzebujesz wzbogacić funkcjonalność fabryczną danego widoku możesz dopisać własne wtyczki używając edytora i kompilatora funkcji.

  obsluga-zlecenia
  Edytor i kompilator funkcji

  Narzędzia edytor i kompilator funkcji pozwalają na dopisywanie nowych funkcji rozszerzających, bez naruszania przy tym integralności kodu głównego Czytaj więcej. Funkcje te mogą być uruchamiane na żądanie użytkownika (wtyczki, funkcje prywatne) oraz wyzwalane automatycznie podczas edycji dokumentów (prologi i epilogi do dokumentów i wydruków).

  System potrafi w tych miejscach uruchamiać zewnętrzne programy napisane i skompilowane w dowolnym języku (np. .NET). Jednak najlepsze rezultaty przynosi użycie obiektowego, bazodanowego języka xBase, gdyż jest to środowisko, w którym powstał sam HermesSQL.

  services-3
  Kreator rozszerzeń

  Najnowszym i najbardziej zaawansowanym składnikiem środowiska rozszerzeń jest kreator rozszerzeń. Przy jego pomocy możesz tworzyć zaawansowane moduły funkcjonalne doskonale zintegrowane z programem HermesSQL, w czasie wielokrotnie krótszym, niż przy użyciu tradycyjnych narzędzi programistycznych, np. Visual Studio.

  Zazwyczaj potrzeba na to, od kilku godzin do kilku dni. Wymagana jest minimalna wiedza programistyczna.

  services-5
  Broker

  Broker jest zestawem funkcji API umożliwiających integrację zewnętrznych systemów z programem HermesSQL.

  Dzięki nim możesz dokonywać bezpiecznych zapisów do bazy Hermesa oraz pobierać z niego poprawne dane bez potrzeby rozwikływania ich złożonej struktury. Skorzystaliśmy z otwartych standardów, tak aby klientem HermesaSQL mógł być program napisany w dowolnej technologii, na dowolnej platformie systemowej (Windows, Linux, Android, IOS). Komunikacja odbywa się poprzez sockety. Do wywołania funkcji i zwracania rezultatów używamy języka XML.

  Opinie klientów

  W swojej wieloletniej karierze nie spotkałem firmy, w której byłoby możliwe wdrożenie bez uwzględnienia wysokiego stopnia personalizacji oprogramowania. Uwzględnienie specyfiki poszczególnych organizacji zapewnia użycie Środowiska rozszerzeń. To narzędzie pozwala wyjść naprzeciw potrzebom moich klientów.

  Piotr Jankowiak
  Właściciel Zakładu Usług Informatycznych

  Podczas wdrożeń korzystam z podstawowych narzędzi programistycznych, na przykład kreatora wydruków, dzięki któremu mogę modyfikować i tworzyć nowe wydruki i raporty zgodnie z potrzebami klientów. Nieocenione w działaniu są też możliwości dopisywania wtyczek, za pomocą których projektuję dodatkową funkcjonalność, aby obsłużyć w firmie nietypowe procesy.

  Ryszard Mieczkowski
  Właściciel firmy Nordcom Software

  Na swoim koncie mamy kilka dodatkowych modułów branżowych zaprojektowanych do HermesaSQL, które powstały w oparciu o specyficzne wymagania klientów oraz wiele rozwiązań indywidualnych rozszerzających standardową funkcjonalność programu.

  Tomasz Grzyb
  Właściciel firmy ATOMIUM

  Za pomocą narzędzi deweloperskim udostępnionych przez Humansoft, maksymalnie dopasowujemy funkcjonalność do niestandardowych wymagań klientów. Zaprojektowaliśmy także kilka aplikacji, które powstały do oprogramowania Humansoft, jako rozszerzenia branżowe. Przykładem takiej aplikacji jest „Stacja Paliw” do obsługi dystrybutorów. Kilka lat temu, dzięki niej i systemom Humansoft, weszliśmy z ofertą oprogramowania na rynek paliwowy.

  Grzegorz Zarzyński
  właściciel firmy Zakład Elektroniczny z Ostrowa Wlkp.
  Zacznij działać już dziś!

  Umów bezpłatną prezentację systemu!