30 lat na rynku
Testuj przez 30 dni!

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Oświadczam również, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.
  SYSTEM BUSINESS INTELLIGENCE QLIK

  QLIK

  Wykorzystaj potencjał danych i zwiększ rentowność swojej firmy dzięki analizom biznesowym o nieograniczonych możliwościach

  • krótki czas i niskie koszty wdrożenia
  • intuicyjna obsługa
  • bezpieczeństwo danych
  Testuj przez 30 dni!

   Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Oświadczam również, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.
   QLIK
   O systemie

   Platforma Business Intelligence Qlik umożliwia tworzenie analitycznych dashboardów i raportów w każdym obszarze działalności przedsiębiorstwa.

   Dzięki nieograniczonym możliwościom system Business Intelligence Qlik pozwala na elastyczne łączenie danych z różnych źródeł, wykorzystując ich pełny potencjał.

   Business Intelligence Qlik pozwala na gromadzenie i łączenie danych z różnych źródeł, dzięki czemu użytkownicy wyciągają rzeczywiste i wiarygodne wnioski.

    

   Dobrze wiedzieć

   Użytkownicy platformy Business Intelligence Qlik:

   • zwiększają rentowność i zyski swojego przedsiębiorstwa
   • podejmują kluczowe decyzje w czasie rzeczywistym
   • skracają proces podejmowania strategicznych decyzji
   • usprawniają procesy planistyczne
   Zastowanie Qlik

   Oprogramowanie Qlik Business Intelligence – jedno rozwiązanie dla różnych zastosowań!

   Analiza danych przekłada się na konkretne korzyści, gdy jest wykorzystywana przez całe przedsiębiorstwo. Oprogramowanie Qlik Business Intelligence (QlikView i Qlik Sense) sprawdzi się w każdym obszarze.

   Każdy pracownik odpowiedzialny za analizę spływających danych może tworzyć własne dashboardy i raporty. Ponieważ oprogramowanie Qlik Business Intelligence jest bardzo intuicyjne w obsłudze, wystarczy krótkie szkolenie, aby przystąpić do pracy w Qlik.

   System Qlik Business Intelligence to rozwiązanie wspierające codzienne działanie firmy. Każdy z działów przedsiębiorstwa posiada inne wymagania względem analizy danych. Systemy Business Intelligence wdrożone w firmie muszą być zatem elastyczne, aby odpowiadały potrzebom wszystkich pracowników. We współczesnym świecie bardzo istotna jest mobilność. Choć analitycy najczęściej pracują przy biurku, to ich przełożeni, którzy podejmują decyzje w oparciu o dostarczone raporty, już nie zawsze. Ważne jest więc, aby system BI umożliwił dostęp do danych w każdym momencie. Platforma Qlik Business Intelligence gwarantuje taką samą jakość analizy stacjonarnie na komputerze i na urządzeniach mobilnych: tablecie i smartfonie.

   Dobrze wiedzieć

   Użytkownicy platformy Business Intelligence Qlik:

   • zwiększają rentowność i zyski swojego przedsiębiorstwa
   • podejmują kluczowe decyzje w czasie rzeczywistym
   • skracają proces podejmowania strategicznych decyzji
   • usprawniają procesy planistyczne
   Korzyści

   Nowa generacja rozwiązań, dzięki Qlik Business Intelligence!

   Platforma Qlik Business Intelligence pozwala na dynamiczną i elastyczną analizę biznesową nieograniczonych, odświeżanych na bieżąco zbiorów danych.

   Dzięki opatentowanej asocjacyjnej bazie danych i technologii in-memory zastosowanej w rozwiązaniach Qlik Business Intelligence, każda firma otrzymuje tę samą wysoką jakość i wydajność analiz niezależnie od ilości wykorzystanych danych źródłowych. W dashboardach Qlik użytkownik przegląda dane w czasie rzeczywistym. Wystarczy, że zaznaczy na ekranie interesujące go obszary, a wartości na wykresach i w tabelach zostaną automatycznie przeliczone, odzwierciedlając aktualny wybór. Otrzymanie odpowiedzi na wybraną selekcję wynosi często mniej niż sekundę.

