30 lat na rynku
10 sierpnia 2021

Qlik – rozszerzona inteligencja wspiera podejmowanie decyzji opartych na danych

10 sierpnia 2021

Qlik – rozszerzona inteligencja wspiera podejmowanie decyzji opartych na danych

Qlik kreuje nowy rodzaj sztucznej inteligencji – jej głównym zadaniem jest wzmacnianie siły ludzkiej intuicji dzięki skali i szybkości inteligencji maszynowej. Dlatego nazywamy „AI” rozszerzoną inteligencją. Współpracując z ludźmi, sztuczna inteligencja może podnieść poziom znajomości danych całego zespołu generując inteligentniejsze i śmielsze odkrycia każdego dnia.

Inteligentne doświadczenie analityczne

Opierając się na jedynej w swoim rodzaju technologii asocjacyjnej, Qlik Cognitive Engine zapewnia sugestie kontekstowe, które pomagają użytkownikom dostrzec ukryte informacje.Dzięki czemu docierają oni do nowych kierunków i dokonują własnych odkryć.Nazywamy to indeksowaniem asocjacyjnym (x) Augmented Intelligence = AI2.

 

Sugestie maszynowe i spostrzeżenia
Automatycznie dostarczane sugestie, pomagają użytkownikom w zobaczeniu danych na nowe sposoby. Automatyczne generowanie i ustalanie priorytetów analiz i statystyk na podstawie ogólnego zestawu danych i kryteriów wyszukiwania użytkownika.

Odkrywanie danych bez granic
Użytkownicy mogący łatwo odkrywać dane za pomocą analityki wizualnej i konwersacyjnej, natychmiast wyświetlają najbardziej istotne informacje nawet nie będąc ekspertami od danych.

Uczenie maszynowe i adaptacja
Generowanie bardziej trafnych spostrzeżeń i sugestii w oparciu o takie czynniki, jak zachowania użytkowników i opinie, trendy społecznościowe, wiedza branżowa podnosi moc platformy na wyższy poziom.

Użytkownicy otrzymują nowe możliwości wglądu w dane

Umiejętność korzystania z danych jest częścią edukacji i częścią zmiany kulturowej. Równie ważna jest technologia, która umożliwia każdemu dostęp do danych, ich analizę i podejmowanie decyzji. Potężny silnik asocjacyjny Qlik odwzorowuje wszystkie relacje w danych, umożliwiając użytkownikom zagłębienie się i odkrywanie informacji dzięki prostym wyborom i wyszukiwaniu. Bogaty zestaw inteligentnych wizualizacji podsumowuje ogromne zbiory danych i ujawnia wartości odstające. Zaawansowana integracja analityczna z eksploracją w czasie rzeczywistym pomaga wszystkim użytkownikom korzystać z potężnej wiedzy o danych, aby dokonywać błyskotliwych i odważniejszych odkryć.

Użytkownicy ładują dane i budują analizy dzięki prostej zasadzie przeciągania i upuszczania. Wsparcie  maszynowe i automatyzacja wyznacza najlepsze powiązania pomiędzy zestawami danych a wizualnymi reprezentacjami danych, pomagając większej liczbie użytkowników lepiej zrozumieć dane.

Otwarta platforma Qlik przyspiesza dokonywanie spostrzeżeń opartych na sztucznej inteligencji

Solidny ekosystem rozwiązań AI
Stale rosnąca biblioteka gotowych, certyfikowanych rozwiązań dla partnerów i programistów, aby rozszerzyć oparte na technologii AI możliwości wizualne i głosowe.

Możliwość zbudowania każdej analizy
Dzięki Qlik szybko można stworzyć niestandardowe aplikacje analityczne i zbudować nowe rozszerzenia analityczne za pomocą pełnego zestawu otwartych interfejsów API.

Nie tylko analiza, a działania
Przechwytywanie, organizowanie i udostępnianie wglądów w Qlik Sense® oraz korzystanie z funkcji analitycznych wbudowanych bezpośrednio w aplikacje pomaga podejmować świadome decyzje oparte na danych.

Szukasz systemu BI dla swojej firmy? Zaproś nas na prezentację platformy BI Qlik!

ewa_rut
Ewa Rut-Skrzypczak

Dyrektor Działu Business Intelligence oraz Członek Zarządu w firmie Humansoft.

Od ponad 20 lat związana zawodowo z branżą IT. Posiada 12 letnie doświadczenie w obszarze Business Intelligence. Koordynator wielu kompleksowych projektów wdrożeniowych systemów Business Intelligence dla firm z branży FMCG oraz sektora energetycznego, petrochemicznego i finansowego. Prelegentka i autorka wielu wystąpień i publikacji na temat Business Intelligence.

Przeczytaj także
16 sierpnia 2021
Nowoczesna metodologia DataOps
Zobacz więcej
08 stycznia 2018
Qlik najlepsze analizy na mapach wg. raportu Dresner
Zobacz więcej
11 sierpnia 2021
Qlik 10 rok z rzędu liderem Magicznego Kwadratu Gartnera
Zobacz więcej