30 lat na rynku
04 czerwca 2021
System ERP w logistyce
Strona główna Blog System ERP w logistyce
04 czerwca 2021

System ERP w logistyce

HermesSQL to nowoczesny system ERP, który wykorzystasz w logistyce Twojej firmy. Proponujemy Ci dedykowany program informatyczny do efektywnej obsługi poszczególnych działów przedsiębiorstwa, który w znacznym stopniu usprawni zarządzanie nimi.

Działania z zakresu logistyki wymagają łatwego i szybkiego dostępu do szerokiego zakresu informacji pochodzących z różnych obszarów firmy. Koordynacja poszczególnych procesów mających miejsce w przedsiębiorstwie jest znacznie efektywniejsza z pomocą systemu informatycznego. Programy ERP najlepiej sprawdzają się w tej roli, ze względu na doskonałe dostosowanie do współczesnych potrzeb rynku. HermesSQL jest oprogramowaniem szeroko wykorzystywanym przez firmy handlowe, produkcyjne i usługowe. Program jest zaopatrzony w wiele praktycznych funkcji, z których pomocą obniżysz koszty zarządzania i wdrożysz nowoczesne rozwiązania do przedsiębiorstwa, przez co stanie się ono bardziej konkurencyjne.

Prezentowany tutaj system ERP umożliwia sprawne koordynowanie zasobami przedsiębiorstwa. Dzięki niemu będziesz zarządzać wszystkimi sektorami firmy za pośrednictwem jednej nowoczesnej aplikacji. Oprogramowanie gwarantuje optymalną funkcjonalność w trakcie kontrolowania, planowania i realizacji poszczególnych zadań w takich obszarach, jak:

  • sprzedaż,
  • produkcja,
  • dystrybucja,
  • śledzenie łańcucha dostaw,
  • magazynowanie i logistyka,
  • usługi,
  • finanse i księgowość
  • kadry i płace.
Logistyka sprzedaży

Opracowany przez nas system ERP dla firm umożliwi Ci reagowanie na bieżąco na wszystkie zmiany stanów magazynowych, na przykład Twojego sklepu, oddziału czy ogólnie Twojej firmy. W trakcie sprzedaży stacjonarnej lub online zmniejsza się ilość dostępnego towaru, co trzeba uwzględnić w trakcie planowania dostaw. HermesSQL kontroluje na bieżąco te dane, dzięki czemu wszystkie informacje na temat zaopatrzenia, którym dysponujesz, pozwolą Ci optymalnie planować dostawy towarów od Twoich dostawców.

Składając zamówienie na nowy asortyment, możesz korzystać z dokładnych analiz dotyczących magazynu, uwzględniających oczekiwane dostawy czy aktualne niedobory. Z pomocą takich zestawień masz możliwość dostosowania wielkości zamówienia do bieżących potrzeb. Program ERP do logistyki pozwoli Ci uniknąć zbędnych kosztów związanych z przechowywaniem nadmiaru asortymentu na magazynie. Samodzielnie określisz zakres minimum i maksimum dla produktów z określonej kategorii, na podstawie statystyk sprzedaży z minionych miesięcy. System może też zaproponować Ci optymalne rozwiązanie, bazując na przeprowadzonej analizie.

System ERP w produkcji

Jeśli zajmujesz się sprzedażą towarów własnej produkcji, to program ERP również będzie niezastąpiony. HermesSQL nie tylko dobrze koordynuje planowanie dostaw od zewnętrznych wytwórców, ale też usprawnia pracę Twojej fabryki. W momencie dokonania zakupu przez klienta pojawia się zapotrzebowanie na wyprodukowanie kolejnej partii produktów. Nasz system zapewnia sprawną komunikację z sektorem sprzedażowym, przez co informacja na ten temat jest dostępna automatycznie w momencie wykupienia produktu.

HermesSQL dba też o dostępność materiałów, które są wykorzystywane w procesie produkcyjnym. Jest to bardzo ważna kwestia – brak surowca na magazynie może sparaliżować pracę fabryki, przyczyniając się do przestojów i strat finansowych. Nasze narzędzie do obsługi logistyki Twojej firmy na bieżąco reaguje na ewentualne problemy związane z zaopatrzeniem. W razie braków materiałów na stanie program zaproponuje ci optymalne rozwiązanie. Otrzymasz też informacje o innych surowcach będących na wykończeniu.

