Weź udział w Bezpłatnym Webinarium „Kiedy warto przejść z Excela na System ERP?” – 22.05.2024

30 lat na rynku
12 lutego 2021
System Business Intelligence – co to jest i dlaczego warto go wdrożyć?
Humansoft Blog System Business Intelligence – co to jest i dlaczego warto go wdrożyć?
12 lutego 2021

System Business Intelligence – co to jest i dlaczego warto go wdrożyć?

Jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na rozwój przedsiębiorstwa, jest analiza nieefektywnych procesów biznesowych. Weryfikacja gromadzonych danych ułatwia wprowadzanie zmian, mających na celu usprawnienie działania. Trudno jednak wyobrazić sobie wertowanie dziesiątek segregatorów z dokumentami, prawda? Na szczęście z pomocą przychodzą zaawansowane narzędzia IT – system Business Intelligence BI. To idealny program dla średniego i dużego przedsiębiorstwa. Sprawdź już teraz, czym jest i dlaczego warto z niego korzystać!

Czym jest oprogramowanie Business Intelligence?

Mocno upraszczając, systemy Business Intelligence to oprogramowanie dla biznesu do usprawnienia zarządzania firmą. Służy przede wszystkim do wnikliwej analizy danych. Uzyskane wyniki można wykorzystać do poprawy działania nieefektywnych procesów biznesowych. Jego największe zalety to wyjątkowa szybkość działania, wszechstronne analizy i różne formy wizualizacji danych. Narzędzia te są dedykowane każdemu przedsiębiorstwu, niezależnie od branży.

Co więcej, rozwiązania Business Intelligence mogą być wyposażone w sztuczną inteligencję. Jej obecność jeszcze bardziej upraszcza wyciąganie z hurtowni danych informacji ważnych dla rozwoju biznesu. Wystarczy wskazać ich zakres, a algorytm sam je wybierze i do tego przygotuje przejrzyste wizualizacje, w tym wykresy.

Doskonałym tego przykładem jest program klasy BI– Qlik. Umożliwia wygodną pracę z tabelami, jak i integrację z innymi rozwiązaniami informatycznymi, w tym oprogramowaniem ERP. Zależnie od potrzeb, proponujemy kilka rodzajów systemów BI, w tym m.in.:

  • QlikView – nowoczesna aplikacja przystosowana do współpracy z danymi gromadzonymi w naszych narzędziach HermesSQL,
  • Qlik Sense – dzięki niemu analityka biznesowa wykonywana na potrzeby zarządzania firmą, może być wygodnie realizowana za pośrednictwem różnych urządzeń mobilnych,

Jak wykorzystać w firmie narzędzia Business Intelligence?

Profesjonalnie przygotowane oprogramowanie Business Intelligence dla przedsiębiorstw pozwoli Ci rozwijać biznes. Oferowane przez nas rozwiązania, czyli m.in. Qlik Sense i QlikView wykorzystasz przede wszystkim w obszarze raportowania oraz analizy. Takie systemy dla firm tworzą spójną, łatwą w obsłudze hurtownię danych. Ułatwiają docieranie do ważnych informacji oraz wyposażone są w narzędzia do ich przejrzystej wizualizacji.

Programy te dają dostęp do szczegółowych danych np. o sprzedaży, wydajności produkcji, logistyce czy zaopatrzeniu magazynu. Raporty, wykresy i inne wizualizacje ułatwiają szukanie przyczyn nieefektywnie działających procesów.

Kiedy warto wdrożyć oprogramowanie dla biznesu BI?

Zauważasz pierwsze problemy w funkcjonowaniu firmy, przez które spada wydajność pracy lub np. jakość obsługi klientów? To świetny moment na to, aby wdrożyć narzędzia Business Intelligence, takie jak Qlik Jak do tej pory reagowałeś na takie wydarzenia?

Zapewne zaczynałeś od żmudnego gromadzenia danych. Musiałeś wyciągać je z różnych baz, wertując przy tym tysiące innych, zwykle niepotrzebnych rzeczy. System Business Intelligence sam je wyszuka i przygotuje raporty oraz przejrzyste wizualizacje. Dzięki temu rozwiązaniu, zamiast tracić czas na ręczne przeszukiwanie baz, od razu zabierasz się do analizy danych.

Poznaj najważniejsze korzyści z wyboru programu Business Intelligence!

Inwestycja w nowoczesne oprogramowanie BI do zarządzania biznesem przynosi wiele korzyści. Dostrzeżesz je szczególnie w przypadku wyboru rozwiązań, takich jak Qlik Sense. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

  • wyjątkowo szybki i wygodny dostęp do danych,
  • możliwość nieustannego kontrolowania kondycji przedsiębiorstwa i wyciągania wniosków, które ułatwią prowadzenie średniej lub dużej firmy,
  • profesjonalne narzędzia do raportowania i odpowiedzialne za przygotowanie przejrzystej wizualizacji danych,
  • znaczącą oszczędność czasu, który do tej pory poświęcałeś na samodzielne przeszukiwanie baz,
  • dużo efektywniejsze zarządzanie biznesem, przekładające się na podniesienie jakości usług czy produktów, oraz optymalizację kosztów,
  • możliwość tworzenia wielowymiarowych analiz z dowolnych obszarów działania firmy
  • wysokie bezpieczeństwo danych.

Postaw na oprogramowanie Qlik i zacznij rozwijać firmę!

Jak widzisz, informatyczne systemy Business Intelligence to narzędzia dzięki, którym będziesz mieć dostęp do wszystkich potrzebnych Ci analiz. Szybko, wygodnie i w dowolnej chwili.

Jeśli szukasz systemu klasy BI dla swojej fimy, już dziś skontaktuj się z nami! Oferujemy rozwiązania BI Qlik i jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych i wykwalifikowanych zespołów wdrożeniowych Qlik Sense i QlikView w Polsce. Wykonaliśmy blisko 90 wdrożeń Platformy Business Intelligence Qlik dla klientów z różnych branż. Gwarantujemy Ci najwyższą jakość dostarczanych rozwiązań i usług. Zadzwoń do nas i umów się na prezentację Qlik!

Szukasz systemu BI dla swojej firmy? Zaproś nas na prezentację platformy BI Qlik!

Ewa Rut-Skrzypczak
Ewa Rut-Skrzypczak

Dyrektor Działu Business Intelligence oraz Członek Zarządu w firmie Humansoft.

Od ponad 20 lat związana zawodowo z branżą IT. Posiada 12-letnie doświadczenie w obszarze Business Intelligence. Koordynator wielu kompleksowych projektów wdrożeniowych systemów Business Intelligence dla firm z branży FMCG oraz sektora energetycznego, petrochemicznego i finansowego. Prelegentka i autorka wielu wystąpień i publikacji na temat Business Intelligence.

Zobacz wszystkie wpisy autora
Przeczytaj także
30 sierpnia 2022
Alerty oparte na danych pochodzących bezpośrednio z Qlik Sense
Zobacz więcej
20 sierpnia 2021
Zarządzanie przepływem danych Qlik Data Integration Solutions
Zobacz więcej
18 maja 2021
Elastyczna analiza w oparciu o dane Qlik Catalog (Qlik Data Catalyst) for Qlik Sense
Zobacz więcej