30 lat na rynku
11 sierpnia 2021
Qlik 10 rok z rzędu liderem Magicznego Kwadratu Gartnera
Strona główna Blog Qlik 10 rok z rzędu liderem Magicznego Kwadratu Gartnera
11 sierpnia 2021

Qlik 10 rok z rzędu liderem Magicznego Kwadratu Gartnera

Gartner to firma analityczna przygotowująca corocznie raport Magic Quadrant zawierający niezależną ocenę rozwiązań i producentów systemów Business Intelligence. Celem raportu jest ułatwienie klientom podjęcia decyzji co do wyboru systemu najlepiej odpowiadającego ich potrzebom oraz przedstawienie najistotniejszych zmian na rynku BI.

Raport Gartner Magic Quadrant obejmuje:

  • Jednolity zestaw kryteriów oceny – dzięki czemu można łatwo porównywać narzędzia BI
  • Neutralną analizę tego, w jaki sposób każdy dostawca dostosowuje się do kryteriów Gartnera dotyczących kompletności wizji i zdolności do wykonania
  • Wizualne przedstawienie krajobrazu rozwiązań BI

Qlik już po raz 10 z rzędu zajął miejsce w kwadracie liderów rozwiązań Business Intelligence. Zawdzięcza je innowacyjnemu podejściu do procesu analizy danych dzięki potężnym produktom dającym użytkownikom ponadprzeciętne możliwości oraz zdolności do realizacji swojej wizji technologicznej.

Na ugruntowaną pozycję Qlik w kwadracie liderów ma wpływ szybki rozwój rozwiązania w kontekście rosnących potrzeb użytkowników oraz sukcesy wdrożeniowe produktu a także wysoki odsetek zapytań i wyszukiwań informacji na temat rozwiązania na stronie Gartnera.

Niekwestionowanym atrybutem Qlik jest w pełni opatentowany, skalowany asocjacyjny silnik in-memory pozwalający na szybkie pobranie danych z różnych systemów źródłowych i równie szybkie ich zaprezentowanie na interaktywnych dashboardach.

Qlik dzięki obszernemu zestawowi interfejsów API umożliwia szybkie i sprawne tworzenie niestandardowych aplikacji. Znakiem szczególnym rozwiązania jest łatwość obsługi i wizualnie atrakcyjne dashboardy.

Dzięki nowoczesnej architekturze Business Intelligence, zaawansowani użytkownicy biznesowi mogą samodzielnie budować analizy odciążając tym samym dział IT. Qlik bazuje na nowoczesnych formach dostarczania wiedzy na temat rozwiązań za pomocą manuali dostępnych on-line oraz posiada własne community na który na wielu wątkach dyskusyjnych swoje doświadczenia wymieniają użytkownicy rozwiązania Qlik.

Qlik intensywnie rozbudowuje swoją sieć partnerską na całym świecie dbając o to, aby partnerzy oprócz samego rozwiązania dostarczali profesjonalne usługi wdrożeniowe i serwisowe.

 

 

Źródło: Gartner (luty 2020)

Pełną wersję raportu znajdziecie na stronie Gartnera: link do Gartner Magic Quadrant for Analytics and Business Intelligence Platforms

ewa_rut
Ewa Rut-Skrzypczak

Dyrektor Działu Business Intelligence oraz Członek Zarządu w firmie Humansoft.

Od ponad 20 lat związana zawodowo z branżą IT. Posiada 12 letnie doświadczenie w obszarze Business Intelligence. Koordynator wielu kompleksowych projektów wdrożeniowych systemów Business Intelligence dla firm z branży FMCG oraz sektora energetycznego, petrochemicznego i finansowego. Prelegentka i autorka wielu wystąpień i publikacji na temat Business Intelligence.

Przeczytaj także
07 lipca 2021
Nowa era w Business Intelligence
Zobacz więcej
18 maja 2021
Elastyczna analiza w oparciu o dane Qlik Catalog (Qlik Data Catalyst) for Qlik Sense
Zobacz więcej
13 września 2022
Łatwe raportowanie. 3 kroki do silniejszej strategii KPI
Zobacz więcej