30 lat na rynku
12 października 2022
Humansoft zakończył wdrożenie WMS u kolejnego klienta – firmy Aniro Sp. z o.o.
Humansoft Blog Humansoft zakończył wdrożenie WMS u kolejnego klienta – firmy Aniro Sp. z o.o.
12 października 2022

Humansoft zakończył wdrożenie WMS u kolejnego klienta – firmy Aniro Sp. z o.o.

WMS to rozwiązanie przeznaczone do zarządzania logistyką magazynową i procesami zachodzącymi w magazynach, również wysokiego składowania. Automatyzuje pracę magazynu, usprawnia planowanie pracy oraz przepływ informacji związany z magazynowaniem, produkcją i dystrybucją.

WMS jest integralną częścią systemu ERP HermesSQL. Dzięki temu lokalizacje magazynowe wraz z aplikacją mobilny magazynier tworzą kompleksowe rozwiązanie od jednego producenta oprogramowania.

Firma Aniro prowadzi działalność handlową oraz usługi z zakresu automatyki i elektrotechniki przemysłowej. Ponadto oferuje również kompleksowe prace elektryczne i instalacyjne na obiektach oraz przenoszenie całych ciągów technologicznych i linii produkcyjnych. Aniro jest m.in. partnerem koreańskiej firmy LS Electric.

Dla Aniro istotne było usprawnienie procesów związanych z funkcjonowaniem magazynu wysokiego składowania. Posiada asortyment o wielkości 25 tys. kartotek, natomiast dziennie wysyła ok. 80 – 100 zamówień. Z tej przyczyny firma zdecydowała się na wdrożenie modułu WMS HermesSQL w pełnym zakresie, tj. zastosowanie mobilnej aplikacji magazynowej wraz z obsługą lokalizacji i adresacji produktów.

Główne korzyści z wdrożenia

Jak mówi Daniel Kaczmarczyk, wiceprezes przedsiębiorstwa Aniro:

„Od czasu wdrożenia WMS jesteśmy w stanie szybciej przyjmować towary i kompletować zamówienia, jednocześnie kontrolując stany magazynowe. Udało nam się też znacznie zmniejszyć liczbę reklamacji ze względu na ograniczenie pomyłek w wysyłkach. Ponadto efektywniej wykorzystujemy przestrzeń magazynową, a wdrożenie nowych pracowników do pracy w magazynie jest znacznie szybsze.”

Przeczytaj także
27 lutego 2021
Jak efektywnie zarządzać magazynem?
Zobacz więcej
06 września 2021
Błędy, których można uniknąć w trakcie wdrażania systemu ERP
Zobacz więcej
15 sierpnia 2021
Case-study z wdrożenia systemu ERP dla produkcji (Wideo)
Zobacz więcej