Bezpłatna Konferencja Online 2023 dla Użytkowników Systemów Humansoft – 21.09.2023. Zarejestruj się już dziś! 

30 lat na rynku
Business Intelligence
Humansoft QLIK Humansoft RETRA

Humansoft RETRA

System rozliczania rabatów retrospektywnych

Gotowe rozwiązanie Humansoft RETRA pozwala na szczegółowe rozliczanie rabatów, z dokładnością do pojedynczej pozycji na fakturze. Zapewnia rzetelność i wiarygodność wniosków. Pozwala uprościć, zautomatyzować a także znacząco przyśpieszyć proces rozliczania rabatów retro.

Skontaktuj się z nami

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Oświadczam również, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

  Humansoft RETRA

  Rozliczanie rabatów retrospektywnych

  Rozwiązanie Humansoft RETRA zostało opracowane jako narzędzie wspierające przedsiębiorstwa w rozliczaniu rabatów retrospektywnych.

  Aplikacja zawiera wszystkie niezbędne formuły, aby poprawnie rozliczyć kontrakty, z uwzględnieniem wielu złożonych warunków handlowych. Humansoft RETRA to elastyczne rozwiązanie, które zostanie wdrożone z uwzględnieniem wszystkich przypadków użycia i potrzeb przedsiębiorstwa oraz jego partnerów biznesowych. Co więcej, czas realizacji jest o połowę krótszym, niż „dedykowanego” do tego celu modułu w systemie ERP.

  Wdrożenie Humansoft RETRA pozwala uzyskać pełną kontrolę udzielanych bonusów oraz ich analizę pod kątem rentowności sprzedaży. Aplikacja nie tylko zautomatyzuje cały proces, ale także go znacząco przyśpieszy, dostarczając danych ułatwiających podjęcie trafnych decyzji biznesowych.

   

  Dobrze wiedzieć

  Aplikacja pozwala na:

  • bieżące monitorowanie realizacji progów bonusowych
  • analizę wszystkich warunków handlowych
  • analizę rabatów za obrót asortymentu w okresie rozliczeniowym (np. miesięcznym, kwartalnym, rocznym)
  • analizę rabatów za wykonany obrót na danym produkcie, grupie asortymentowej, producencie czy dostawcy
  • uwzględnienie dodatkowych bonusów za przekroczenie progów sprzedaży
  • raportowanie marży powiększonej o uzyskane rabaty retrospektywne
  • analizę opłat od dostawców i producentów za moduły gazetek
  • analizę wartości refundacji za sprzedaż asortymentu z gazetki

  Zarządzanie rabatami RETRO

  Zarządzanie rabatami retrospektywnymi stanowi nie lada wyzwanie. Indywidualne ustalenia handlowe z wieloma dostawcami oznaczają konieczność przeliczania dużych zbiorów danych, powiązanych ze sobą wieloma zależnościami.

  Obliczenie rabatu retro jest zdecydowanie procesem skomplikowanym i czasochłonnym oraz podatnym na błąd ludzki. Łatwo przypadkowo stracić część należnego bonusu, a co za tym idzie przysługującej marży, nie wspominając już o czasie, gdyż często proces ten jest realizowany w dużej mierze „ręcznie”.

  Mechanizm rabatów retrospektywnych

  Rabaty RETRO to narzędzia, którymi należy obchodzić się ostrożnie. Stosując złożone modele rabatowania, dobrze jest posługiwać się odpowiednimi narzędziami, które pomogą zapanować nad całym procesem, zautomatyzować powtarzalne rozliczenia i wesprzeć realizację celów sprzedażowych.

  Stosowany mechanizm rabatów retrospektywnych może zostać skontrolowany przez UOKiK. Odpowiedzialna i efektywna współpraca z dostawcami i odbiorcami wymaga, by rozliczenia finansowe były prowadzone w sposób transparentny. Wdrożenie Humansoft RETRA pomaga utrzymać pełną kontrolę całego procesu udzielanych bonusów. Usprawnia analizę danych pod kątem rentowności sprzedaży, wspierając jednocześnie podejmowanie właściwych decyzji biznesowych.

  Opinie klientów

  Współpraca z firmą Humansoft to gwarancja sukcesu wdrożenia. Dzięki profesjonalnemu i elastycznemu podejściu do klienta Konsultanci zapewnili nam duży komfort podczas realizacji wdrożenia. Nieustannie wykazywali się dużym zrozumieniem dla naszych potrzeb biznesowych oraz wysokimi umiejętnościami analitycznymi.

  Zbigniew Paczóski
  Właściciel firmy, P.H.U TOPAZ

  Od kiedy używam mobilnej wersji Qlika, czuję się bliżej biznesu.

  Ireneusz Kubalewski
  Dyrektor Działu IT, Grupa Żywiec S.A.

  System Qlik wdrożyliśmy w trakcie migracji systemu sprzedażowego co pozwoliło nam na bieżąco analizować dane z obydwu systemów w jednym miejscu. W Qlik dynamicznie analizujemy miliardy rekordów danych ze szczegółowością do pojedynczej pozycji na paragonie.

  Maciej Grobelny
  Dyrektor Działu IT, DINO POLSKA S.A.

  Już w klika sekund Qlik potrafi znaleźć i pokazać pożądane elementy procesu produkcyjnego na najbardziej szczegółowym poziomie. Qlik wymiernie wpływa na poprawę efektywności procesów produkcji i tym samym na zwiększenie ich wydajności i opłacalności.

  Krzysztof Matuszczyk
  Kierownik Sekcji Projektów i Rozwoju Systemów IT, APATOR S.A.

  Qlik Sense pozwala nam w jednym miejscu dynamicznie analizować miliony rekordów danych z oddziałów na różnych kontynentach. W dashbordach zadajemy dowolne zapytania i w kilka sekund uzyskujemy odpowiedź.

  Łukasz Klimkiewicz
  Dyrektor IT, Abriga Polska Sp. z o.o.

  Qlik to dużo więcej niż narzędzie do prezentacji, to platforma do przetwarzania danych z wielu źródeł i ich spójna analiza w jednym miejscu.

  Piotr Miąsik
  Kierownik Działu BI, Bać-Pol S.A.

  Qlik to narzędzie bez ograniczeń, żadna analiza nie jest dla niego wyzwaniem.

  Edyta Konieczny
  Główny Specjalista, Biuro Informatyki, RAFAKO S.A.
  Potrzebujesz analiz dopasowanych do swoich potrzeb?

  Skontaktuj się z nami