Szybki kontakt

Qlik Insight Bot – Analityka konwersacyjna oparta na sztucznej inteligencji

Praca z analityką zawsze oznaczała interakcję wizualną. Ale co by było, gdybyś mógł bezpośrednio porozmawiać ze swoimi analitykami? Dzięki Qlik Insight Bot możesz to zrobić – bezpośrednio w Qlik Sense® – za pomocą narzędzi do komunikacji i współpracy, z których korzystasz na co dzień. Łatwe w użyciu narzędzia analityczne sprawiają, że więcej osób może podejmować decyzje oparte na danych.

 

Analityka, która mówi w twoim języku

Qlik Insight Bot oferuje szybki i łatwy sposób zadawania pytań i odkrywania wiedzy za pomocą języka naturalnego. Jest dostępny bezpośrednio w Qlik Sense za pośrednictwem popularnych narzędzi, takich jak Skype, Microsoft Teams, Salesforce i Slack. W odpowiedzi na każde pytanie natychmiast wyświetla odpowiednie wykresy i spostrzeżenia, w tym kluczowe sterowniki, porównania czy prognozy. A samoucząca się sztuczna inteligencja czyni system coraz inteligentniejszym.

Qlik Insight Bot to:

 • Potężne generowanie wglądu
 • Przetwarzanie i generowanie języka naturalnego (NLP / NLG)
 • Integracja kontekstowa z aplikacjami wizualnymi Qlik Sense
 • Alerty zorientowane na użytkownika dla kluczowych wskaźników KPI
 • Udostępnianie i współpraca
 • Wyszukiwanie i analiza w aplikacjach Qlik Sense
 • Dostępność za pośrednictwem popularnych narzędzi do współpracy
 • Interakcja głosowa możliwa dzięki integracji z usługami takimi jak Alexa

 

Wypełnienie luki między analityką konwersacyjną i wizualną

Analizy konwersacyjne zapewniają szybki i łatwy sposób zadawania pytań i odpowiadania na nie. Tam gdzie odkrycia wizualne oferują lepszą ścieżkę do wglądu, pojawiają się nowe scenariusze. W przeciwieństwie do samodzielnych produktów analitycznych NLP, Qlik Insight Bot jest w pełni zintegrowany z Qlik Sense, umożliwiając tym samym użytkownikom płynne przechodzenie między analizami konwersacyjnymi i wizualnymi. Qlik® Associative Engine pozwala użytkownikom na interakcję w rozmowie i prowadzenie analizy wizualnej bez utraty kontekstu. To najlepsze z obu światów.

 

Podejmij działania analityczne i zwiększ wartość swoich danych

Aby zachować konkurencyjność, organizacje muszą umożliwić swoim pracownikom podejmowanie lepszych decyzji przy użyciu danych. Qlik Insight Bot oferuje nowy, skuteczny sposób na udostępnianie danych i analiz dla wszystkich, pozwalając korzystać z wrodzonych umiejętności komunikacyjnych, aby uzyskać potrzebne informacje. Pomaga to organizacjom:

 • Docierać do większej liczby użytkowników za pomocą właściwych danych, niezależnie od tego, gdzie i jak pracują.
 • Zwiększać umiejętności obsługi danych i podejmowania decyzji opartych na danych na wszystkich poziomach.
 • Uzyskać większą wartość dzięki inwestycjom w dane i analizy.

 

Według Gartnera do 2020 r. „50 procent zapytań analitycznych zostanie wygenerowanych za pomocą wyszukiwania, przetwarzania w języku naturalnym lub głosowym lub zostanie automatycznie wygenerowane”.

Gartner Magic Quadrant for Analytics & Business Intelligence 2018