30 lat na rynku
10 sierpnia 2021

Qlik – rozszerzona inteligencja wspiera podejmowanie decyzji opartych na danych

10 sierpnia 2021

Qlik – rozszerzona inteligencja wspiera podejmowanie decyzji opartych na danych

Qlik kreuje nowy rodzaj sztucznej inteligencji – jej głównym zadaniem jest wzmacnianie siły ludzkiej intuicji dzięki skali i szybkości inteligencji maszynowej. Dlatego nazywamy „AI” rozszerzoną inteligencją. Współpracując z ludźmi, sztuczna inteligencja może podnieść poziom znajomości danych całego zespołu generując inteligentniejsze i śmielsze odkrycia każdego dnia.

Inteligentne doświadczenie analityczne

Opierając się na jedynej w swoim rodzaju technologii asocjacyjnej, Qlik Cognitive Engine zapewnia sugestie kontekstowe, które pomagają użytkownikom dostrzec ukryte informacje.Dzięki czemu docierają oni do nowych kierunków i dokonują własnych odkryć.Nazywamy to indeksowaniem asocjacyjnym (x) Augmented Intelligence = AI2.

 

Sugestie maszynowe i spostrzeżenia
Automatycznie dostarczane sugestie, pomagają użytkownikom w zobaczeniu danych na nowe sposoby. Automatyczne generowanie i ustalanie priorytetów analiz i statystyk na podstawie ogólnego zestawu danych i kryteriów wyszukiwania użytkownika.

Odkrywanie danych bez granic
Użytkownicy mogący łatwo odkrywać dane za pomocą analityki wizualnej i konwersacyjnej, natychmiast wyświetlają najbardziej istotne informacje nawet nie będąc ekspertami od danych.

Uczenie maszynowe i adaptacja
Generowanie bardziej trafnych spostrzeżeń i sugestii w oparciu o takie czynniki, jak zachowania użytkowników i opinie, trendy społecznościowe, wiedza branżowa podnosi moc platformy na wyższy poziom.

Użytkownicy otrzymują nowe możliwości wglądu w dane

Umiejętność korzystania z danych jest częścią edukacji i częścią zmiany kulturowej. Równie ważna jest technologia, która umożliwia każdemu dostęp do danych, ich analizę i podejmowanie decyzji. Potężny silnik asocjacyjny Qlik odwzorowuje wszystkie relacje w danych, umożliwiając użytkownikom zagłębienie się i odkrywanie informacji dzięki prostym wyborom i wyszukiwaniu. Bogaty zestaw inteligentnych wizualizacji podsumowuje ogromne zbiory danych i ujawnia wartości odstające. Zaawansowana integracja analityczna z eksploracją w czasie rzeczywistym pomaga wszystkim użytkownikom korzystać z potężnej wiedzy o danych, aby dokonywać błyskotliwych i odważniejszych odkryć.

Użytkownicy ładują dane i budują analizy dzięki prostej zasadzie przeciągania i upuszczania. Wsparcie  maszynowe i automatyzacja wyznacza najlepsze powiązania pomiędzy zestawami danych a wizualnymi reprezentacjami danych, pomagając większej liczbie użytkowników lepiej zrozumieć dane.

Otwarta platforma Qlik przyspiesza dokonywanie spostrzeżeń opartych na sztucznej inteligencji

Solidny ekosystem rozwiązań AI
Stale rosnąca biblioteka gotowych, certyfikowanych rozwiązań dla partnerów i programistów, aby rozszerzyć oparte na technologii AI możliwości wizualne i głosowe.

Możliwość zbudowania każdej analizy
Dzięki Qlik szybko można stworzyć niestandardowe aplikacje analityczne i zbudować nowe rozszerzenia analityczne za pomocą pełnego zestawu otwartych interfejsów API.

Nie tylko analiza, a działania
Przechwytywanie, organizowanie i udostępnianie wglądów w Qlik Sense® oraz korzystanie z funkcji analitycznych wbudowanych bezpośrednio w aplikacje pomaga podejmować świadome decyzje oparte na danych.

Przeczytaj także
18 maja 2021
Elastyczna analiza w oparciu o dane Qlik Catalog (Qlik Data Catalyst) for Qlik Sense
Zobacz więcej
05 marca 2019
Qlik Insight Bot – Analityka konwersacyjna oparta na sztucznej inteligencji
Zobacz więcej
22 sierpnia 2021
Alerty oparte na danych pochodzących bezpośrednio z Qlik Sense
Zobacz więcej