30 lat na rynku
06 czerwca 2021

Qlik 11 rok z rzędu liderem Magicznego Kwadratu Gartnera

06 czerwca 2021

Qlik 11 rok z rzędu liderem Magicznego Kwadratu Gartnera

Firma analityczna Gartner co roku opracowuje raport Magic Quadrant zawierający niezależną ocenę rozwiązań i producentów systemów Business Intelligence.

Celem raportu jest ułatwienie klientom wyboru systemu najlepiej odpowiadającego ich potrzebom oraz przedstawienie najważniejszych zmian na rynku BI.

Jedenasty rok z rzędu miejsce w kwadracie liderów rozwiązań Business Intelligence, Qlik zawdzięcza innowacyjnemu podejściu do procesu analizy danych dzięki solidnym produktom dającym użytkownikowi ponadprzeciętne możliwości oraz zdolności do realizacji swojej wizji technologicznej.

Na umieszczenie Qlik w kwadracie liderów miał wpływ szybki rozwój rozwiązania w kontekście rosnących potrzeb użytkowników oraz sukcesy wdrożeniowe produktu.
Niekwestionowanym atrybutem Qlik jest w pełni skalowany silnik in-memory pozwalający na szybkie pobranie danych z różnych systemów źródłowych i równie szybkie ich zaprezentowanie na interaktywnych dashboardach.

Qlik dzięki obszernemu zestawowi interfejsów API umożliwia szybkie i sprawne tworzenie niestandardowych aplikacji. Znakiem szczególnym rozwiązania jest łatwość obsługi i wizualnie atrakcyjne dashboardy.

Dzięki nowoczesnej architekturze BI, zaawansowani użytkownicy biznesowi mogą samodzielnie budować analizy odciążając tym samym dział IT. Qlik bazuje na nowoczesnych formach dostarczania wiedzy na temat rozwiązań za pomocą manuali dostępnych on-line oraz prowadzi forum na którym swoje doświadczenia wymieniają użytkownicy rozwiązań.
Qlik intensywnie rozbudowuje swoją sieć partnerską na całym świecie dbając o to, aby partnerzy oprócz samego rozwiązania dostarczali profesjonalne usługi wdrożeniowe i serwisowe.

Źródło: Gartner (luty 2021)
Pełną wersję raportu znajdziecie na stronie Gartnera.

ewa_rut
Ewa Rut-Skrzypczak

Dyrektor Działu Business Intelligence oraz Członek Zarządu w firmie Humansoft.

Od ponad 20 lat związana zawodowo z branżą IT. Posiada 12 letnie doświadczenie w obszarze Business Intelligence. Koordynator wielu kompleksowych projektów wdrożeniowych systemów Business Intelligence dla firm z branży FMCG oraz sektora energetycznego, petrochemicznego i finansowego. Prelegentka i autorka wielu wystąpień i publikacji na temat Business Intelligence.

Przeczytaj także
14 czerwca 2022
Jak efektywnie analizować wyniki sprzedaży?
Zobacz więcej
18 maja 2021
Elastyczna analiza w oparciu o dane Qlik Catalog (Qlik Data Catalyst) for Qlik Sense
Zobacz więcej
12 lutego 2019
3 rok z rzędu Qlik najwydajniejszym rozwiązaniem Business Intelligence wg. BARC
Zobacz więcej