   Qlik to system Business Intelligence, który pozwala również na interaktywną, zdalną pracę z danymi przy użyciu dowolnych urządzeń mobilnych z dostępem do internetu. Funkcjonalność ta nie wymaga tworzenia specjalnych aplikacji, ani też ponoszenia kosztów z tytułu zakupu dodatkowych licencji. Średni czas wdrożenia modeli analitycznych i dashboardów Qlik trwa od kilku dni do kilku tygodni, a pierwsze prototypy powstają już w kilka godzin.

   Dobrze wiedzieć

   Użytkownicy platformy Business Intelligence Qlik:

   • zwiększają rentowność i zyski swojego przedsiębiorstwa
   • podejmują kluczowe decyzje w czasie rzeczywistym
   • skracają proces podejmowania strategicznych decyzji
   • usprawniają procesy planistyczne
   Qlik dla SAP

   Raportowanie i analiza danych z tabel SAP oraz ich integracja z danymi z innych systemów może stanowić dla użytkowników biznesowych poważne wyzwanie.

   Większość narzędzi stworzonych do scentralizowanego raportowania jest zbyt mało elastycznych, a użytkownicy biznesowi potrzebują łatwych w użyciu narzędzi do eksploracji danych, a także zadawania własnych pytań i szukania na nie odpowiedzi. Ważna jest też automatyzacja eksportu danych SAP i możliwość połączenia danych z SAP z danymi z innych źródeł bez obniżenia wydajności całego środowiska.

   Qlik Business Intelligence wyszedł naprzeciw tym wyzwaniom tworząc dedykowany Certyfikowany przez SAP konektor do natywnego pobierania danych z systemów SAP. System BI Qlik zapewnia elastyczną, wizualną analizę danych ad-hoc. Użytkownicy SAP otrzymali narzędzie dające im lepszy wgląd w procesy biznesowe i krytyczne dane, tym samym nareszcie efektywniej wykorzystują bogactwo informacji ukrytych w danych systemów SAP.

   Dobrze wiedzieć

   Użytkownicy platformy Business Intelligence Qlik:

   • zwiększają rentowność i zyski swojego przedsiębiorstwa
   • podejmują kluczowe decyzje w czasie rzeczywistym
   • skracają proces podejmowania strategicznych decyzji
   • usprawniają procesy planistyczne
   QLIK
   FAQ
   • Chcę wdrożyć system Business Intelligence. Od czego zacząć?

    Rozpoczynając wdrożenie systemu Business Intelligence powinniśmy wiedzieć, jakie są cele strategiczne naszej organizacji i jakie są cele poszczególnych obszarów firmy.

    Bowiem dobrze wdrożony system Business Intelligence powinien codziennie wspierać całą organizację w realizacji celów biznesowych.
    Najlepiej rozpocząć wdrożenie od przeprowadzenia projektu pilotażowego, którego zakres wdrożenia powinien dotyczyć pierwszego wybranego obszaru. Zebrane założenia najlepiej jeśli będą obejmowały temat, który jest nam znany. Natomiast niezbyt duży na początek zakres pozwoli, w czasie kilku dni, maksymalnie kilku tygodni, na wykonanie produktu, który będzie w pełni funkcjonalny i gotowy do dalszego rozwoju.

   • Co to jest projekt pilotażowy?

    Projekt pilotażowy to najlepszy sposób na ocenę wartości, możliwości i wydajności systemu Business Intelligence. Pozwala on na przetestowanie rozwiązania na własnych danych.  Umożliwia poznanie rozwiązania w zakresie jego budowy i wykorzystania w codziennej pracy, ponieważ zawiera rzeczywiste dane firmy i jest zbudowany według potrzeb i wytycznych dostarczonych przez klienta. Zbudowana aplikacja analityczna jest w pełni funkcjonalna i gotowa do dalszej rozbudowy.

   • Ile trwa wdrożenie systemu Business Intelligence?

    System Business Intelligence Qlik Sense pozwala na zbudowanie pierwszej w pełni działającej aplikacji analitycznej już w przeciągu średnio 3 tygodni. Jest to gotowe rozwiązanie, które pracując w oparciu o rzeczywiste dane firmy pokazuje jak szybko i sprawnie można wdrożyć system Qlik Sense oraz jak łatwo i elastycznie się go wykorzystuje w codziennej pracy.

    Cały proces wdrożenia, łącznie z analizą potrzeb, trwa średnio od kilku tygodni do kilku miesięcy.

   • Jak wybrać firmę wdrożeniową?

