30 lat na rynku
HermeSQL
Humansoft System ERP HermesSQL Magazyny i Logistyka

Program magazynowy i logistyczy

Potrzebujesz zwiększyć tempo i jakość pracy na magazynie, aby sprawnie realizować zamówienia klientów? Chcesz zredukować kosztowne pomyłki na magazynie i zoptymalizować gospodarkę magazynową? Szukasz systemu, który pozwoli mieć pełną kontrolę nad magazynami?

Poznaj program ERP HermesSQL z obsługą WMS, który pomaga firmom w mądrym zarządzaniu magazynem i logistyką. Zastosuj mobilne rozwiązania do obsługi magazynu i wprowadź nową jakość pracy w swojej firmie!

Zamów demo

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Oświadczam również, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

  Najważniejsze funkcje

  xmlid-109

  Wielooddziałowość

  obsługa firm wielooddziałowych, wielomagazynowych; transakcje walutowe

  services-6

  Kontrola jakości dostaw

  karty kontroli jakości dla przyjmowanego asortymentu wraz z indywidualnymi parametrami kontroli, emisja dokumentów kontroli jakości wraz z załącznikami

  Shape (1)

  Metody rozchodowania towarów

  FIFO, LIFO, wskazywanie dostaw, FEFO, terminy ważności, numery partii, numery seryjne

  services-3

  Obsługa WMS

  wielopoziomowe lokalizacje, aplikacja mobilna dla pracowników magazynów, wizualizacja magazynu i lokalizacji, przydzielanie zadań pracownikom, monitorowanie pracy, kontrola stanów magazynowych, obłożenie lokalizacji, czytaj więcej o WMS

  sms

  Aplikacja mobilna

  obsługa procesów magazynowych za pomocą kolektorów danych, zlecenia wydań, zlecenia przyjęć, inwentaryzacja, obsługa kodów kreskowych EAN13, QR, GS1-128, DataMatrix

  obsluga-zlecenia

  Automatyzacja procesów magazynowych

  planowanie zakupów, generowanie zamówień do dostawców wg różnych parametrów (czas dostawy, cena zakupu itp.), automatyczna rezerwacja dostaw pod zamówienia klientów, obsługa dodatkowych kosztów przy dostawie, korekta ceny zakupu, powiadomienia

  Shape (1)

  Pakowanie towarów

  obsługa kartonów, palet, kody SSCC, identyfikacja i śledzenie zawartości opakowań, aplikacja mobilna dla pracowników magazynowych, moduł obsługi kurierów

  function-1

  Opakowania zwrotne

  obsługa opakowań zwrotnych u dostawców i odbiorców, opakowania przeterminowane, fakturowanie

  services-1

  Analizy magazynowe

  ogólne i szczegółowe analizy magazynowe, stany minimalne i maksymalne towarów, analiza rotacji, śledzenie partii, wiekowanie zapasów, analizy rezerwacji, towary w drodze, analizy BI

  Zwiększ z nami wydajność swojego magazynu

  Umów bezpłatną prezentację systemu!

  Identyfikacja towaru i partii na paletach

  W programie wystawisz dokument zlecenia wydania na podstawie, którego magazyn przygotuje towary do wysyłki.

  Za pomocą czytnika kodów kreskowych magazynierzy wczytają do dokumentu WD informacje o towarze i wprowadzą ilości towarów spakowanych na paletach.

   

  Rozwiń

  Program nada palecie indywidualny numer i powiąże ją ze znajdującym się na niej towarem. Dzięki temu szybko sprawdzisz jaki towar jest na palecie, z której partii pochodzi, w jakiej ilości jest na palecie oraz kto pakował i kto zlecił towar do pakowania.

  Zwiń

  Bilans zamówień i rezerwacji

  Bilans zamówień i rezerwacji to praktyczne narzędzie, które dostarcza informacji na temat stanu towarów w kontekście przyjętych zamówień od klientów.

  Z tego miejsca dowiesz się m.in.: ile towarów aktualnie jest w drodze, ile towarów jest zarezerwowanych, a ile trzeba jeszcze zamówić, aby zrealizować zmówienia klientów. Z tego miejsca wygenerujesz także zamówienia do dostawców

  Analizy magazynowe

  Program posiada wbudowane zestawienia i raporty, które dają bieżącą informację o gospodarce towarami.

