30 lat na rynku
HermesSQL
Humansoft System ERP HermesSQL Handel i Dystrybucja

System ERP dla handlu i dystrybucji

HermesSQL pozwala uzyskać doskonałe rezultaty w obszarze sprzedaży i obsługi klientów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pomaga działom handlowym osiągnąć większą wydajność, szybciej realizować zamówienia i sprawniej wysyłać towary.

Współpracuje ze sklepem internetowym, platformą B2B i BaseLinker – wspierając także sprzedaż w kanałach B2C i B2B.

Zamów demo

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Oświadczam również, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

  Najważniejsze funkcje

  services-4

  Sprzedaż detaliczna i hurtowa

  sprzedaż w PLN i walutach obcych, promocje, rabaty, gazetki promocyjne, cenniki indywidualne, rabaty potransakcyjne, obsługa urządzeń fiskalnych, terminali płatniczych (Polcard), panel do sprzedaży detalicznej, obsługa przedstawicieli handlowych

  shop

  Sprzedaż internetowa

  integracja ze sklepem internetowym Humansoft e-Sklep, platformą B2B, BaseLinker, wysyłanie z poziomu programu produktów, import zamówień internetowych do systemu, aktualizacja stanów magazynowych

  function-6

  Zamówienia i Rezerwacje

  zapytania, oferty, zamówienia, obsługa rezerwacji, rezerwacje czasowe, bilanse zamówień, rozbudowane analizy zamówień

  function-4

  Integracja z kurierami

  integracja z kurierami m.in.: DPD Polska, INPost, FedEx, Poczta Polska, generowanie listu przewozowego, drukowanie etykiet na paczki, protokołu odbioru paczek, automatyczne zamawianie kuriera, obsługa crossellingu

  services-3

  EDI

  obsługa współpracy z sieciami handlowymi i jednostkami administracji publicznej, eksport/import dokumentów w formatach XML oraz PEPPOL, awizo wysyłki

  services-6

  CRM

  obsługa kontaktów z klientami, przydzielanie zadań, obsługa powiadomień, kalendarz zadań, statusy, priorytety

  newsletter

  Powiadomienia e-mail i sms

  obsługa cyklicznych powiadomień i raportów; tworzenie własnych powiadomień; automatyczne powiadomienia do klientów np. o realizacji zamówień, promocjach czy płatnościach

  people

  Plany sprzedaży

  konfiguracja i śledzenie wykonania planu sprzedaży pod kątem obrotów firmy lub handlowca, widoki analityczne planu sprzedaży

  services-1

  Analizy i Raporty

  analizy statystyczne, porównawcze, chodliwości, ilościowe, wartościowe, controlling sprzedaży, analizy BI

  Przenieś swoją sprzedaż na wyższy poziom

  Umów bezpłatną prezentację systemu!

  Obsługa kurierów

  Integracja programu z systemami firm kurierskich, takimi jak DPD i InPost, FedEx, Poczta Polska zapewnia szybką i wygodną obsługę wysyłania paczek, bez logowania się do witryny internetowej kuriera.

  Z poziomu systemu HermesSQL wygenerujesz list przewozowy oraz wydrukujesz etykiety na paczki, protokół odbioru paczek a nawet zamówisz kuriera.

  Sprzedaż detaliczna

  Program posiada dedykowany panel za pomocą, którego sprawnie obsłużysz klientów detalicznych.

  Umożliwia szybkie wystawienie paragonu lub faktury oraz rejestrację różnych form zapłaty – gotówka, karta, przelew itp.. Współpracuje z ekranami dotykowymi i czytnikami kodów kreskowych przyspieszającymi proces obsługi klientów.

  Raporty i analizy

  W systemie HermesSQL dostępnych jest wiele gotowych zestawień i analiz jak historia sprzedaży klienta, obroty klienta, analiza statystyczna sprzedaży, chodliwości i wiele innych, które będą pomocne w bieżącej pracy.

  Dodatkowo program współpracuje z aplikacją Humansoft Busieness Intelligence opartą na platformie QlikSense, która posiada gotowe analizy z zakresu controllingu sprzedaży. Dzięki nim można analizować, kontrolować i prognozować sprzedaż.

  Jeszcze więcej możliwości

  Sprzedaż w PLN i walutach

  HermesSQL zapewnia pełną obsługę procesów sprzedaży, począwszy od zarejestrowania zapytania ofertowego, oferty, zamówienia aż do wystawienia faktury.

  Realizuje  wszystkie typy transakcji handlowych występujące w obrocie krajowym i zagranicznym. Obsługuje więc: faktury krajowe, zaliczkowe, korygujące, paragony, noty handlowe, faktury eksportowe, dokumenty SAD, wewnątrzunijne faktury sprzedaży (WDT i WDU) oraz inne dokumenty złotówkowe i walutowe.

  Zamówienia i rezerwacje

  W programie ofertę przekształcisz w zamówienie klienta i zarezerwujesz towary. Rezerwację można określisz czasowo z podaniem daty i godziny blokady, po których program zwolni zarezerwowane produkty. W przypadku braku towaru na magazynie, na podstawie zamówienia klienta wygenerujesz odpowiednie zamówienie do dostawcy.