    Warto wybrać firmę posiadającą doświadczenie i bogate portfolio referencji.  Dobrym sposobem na sprawdzenie dostawcy jest przeprowadzenie projektu pilotażowego.

   • Z ilu źródeł danych korzysta system Business Intelligence Qlik?

    System Business Intelligence Qlik pozwala na analizę nieograniczonych, odświeżanych na bieżąco zbiorów danych. Dzięki opatentowanej asocjacyjnej bazie danych i technologii in-memory każda firma otrzymuje tę samą wysoką jakość i wydajność analiz niezależnie od ilości wykorzystanych danych źródłowych. W dashboardach Qlik użytkownik przegląda dane, które są odświeżane w czasie rzeczywistym. Wystarczy, że zaznaczy na ekranie interesujące go obszary, a wartości na wykresach i w tabelach zostaną automatycznie przeliczone, odzwierciedlając aktualny wybór. Otrzymanie odpowiedzi na wybraną selekcję wynosi często mniej niż sekundę.

   • Jak aktualizuje się dane w systemie Business Intelligence Qlik?

    Dane w systemie Business Intelligence Qlik aktualizują się automatycznie, bez względu na ich ilość. Jeśli jest taka potrzeba dane mogą być aktualizowane co 15 czy nawet 5 minut w trakcie pracy użytkowników z systemem. Nocne harmonogramy aktualizacji danych pozwalają na wykonywanie przeliczeń i potrzebnych przekształceń danych w harmonogramie zadań, który potrafi w czasie średnio 3-4 godzin przeliczyć kilkaset zadań.

   • Jak system Business Intelligence Qlik wpływa na efektywność przedsiębiorstwa?

    System Business Intelligence Qlik prezentując wiarygodne dane, które w intuicyjny sposób pozwalają na szybkie dotarcie do kluczowych informacji wymiernie wspiera optymalizację kosztów operacyjnych, zwiększanie przychodów i płynności finansowej przedsiębiorstw.
    Na co dzień natomiast wymiernie usprawnia wydajność pracy.

   • Czy system Business Intelligence Qlik jest dostępny na urządzeniach mobilnych?

    System Business Intelligence Qlik pozwala również na interaktywną, zdalną pracę z danymi przy użyciu dowolnych urządzeń mobilnych z dostępem do internetu. Funkcjonalność ta nie wymaga tworzenia specjalnych aplikacji, ani też ponoszenia kosztów z tytułu zakupu dodatkowych licencji. System współpracuje ze wszystkimi rodzajami urządzeń mobilnych, dostosowując widok analiz do rozdzielczości danego urządzenia w sposób responsywny.

   • Kto ma dostęp do danych w systemie Business Intelligence Qlik?

    System Business Intelligence Qlik zapewnia scentralizowaną i szczegółową kontrolę nad udostępnianiem danych. Tylko uprawnieni użytkownicy widzą właściwe dla siebie dane. System Business Intelligence Qlik integruje się z dowolnym systemem LDAP takim jak np.: MS Active Directory.

   Dobrze wiedzieć

   Użytkownicy platformy Business Intelligence Qlik:

   • zwiększają rentowność i zyski swojego przedsiębiorstwa
   • podejmują kluczowe decyzje w czasie rzeczywistym
   • skracają proces podejmowania strategicznych decyzji
   • usprawniają procesy planistyczne
   2
   dni
   ANALIZA POTRZEB
   5
   dni
   PROJEKT PILOTAŻOWY
   20
   dni
   WDROŻENIE
   Przetestuj platformę Business Intelligence Qlik na swoich danych

   Poznaj możliwości i zastosowanie systemu w swoim przedsiębiorstwie

   Skontaktuj się z nami i rozpocznij testy platformy do analizy danych i raportowania