  Wśród analiz znajdziesz: sumaryczne i szczegółowe stany magazynowe na dowolny dzień, przychody i rozchody poszczególnych towarów (także w rozbiciu na poszczególne centra kosztowe), zestawienia ilościowo-wartościowe stanów magazynowych i inne ważne analizy magazynowe.

   

  Rozwiń

  Dodatkowo, system HermesSQL współpracuje z platformę BI Qlik, dzięki której możesz tworzyć interaktywne, o dowolnej szczegółowości własne analizy magazynowe.

  Zwiń

  Jeszcze więcej możliwości

  Zamówienia do dostawców

  W systemie ERP HermesSQL wygenerujesz zapotrzebowanie na towary w oparciu o różne kryteria np.: najtańsza dostawa, najszybsza dostawa lub główny dostawca.

  Utworzysz je także na podstawie zamówień klientów, statystki sprzedaży towarów oraz założonych zapasów minimalnych lub maksymalnych towarów. Możesz wygenerować pojedyncze zamówienie do dostawcy lub jednocześnie wiele zamówień do wielu dostawców.

  Mobilna obsługa magazynu

  Wykorzystując aplikację mobilną przeznaczoną na kolektory danych usprawnisz procesy związane z przyjmowaniem, wydawaniem, przesuwaniem i inwentaryzowaniem towarów.

  Wszystkie ww. operacje magazynowe możesz więc wykonywać poprzez skanowanie kodów kreskowych.

  Aplikacja mobilna jest integralną częścią systemu HermesSQL. Pracujesz na jednej bazie danych, bez potrzeby wykonywania jakiejkolwiek integracji rozwiązań.

  Miejsce składowania towarów

  Podczas przyjęcia towarów na magazyn lub ich wydania, możesz wskazać miejsce składowania konkretnych materiałów i produktów.

  Dzięki temu wykorzystasz optymalnie powierzchnię magazynów i usprawnisz logistykę w swojej firmie.

  Zarządzanie opakowaniami zwrotnymi

  W programie ERP HermesSQL zarejestrujesz przyjmowane i wydawane opakowania zwrotne i bezzwrotne.

  Wykonasz szczegółowe analizy dotyczące obrotu opakowaniami, a w trakcie rejestracji faktury lub dokumentu PZ wygenerujesz odpowiednie dokumenty dla opakowań.

  Terminy ważności

  HermesSQL umożliwia wydawanie towarów metodą FEFO lub za pomocą wskazywania dostaw. W trakcie przyjmowania towaru program pilnuje, aby wszystkie produkty oznaczone były datą ważności.

  W programie dostępne są analizy związane z kontrolą terminów ważności, np. analiza szczegółowe stany magazynowe wg kończących się terminów ważności. Dzięki nim zabezpieczysz firmę przed stratami finansowymi i zadbasz o świeżość swoich produktów.

  Śledzenie partii – Traceability

  Pełna identyfikacja partii pozwala kontrolować drogę jaką przebył asortyment z danej partii od momentu przyjęcia, aż do wydania. Zaletą tego jest możliwość szybkiego odnalezienia surowców, wyrobów i nabywców danego wyrobu.

  Bez względu na jakim etapie procesu jest dana partia – produkcji, przetwarzania czy dystrybucji – w systemie  HermesSQL zawsze szybko ją zidentyfikujesz!

  Inwentaryzacja

  HermesSQL wspiera firmę w procesie inwentaryzacji towarów. 

  Za pomocą automatu szybko przygotujesz arkusze spisu z natury. Dla posiadanych nadwyżek i niedoborów wygenerujesz odpowiednie dokumenty PW i RW. Wykorzystując współpracę programu z kolektorami danych, przyspieszysz wykonanie każdej inwentaryzacji. 

  Kontrola rotacji i zalegania towarów

  Kapitał zamrożony w zalegających towarach to spory problem dla przedsiębiorstwa.

  Wykorzystując m.in.: analizę rotacji i zalegania towarów możesz świadomie kształtować poziom produktów na magazynie, pozbywając się zapasów słabo sprzedawanych towarów.

  Powiadomienia e-mail, sms

  Program może informować użytkowników o dowolnych interesujących ich zdarzeniach.

