30 lat na rynku
14 maja 2020

Koniec bezpłatnej wersji Qlik Sense Desktop oraz Qlik Sense Cloud Basic

14 maja 2020

Koniec bezpłatnej wersji Qlik Sense Desktop oraz Qlik Sense Cloud Basic

W celu dostosowania się do zmieniających się preferencji klientów i praktyki branżowej dostawców chmur korporacyjnych, Qlik odchodzi od modelu „freemium” zarówno dla wersji Qlik Sense w chmurze, jak i na komputery stacjonarne, na rzecz ograniczonej czasowo wersji testowej. Oznacza to, że zarówno Qlik Sense Cloud Basic, jak i Qlik Sense Desktop przestaną być darmowe. Przy czym Qlik Sense Desktop pozostanie obsługiwaną częścią rodziny produktów Qlik Sense.

Proces ten rozpoczął w sierpniu 2019 od uruchomienia Qlik Sense Business i migracji użytkowników Qlik Sense Cloud, a teraz podobny proces przejdzie Qlik Sense Desktop. Jest to duża zmiana dla wielu użytkowników Qlik Sense Desktop, dlatego zmiany będą następować stopniowo przez kilka miesięcy, aby umożliwić firmom odpowiednie planowanie. Pierwszym etapem tego procesu było usuniecie możliwości pobrania pliku z qlik.com, a następnie Qlik Sense Desktop powiadomił użytkowników o zmianie i ostatecznie bezpłatne korzystanie z Qlik Sense Desktop zostanie przerwane dnia 30 czerwca 2020.

Użytkownicy Qlik Sense Desktop mają dwie możliwości zakupu i dalszego używania Qlik.

  1. Wykorzystanie środowiska Qlik Sense Enterprise
  2. lub wybranie środowiska w chmurze Qlik Sense® Business.

Nadal pozostaje możliwość przetestowanie środowiska Qlik Sense na własnych danych. W tym celu należy zgłosić się do firmy wdrażającej rozwiązania Qlik w celu dopasowania odpowiedniego rozwiązania i wygenerowania na okres 30 dni czasowych licencji testowych.

Wszystkich zainteresowanych przetestowaniem środowiska Qlik Sense lub dalszym korzystaniem z rozwiązań Qlik Sense zachęcamy do kontaktu.

Przeczytaj także
06 października 2020
Tarcza Antykryzysowa – Obsługa w systemach Humansoft
Zobacz więcej
17 kwietnia 2020
SPAW-TECH wybrał Humansoft e-sklep
Zobacz więcej
10 grudnia 2021
Polski Ład – najważniejsze zmiany dla pracodawców
Zobacz więcej