Program ERP do dystrybucji

Zintegrowany dostęp do poszczególnych sektorów firmy jest szczególnie istotny w przypadku obszaru dystrybucji. To właśnie w tym dziale koordynujesz zadania z zakresu wysyłki towarów ze swojego magazynu do kupujących. Dzięki sprawnej pracy systemu ERP dokładnie zaplanujesz termin realizacji zamówienia klienta, bazując na aktualnych stanach magazynowych oraz postępach na linii produkcyjnej. HermesSQL zaopatrzyliśmy w narzędzia, które pozwolą Ci obniżyć do minimum czas obsługi każdego zlecenia, co przełoży się na zadowolenie kupujących i zwiększenie efektywności pracy Twoich pracowników.

Nasz system ERP do logistyki przedsiębiorstwa pozwoli Ci również skoordynować pracę magazynierów na potrzeby obsługi konkretnego zamówienia, a także zaplanować transport dla wysyłanych towarów. Narzędzia do dystrybucji w programie umożliwiają też obniżenie liczby wprowadzanych danych do minimum. Poszczególne dokumenty możesz dowolnie przekształcać, zmieniając np. zamówienie sprzedaży w zlecenie wydania magazynowego.

Traceability w ERP

Korzystając z programu ERP na potrzeby logistyki w swojej firmie, masz dostęp do szczegółowych informacji dotyczących m.in. pochodzenia danego towaru i surowców potrzebnych do ich wykonania, które obejmują cały łańcuch produkcji. Traceability jest szczególnie istotne w branży spożywczej oraz farmaceutycznej, gdzie bezpieczeństwo użytkownika produktu jest wyjątkowo istotne. Dodatkowo w aplikacji HermesSQL szybko znajdziesz istotne informacje na temat dostawcy danej partii, co na przykład usprawni realizację ewentualnej reklamacji.

Prawodawstwo Unii Europejskiej oraz Polski określa, że podmiotem odpowiedzialnym za wadliwy towar jest producent, a nie jego dystrybutor. Dlatego tak ważne jest, aby w firmie zajmującej się sprzedażą prowadzić dokładną dokumentację dostaw. W programie ERP znajdziesz szereg przydatnych narzędzi do koordynowania procesu produkcyjnego i kontroli jakości, które pozwolą Ci działać zgodnie z zapisami prawa. Aby zidentyfikować surowce wykorzystane do wyrobu danego towaru, musisz tylko wprowadzić do systemu numer partii.

Program magazynowy ERP

HermesSQL zapewni Ci wsparcie w koordynacji pracy magazynu Twojej firmy od momentu przyjęcia towaru na stan, aż po wysyłkę go do klienta. Po otrzymaniu nowej partii asortymentu jest on wprowadzany do systemu ERP po zeskanowaniu kodu kreskowego i od razu zostaje przyporządkowany do danej partii. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej sprawdzisz aktualne stany magazynowe i w razie potrzeby zamówisz brakujące pozycje. Ciekawą opcją jest możliwość ustawienia minimalnego i maksymalnego stanu konkretnych produktów, wówczas program będzie Cię informował o zbliżającej się końcówce partii.

Nasze oprogramowanie do logistyki firmy w znacznym stopniu usprawnia inwentaryzację towarów na jednym lub kilku magazynach, a także jego poszczególnych działach. W systemie ERP masz też możliwość koordynowania rozmieszczenia asortymentu w poszczególnych częściach obiektu, przez co wykorzystasz jego powierzchnię w pełni.

Szukasz systemu ERP do swojej firmy? Chcesz poznać nasz program?
Rafał_Kapusta
Prowadzący szkolenie
Rafał Kapusta

Koordynator Projektów IT ze specjalnością ERP Zarządzanie Produkcją. W 1999 roku rozpoczął pracę w Humansoft. Posiada ponad 20 letnie doświadczenia jako kierownik projektów i analityk wdrożeniowy. Zrealizował ponad 50 projektów wdrożeniowych. Prelegent wielu konferencji branżowych, autor komentarzy eksperckich z zakresu tematyki ERP, WMS, APS oraz obszarów związanych z nowoczesnym zarządzaniem produkcją.

Przeczytaj także
29 września 2021
Jak wybrać system ERP? 8 praktycznych wskazówek – rozwiązania
Zobacz więcej
01 września 2021
Ile kosztuje system ERP i jego wdrożenie?
Zobacz więcej