30 lat na rynku

Wdrożenia QLIK

Na rynku IT działamy od 30 lat. Jako partner Qlika w Polsce zapewniamy naszym klientom kompleksowe wdrożenie systemu Business Intelligence odpowiadające indywidualnym potrzebom klienta.

W skład naszego zespołu wdrożeniowego wchodzą specjaliści posiadający kilkunastoletnie doświadczenie we wdrażaniu systemów Business Intelligence. Do tej pory przeprowadziliśmy ponad sto kompleksowych wdrożeń dla klientów m.in. z takich branż jak: FMCG, handel i dystrybucja, paliwowej, energetycznej, produkcji napojów, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, elektrotechnicznej, produkcji maszyn i urządzeń i wielu innych.

AdobeStock_293522715
30
Lat doświadczenia
46
Specjalistów i konsultantów
+100
Przeprowadzonych wdrożeń
100%
Zadowolonych klientów
Obszary naszych wdrożeń
Shape (7)
Zarząd i kierownictwo
Shape (5)
Sprzedaż
services-2
Produkcja
function-4
Łańcuch dostaw
Shape (2)
Finanse i księgowość
services-6
Controlling
webinarium
HR
sklep
Zakupy
ETAPY WDROŻENIA SYSTEMU BUSINESS INTELLIGENCE
01
01
Analiza potrzeb klienta

Wdrożenie systemu Business Intelligence realizujemy w oparciu o sprawdzoną i dostosowaną do potrzeb klientów strategię wdrożeniową, która jest poparta naszą wiedzą i bogatym doświadczeniem nabytym podczas współpracy z wieloma firmami z różnych branż.

Podczas tego etapu szczegółowo poznajemy klienta i staramy się zrozumieć jego potrzeby oraz oczekiwania wobec systemu Business Intelligence. Chcemy poznać strukturę firmy, procesy biznesowe oraz strategię, analizujemy bieżące potrzeby oraz problemy firmy, tak aby jak najlepiej wspierać realizacje celów biznesowych naszych klientów i sprostać ich oczekiwaniom.

W tym momencie ustalamy także wspólnie harmonogram wdrożenia, który zawiera w sobie dokładne informacje o tym jakie prace zostaną przez nas wykonane, kiedy się rozpoczną i zakończą. Wiedza ta pozwala na odpowiednie przygotowanie przedsiębiorstwa do sprawnego przeprowadzania procesu wdrożenia nowego systemu.

02
02
Projekt pilotażowy

Następnym etapem współpracy jest opracowanie tzw. projektu pilotażowego, czyli stworzenie wersji demonstracyjnej aplikacji w oparciu o rzeczywiste dane klienta.

Wówczas kluczowym elementem jest współpraca pomiędzy naszymi konsultantami a klientem. Aplikacja zbudowana podczas projektu pilotażowego jest tworzona w oparciu o prawdziwe dane przekazane przez klienta, zgodnie z jego dokładnymi wytycznymi. Co to oznacza? Oznacza to, że klient przekazuje nam jak zwizualizowane dane chce widzieć (np. w formie graficznych wskaźników
i wykresów).

Po skończonych pracach, klient otrzymuje na okres miesiąca w pełni funkcjonalne licencje, dzięki którym może bez ograniczeń korzystać z funkcji systemu.

03
03
Wdrożenie systemu BI

Choć wdrożenie systemu Business Intelligence to złożony proces, to dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy, całkowity proces wdrożenia systemu Business Intelligence możemy przeprowadzić już nawet w 4 tygodnie.

Na tym etapie realizujemy wszystkie wcześniej ustalone prace i czynności, do których należą m.in.:

  • budowa generatorów danych
  • ekstrakcja danych z systemów źródłowych,
  • przetwarzanie i łączenie danych,
  • budowa modeli analitycznych
  • tworzenie widoków analitycznych,
  • wsparcie w początkowej fazie działania systemu.
  • warsztaty i szkolenia

Etap ten kończy się w momencie całkowitego zaimplementowania rozwiązania i podpisania protokołu ukończenia prac wdrożeniowych.

04
04
Opieka powdrożeniowa

Po zakończonym sukcesem wdrożeniu systemu Business Intelligence cały czas towarzyszymy klientowi swoim wsparciem. Większość przedsiębiorstw, po wdrożeniu systemu, widząc szereg korzyści i zalet z zaadaptowanego rozwiązania, zaczyna dostrzegać nowe możliwości rozwoju, tym samym decydując się na rozszerzenie systemu o kolejne obszary i funkcjonalności.

System Business Intelligence Qlik Sense ma narzędzia na ogół wystarczająco proste, aby większość użytkowników biznesowych mogła poruszać się w nich bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy dotyczącej analizy danych czy też umiejętności programowania.

Jeżeli jednak zachodzi taka potrzeba, szkolimy pracowników z funkcjonowania aplikacji. Wiemy, że im więcej ludzie korzystają z analityki, tym bardziej sprawny może stać się biznes. Nasza platforma do analizy danych została stworzona właśnie po to – by łączyć wszystkich ludzi w firmie, ze wszystkimi danymi i pomysłami, aby mogli wspólnie kreować nowe możliwości biznesowe dla organizacji.

Opinie klientów

Od kiedy używam mobilnej wersji Qlika, czuję się bliżej biznesu.

Ireneusz Kubalewski
Dyrektor Działu IT, Grupa Żywiec S.A.

System Qlik wdrożyliśmy w trakcie migracji systemu sprzedażowego co pozwoliło nam na bieżąco analizować dane z obydwu systemów w jednym miejscu. W Qlik dynamicznie analizujemy miliardy rekordów danych ze szczegółowością do pojedynczej pozycji na paragonie.

Maciej Grobelny
Dyrektor Działu IT, DINO POLSKA S.A.

Już w klika sekund Qlik potrafi znaleźć i pokazać pożądane elementy procesu produkcyjnego na najbardziej szczegółowym poziomie. Qlik wymiernie wpływa na poprawę efektywności procesów produkcji i tym samym na zwiększenie ich wydajności i opłacalności.

Krzysztof Matuszczyk
Kierownik Sekcji Projektów i Rozwoju Systemów IT, APATOR S.A.

Qlik Sense pozwala nam w jednym miejscu dynamicznie analizować miliony rekordów danych z oddziałów na różnych kontynentach. W dashbordach zadajemy dowolne zapytania i w kilka sekund uzyskujemy odpowiedź.

Łukasz Klimkiewicz
Dyrektor IT, Abriga Polska Sp. z o.o.

Qlik to dużo więcej niż narzędzie do prezentacji, to platforma do przetwarzania danych z wielu źródeł i ich spójna analiza w jednym miejscu.

Piotr Miąsik
Kierownik Działu BI, Bać-Pol S.A.

Qlik to narzędzie bez ograniczeń, żadna analiza nie jest dla niego wyzwaniem.

Edyta Konieczny
Główny Specjalista, Biuro Informatyki, RAFAKO S.A.
Nie czekaj!
Porozmawiajmy o współpracy!