  Posiada gotowe do użytku powiadomienia np. o zmianie statusu w zamówieniach klientów lub dostawców. Umożliwia tworzenie własnych, dowolnych  powiadomień pomocnych w bieżącej pracy, np.: powiadomienie o spadku zapasów poniżej stanu minimalnego lub zapotrzebowaniu na surowce potrzebne do realizacji zlecenia produkcyjnego.

  Zakres powiadomień można szybko dopasować do potrzeb każdej firmy.

  Opinie klientów

  HermesSQL pozwolił nam skoordynować ze sobą główne obszary działalności firmy, czyli sprzedaż, logistykę, magazyn i księgowość. Dzięki temu mamy możliwość planowania dostaw oraz śledzenia zamówień klientów i  dostawców, na każdym etapie ich realizacji.

  Agencja Anticorr Gdańsk Sp. z o.o.
  Prezes Zarządu Dariusz Droszkowski

  Dzięki HermesSQL uzyskaliśmy poprawę jakości pracy, sprawniejszą obsługę i ściślejszy kontakt z klientem. Pozwolił zwiększyć efektywność zarządzania gospodarką magazynową dzięki zamiennikom, analizom i modułowi zamówień, co wpłynęło na obniżenie kosztów prowadzenia działalności.

  INTER-OST
  Właściciel Jarosław Karamuz

  Dla przedsiębiorstw z branży produkcyjnej, takiej jak nasza firma, bardzo ważne jest umiejętnie zarządzanie produkcją oraz prowadzenie gospodarki magazynowej i temu właśnie zadaniu sprostał system HermesSQL. Firmę Humansoft cechuje sumienność, odpowiedzialność za oferowany produkt oraz odpowiedzialność za terminowość w realizacji zamówień.

  ALU SYSTEM PLUS
  Właściciel Jacek Kucharski

  Dlaczego warto zainwestować w program sprzedażowy?

  Decydując się na zakup programu do obsługi firmy handlowej, możesz zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy. To fakt, ale nie jedyna zaleta wysoko funkcjonalnego oprogramowania. Programy handlowe to także sposób na optymalizację działania firmy. W naszej ofercie znajdziesz program wspomagający sprzedaż towarów, który wyposażony jest w bogatą funkcjonalność, dzięki czemu można skutecznie kontrolować działanie całej firmy. Intuicyjny interfejs, którym charakteryzują się nasze programy handlowe, poprawi efektywność zarządzania sprzedażą.

  Inwestując w nowoczesny system dla średnich firm, ułatwiasz sobie zajęcia takie jak: proces zarządzania sprzedażą, przyjmowanie towarów, obsługa rezerwacji, przygotowanie bilansów zamówień i wiele innych rutynowych zadań, które można zautomatyzować. To, co do tej pory trzeba było robić ręcznie, program do obsługi firmy handlowej wykonuje błyskawicznie, po odpowiednim skonfigurowaniu oprogramowania. Automatyzacja większości procesów komunikacyjnych pozwala skupić się na rozwijaniu pozostałych działów w Twoim przedsiębiorstwie.

  Programy dla firm handlowych to dziś element przewagi konkurencyjnej – nowoczesny system skrojony pod Twoje potrzeby bezsprzecznie usprawni mnóstwo procesów i przełoży się na szybszy rozwój, pozwalając skupić się na tych twórczych aspektach prowadzenia biznesu, których zwyczajnie nie da się zautomatyzować.

  Nasze oprogramowanie jako nowoczesny system zarządzania sprzedażą pozwala także na obsługę sklepu internetowego i współpracę z platformą B2B. Dzięki integracji z BaseLinker pozwala również masowo wystawiać towary na portalach aukcyjnych. Obsługuje programy lojalnościowe i daje duże możliwości z zakresie obsługi różnego typu promocji. Dostępne w programie narzędzia i funkcje konfiguracyjne pozwalają jak najlepiej dopasować program handlowy do Twojego biznesu. Doskonale sprawdza się w średnich firmach.

  Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i zaproponują sprawdzone oprogramowanie doskonale dopasowane do Twoich potrzeb.

   

  Zainteresował Cię nasz produkt?

  Umów bezpłatną prezentację systemu