   Obszary w jakich pracujemy
   webinarium
   Zarząd i kierownictwo
   growing
   Sprzedaż
   services-3
   Produkcja
   xmlid-109
   Łańcuch dostaw
   Shape (2)
   Finanse i księgowość
   services-1
   Controlling
   services-6
   HR
   Shape (5)
   Zakupy
   Platforma Business Intelligence Qlik to nieograniczona ilość funkcjonalności i możliwości dla Twojej firmy
   Jedno źródło prawdy
   • kompletne rozwiązanie do budowy i przeprowadzania analiz,
   • unikalna technologia integracji wielu różnych źródeł danych w jednym miejscu,
   • proste łączenie danych z baz systemowych i plików płaskich,
   • ukazuje niezgodności i braki w danych,
   • uprawnieni użytkownicy mają dostęp tylko do właściwych informacji
   Wysoka wydajność niezależnie od ilości danych
   • przelicza setki milionów rekordów danych w ułamki sekund,
   • innowacyjny sposób przechowywania i przetwarzania danych w pamięci operacyjnej,
   • kompresja ze 100% do 10% wielkości danych źródłowych,
   • nieograniczone możliwości wykonywania zapytań ad-hoc,
   • mniejsze wymagania sprzętowe niż konkurencyjne rozwiązania BI
   Niskie koszty wdrożenia
   • realizacja prototypu w pełni funkcjonalnej aplikacji analitycznej powstaje w przeciągu 3 dni,
   • pierwsze dane są widoczne i dostępne w ciągu pierwszych godzin wdrożenia,
   • łatwy w obsłudze interfejs użytkownika usprawnia samodzielne tworzenie raportów,
   • asocjacyjna baza in-memory eliminuje potrzebę posiadania budowy hurtowni danych i kostek OLAP,
   • kompletne wdrożenie aplikacji zajmuje kilka dni/tygodni
   Intuicyjna obsługa
   • użytkownicy samodzielnie korzystają z analiz Qlik już po 15 minutach szkolenia,
   • umożliwa proste tworzenie raportów metodą ‘przeciągnij i upuść’,
   • pozwala na indywidualne dostosowanie obiektów analiz na dashboardach,
   • użytkownicy mogą tworzyć raporty i analizy samodzielnie,
   • umożliwia szybkie wyszukiwanie informacji dzięki wbudowanej wyszukiwarce
   Mobilny dostęp do danych
   • pozwala na interaktywną i zdalną analizę przy użyciu laptopa
   • współpracuje ze wszystkimi rodzajami urządzeń mobilnych,
   • automatycznie rozróżnia urządzenie, na którym wyświetlane są analizy i dostosowuje widok danych,
   • nie wymaga tworzenia specjalnych aplikacji i zakupu dodatkowych licencji
   Bezpieczeństwo danych
   • pełna przejrzystość udostępniania danych
   • scentralizowana i szczegółowa kontrola nad udostępnianiem danych
   • możliwość stworzenia aplikacji do zarządzania udostępnianiem danych
   Opinie klientów

   Od kiedy używam mobilnej wersji Qlika, czuję się bliżej biznesu.

   Ireneusz Kubalewski
   Dyrektor Działu IT, Grupa Żywiec S.A.

   System Qlik wdrożyliśmy w trakcie migracji systemu sprzedażowego co pozwoliło nam na bieżąco analizować dane z obydwu systemów w jednym miejscu. W Qlik dynamicznie analizujemy miliardy rekordów danych ze szczegółowością do pojedynczej pozycji na paragonie.

   Maciej Grobelny
   Dyrektor Działu IT, DINO POLSKA S.A.

   Już w klika sekund Qlik potrafi znaleźć i pokazać pożądane elementy procesu produkcyjnego na najbardziej szczegółowym poziomie. Qlik wymiernie wpływa na poprawę efektywności procesów produkcji i tym samym na zwiększenie ich wydajności i opłacalności.

   Krzysztof Matuszczyk
   Kierownik Sekcji Projektów i Rozwoju Systemów IT, APATOR S.A.

   Qlik Sense pozwala nam w jednym miejscu dynamicznie analizować miliony rekordów danych z oddziałów na różnych kontynentach. W dashbordach zadajemy dowolne zapytania i w kilka sekund uzyskujemy odpowiedź.

   Łukasz Klimkiewicz
   Dyrektor IT, Abriga Polska Sp. z o.o.

   Qlik to dużo więcej niż narzędzie do prezentacji, to platforma do przetwarzania danych z wielu źródeł i ich spójna analiza w jednym miejscu.

   Piotr Miąsik
   Kierownik Działu BI, Bać-Pol S.A.

   Qlik to narzędzie bez ograniczeń, żadna analiza nie jest dla niego wyzwaniem.

   Edyta Konieczny
   Główny Specjalista, Biuro Informatyki, RAFAKO S.A.
   Przetestuj platformę Business Intelligence Qlik na swoich danych
   Poznaj możliwości i zastosowanie systemu w praktyce