  Towar można rozchodować z magazynu wg. metody LIFO, FIFO, FEFO lub za pomocą wskazywania dostaw.

  Promocje, programy lojalnościowe

  Klienci uwielbiają promocje. Dlatego w systemie zorganizujesz akcje promocyjne stosując okresowe obniżki lub konkretne ceny na towary lub grupy asortymentowe.

  Z programu wydrukujesz także gazetki promocyjne lub wyślesz je drogą elektroniczną do klientów. System obsługuje również systemy lojalnościowe oparte na naliczaniu punktów i wymianie ich na bonusy. Do identyfikacji klientów można wykorzystać karty identyfikacyjne, które dodatkowo zbierają informacje o punktach.

  Plan sprzedaży

  W programie stworzysz plan sprzedaży na bieżący rok. Będziesz mógł na bieżąco śledzić jego realizację pod kątem obrotów firmy lub handlowca.

  Duże możliwości konfiguracji planu umożliwią dopasowanie go do przyjętej w firmie strategii sprzedaży. Plan sprzedaży dla handlowca można założyć wartościowo wg grupy towarów, jednego artykułu, grupy klientów lub wybranego odbiorcy. Wyniki realizacji planu obejrzysz na czytelnych wykresach, a w razie potrzeby, możesz je wyeksportować do Excela.

  Terminale płatnicze

  HermesSQL współpracuje z terminalami płatniczymi. Dzięki temu kwoty przesyłane są z programu do terminala bezpośrednio w procesie sprzedaży, bez potrzeby manualnego ich wprowadzania.

  Obsługuje płatności kartą, zbliżeniowe oraz za pomocą BLIK a także zwrot środków płatniczych na kartę.

  Obsługa EDI

  EDI zapewnia szybką i bezpieczną wymianę danych, którą wykorzystują m.in.: duże sieci handlowe we współpracy z dostawcami.

  Dzięki obsłudze EDI możesz w odpowiednim formacie (XML, PEPPOL) wyeksportować katalog swoich produktów, faktury sprzedaży, korekty sprzedaży, dokumenty WZ oraz zaimportować zamówienia i faktury zakupu otrzymane od marketów. Dzięki temu skracasz procedury handlowe i możesz szybciej realizować zamówienia.

   

  Integracja z BaseLinker

  Sprzedając na Allegro, Amazon, E-BAY, Empik, Erli i innych serwisach aukcyjnych Twoje zamówienia wpłyną do platformy BaseLinker, a stamtąd do systemu HermesSQL.

  W ten sposób połączysz sprzedaż z różnych kanałów on-line w jeden zautomatyzowany proces i zmniejszysz koszty ich obsługi.

  e-Sklep i Platforma B2B

  Korzystając z rozwiązań e-commerce możesz sprzedawać swoje produkty 24 godziny na dobę. Dlatego HermesSQL posiada integrację ze sklepem internetowym Humansoft e-Sklepem oraz Platformą B2B.

  Dzięki temu złożone przez klientów zamówienia wpływają bezpośrednio do systemu HermesSQL i na bieżąco aktualizują stany magazynowe oraz rozrachunki. Z kolei produkty do internetowej oferty importowane są  z programu HermesSQL.

  Powiadomienia e-mail i sms

  System automatycznych powiadomień ułatwia codzienne wykonywanie pracy. Powiadomienia możesz wykorzystać do celów własnych, pracowników oraz wysyłania informacji do klientów.

  Swoich klientów możesz powiadamiać o etapie realizacji ich zamówień, promocjach lub zaległych płatnościach. Powiadomienia są w pełni konfigurowalne, więc łatwo dostosujesz ich zakres do potrzeb swojej firmy.

  Opinie klientów

  System znacząco usprawnił pracę w dziale sprzedaży i magazynu, poprawiając przepływ informacji. Dzięki powiadomieniom dział handlowy zaraz po przygotowaniu towaru do wysyłki, otrzymuje automatyczne powiadomienie o konieczności wystawienia faktury.

  Jarosław Woźniczko
  Dyrektor Sprzedaży w firmie TOMEX

  HermesSQL pozwolił nam skoordynować za sobą główne obszary naszej działalności, czyli: sprzedaż, logistykę, magazyny i księgowość. Dzięki temu mamy możliwość planowania dostaw oraz śledzenia zamówień od klientów i własnych zamówień do producentów, na każdym etapie ich realizacji.

  Dariusz Droszkowski
  Prezes Zarządu Agencja Anticorr Gdańsk Sp. z o.o.

  Rekomendujemy system HermesSQL wszystkim tym firmom, które potrzebują nowoczesnych rozwiązań informatycznych do prowadzenia swojej działalności. Na co dzień korzystamy z modułów Handel i Magazyny, Zamówienia, Obsługa Transakcji walutowych i zagranicznych, obsługa przedstawicieli handlowych, Księgi Handlowej, e-Deklaracji, Środków Trwałych.

  Anna Ziarczyk
  Główna Księgowa firmy AKCES
  Zainteresował Cię nasz produkt?

  Umów bezpłatną prezentację systemu