30 lat na rynku
Corax
Humansoft Corax Środki Trwałe

Środki Trwałe

Corax wspiera firmy w zarządzaniu środkami trwałymi oraz wartościami niematerialnymi i prawnymi. Dostarcza szczegółowych informacji na temat majątku przedsiębiorstwa, ułatwiając proces planowania i kontrolowania kosztów w czasie.

Pozwala na pełną rejestrację środków trwałych, naliczanie umorzeń i amortyzacji oraz szybkie uzyskanie informacji dotyczących ruchu środków i wielkości odpisów.

Wypróbuj demo

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Oświadczam również, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.

  Najważniejsze funkcje

  • Ewidencja i umarzania środków trwałych, niskocennych składników majątku oraz wartości niematerialnych i prawnych
  • Obsługa dokumentów: przyjęć (OT), likwidacji (LT), zmiany miejsca użytkowania (MT) oraz zmiany wartości (WT) i przeszacowania (PT)
  • Amortyzacja środków trwałych metodą liniową lub degresywną, amortyzacja jednorazowa
  • Symulacyjne przeszacowanie majątku trwałego metoda grupową lub szczegółową
  • Możliwość opracowania planu amortyzacji na bieżący rok obrachunkowy
  • Pełny dostęp do odpisów i przeszacowań w ujęciu historycznym
  • Gotowe wydruki i zestawienia, m.in.: wydruk tabeli amortyzacji, planu amortyzacji, karty środka trwałego, jego historii oraz ewidencji miejsc jego używania
  • Automatyczne księgowanie kosztów amortyzacji oraz dokumentów OT, WT w Księdze Handlowej lub Książce Przychodów i Rozchodów
  Nie czekaj!
  Wypróbuj demo programu!

  Opinie klientów

  Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić program Corax wszystkim firmom, które szukają łatwego w użyciu i nowoczesnego oprogramowania do prowadzenia swojej działalności.

  Piotr Pajdziński
  Właściciel firmy GANER

  Corax zaskakuje prostotą, funkcjonalnością rozwiązań oraz możliwościami dopasowania go do indywidualnych potrzeb. Za pomocą jednego spójnego systemu informatycznego prowadzimy gospodarkę magazynową, kompletujemy produkcję, prowadzimy księgowość oraz naliczamy płace. Z całą pewnością możemy polecić innym przedsiębiorstwom oprogramowanie Corax.

  Beata Anna Orzechowska
  Odlewnia Żeliwa Orzechowscy Sp. j.

  Wdrożenie programu Corax spowodowało znaczną poprawę jakości pracy w naszej firmie. System został doskonale dopasowany do naszych wymagań oraz co istotne jest stale rozwijany zarówno pod kątem merytorycznym jak również na bieżąco aktualizowany jest do zmian w przepisach. Uważamy program Corax za produkt nowoczesny i godny polecenia.

  Sebastian Malek
  Właściciel firmy „MadMax”

  Jesteśmy zadowoleni z jakości systemu MiniCorax, dostępnych w nim rozwiązań i niezwykle intuicyjnego sposobu obsługi, który ułatwił nam szybki start z programem. Dzięki dostępnym i prostym w instalacji aktualizacjom programu, MiniCorax pozostaje zawsze w zgodzie z obowiązującymi przepisami, co zapewnia nam bezpieczne i odpowiedzialne prowadzenie księgowości oraz wszelkich rozliczeń podatkowych.

  Andrzej Buczkowski
  Właściciel Zakładu Produkcyjnego Opakowań

  Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić program Corax wszystkim firmom, które szukają łatwego w użyciu i nowoczesnego oprogramowania do prowadzenia swojej działalności.

  Piotr Pajdziński
  Właściciel firmy GANER
  Gdzie kupić program

  Nasze programy dostępne są w sieci regionalnych partnerów handlowych, która liczy blisko 100 autoryzowane firmy informatyczne, zlokalizowane na terenie całego kraju. Dzięki temu zakupisz system również w Twoim regionie!

  Nasi partnerzy handlowi po ukończeniu specjalistycznych szkoleń świadczą także profesjonalną pomoc w wyborze odpowiednich modułów oraz usługi wdrożeniowe i serwisowe.

  Usprawnij prowadzenie ewidencji środków trwałych

  Inwestycja w program Corax to sprawdzony sposób na to, by sprawniej prowadzić ewidencję środków trwałych, dokonywać jednorazowo odpisów amortyzacyjnych oraz dokładniej dokonywać wiele innych działań niezbędnych podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki temu oprogramowaniu znacznie prostsza staje się też klasyfikacja środków trwałych na bazie wartości rynkowej czy obliczanie kosztów uzyskania przychodów. Oprogramowanie Corax jest w szczególności przydatne dla tych, którzy rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej i potrzebują łatwego w obsłudze sposobu na obsługę różnego rodzaju dokumentów, jak tych niezbędnych podatku dochodowym czy kiedy tworzona jest klasyfikacja środków trwałych. Wśród obsługiwanych dokumentów znajdują się między innymi dokumenty przeszacowania rzeczywistej wartości środka trwałego, zamienienia miejsca użytkowania lokalu użytkowego, oraz zmiany wartości początkowej środków trwałych zaliczanych jako składnik majątku. Przygotowane w programie wzory wydruków i zestawień, takie jak odpisy amortyzacyjne środka trwałego pozwolą Ci znacznie usprawnić procesy takie jak prowadzenie ewidencji w obcych środkach trwałych czy najem lokalu użytkowego.

  Przyspiesz tworzenie odpisów amortyzacyjnych i wiele innych procesów

  Interesują Cię sprawne obliczenia na podatku dochodowym od osób fizycznych oraz szeroko pojęta ewidencja środków trwałych? Sprawdź darmową wersję programu, będącą prezentacją nowoczesnych rozwiązań w tej dziedzinie. W związku z tym, że zajmujemy się nie tylko programami, których główny cel to np. obliczanie, jaka była wartość początkowa środka trwałego, ale i też tworzymy oprogramowanie przydatne podczas prowadzonej działalności gospodarczej, możemy pomóc Ci zaimplementować Corax w sposób najlepiej współgrający z dotychczasowym charakterem działania firmy. Jesteśmy przekonani, że razem uda nam się dostosować te rozwiązania tak, by były dla przedsiębiorstwa, jak najkorzystniejsze, niezależnie od jego rozmiaru czy branży, w której operuje.

  Nie czekaj!

  Umów bezpłatną prezentację systemu!