Szybki kontakt

DATA DISCOVERY – QLIK SENSE ODKRYWA INFORMACJE

Qlik Sense to nowoczesna platforma analityczna do prowadzenia elastycznych i dynamicznych analiz biznesowych. Gromadzi dane z różnych systemów źródłowych tworząc jeden spójny model danych. Pozwala na szybkie dotarcie do pożądanych informacji, prezentując wyniki powiązane z danymi szczegółowymi. Umożliwia łatwe tworzenie spersonalizowanych, interaktywnych wizualizacji ukazujących powiązania nie widoczne w tradycyjnych systemach Business Intelligence.

qlik-view-hand-with-loupe-682x400

MOBILNY DOSTĘP DO DANYCH

Qlik Sense to z natury mobilna aplikacja pozwalająca korzystać ze wszystkich funkcji na dowolnym urządzeniu mobilnym. Ta sama aplikacja z danymi dostępna jest na laptopie, tablecie i smartfonie. Automatycznie rozróżnia urządzenie na którym dane są wyświetlane i odpowiednio dostosowuje ich widok.

Qlik Sense eliminuje konieczność czekania na raporty i zmiany w analizach. Aplikację można szybko samodzielnie dostosować do określonych potrzeb biznesowych. Dzięki wsparciu łatwych w obsłudze kreatorów użytkownicy w kilku krokach łącza dane z różnych źródeł.

Qlik Sense – po co wizualizować dane?

Korzyści płynące z przetwarzania danych są dostrzegane przez coraz większą liczbę przedsiębiorców. Zarówno właściciele małych, jak i dużych firm mogą wykorzystać dane z różnych źródeł, aby podejmować codzienne decyzje. Wówczas proces decyzyjny opiera się na faktach, a ryzyko podjęcia nieprawidłowej decyzji zostaje ograniczone do minimum. To zaś pozwala oszczędzać przede wszystkim pieniądze, a także zdobyć przewagę nad konkurencją, która nie zainwestowała jeszcze w takie narzędzia.

Oprogramowanie przeznaczone do analizy danych działa na podobnej zasadzie – pozwala zaimportować dane z różnych źródeł, a następnie je przetwarzać. Efektem jest informacja, którą można wykorzystać do dalszego rozwoju firmy. Jeszcze do niedawna dane, który mogły być kluczowe dla firmy, były prezentowane w tradycyjnych raportach. Dziś coraz częściej korzysta się z dynamicznych dashbordów i wizualizacji danych, a to dlatego, że pozwalają one przedstawić wynik końcowy analizy w sposób przystępny dla wszystkich osób decyzyjnych w firmie. Qlik Sense, oprócz prezentowania danych na wykresach czy diagramach, umożliwia również naniesienie ich na mapy.

Qlik Sense – odkryj korzyści płynące z zaawansowanej wizualizacji danych

Analiza opasłej tabeli z danymi może zabrać nawet kilka godzin. Ciężko jest w niej dostrzec zmiany, odchylenia i różnice. Właśnie z tego względu coraz większą popularnością cieszy się wizualizacja danych.

Wizualizacja danych daje wiele korzyści. Na grafikach i wykresach od razu widać, jak kształtuje się dany wskaźnik (tendencja rosnąca, spadkowa). W zależności od tego, jak wizualizacja zostanie sporządzona, mogą z niej płynąć także inne informacje, np. o czynnikach mających kluczowy wpływ na zmiany wartości wskaźnika. Osoby decyzyjne w firmie otrzymują pulę niezbędnych faktów przedstawionych w przystępny sposób.

Właściwa wizualizacja danych pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas. Osoby decyzyjne w firmie mogą również szybciej przyswoić kluczowe informacje i na ich podstawie decydować o dalszych krokach. Ze względu na to, że liczba danych systematycznie rośnie, a pracownicy korzystają zarówno z bieżących, jak i historycznych informacji, to wizualizacja jest najlepszym sposobem na ich szybkie zinterpretowanie.

Analiza danych także na mapach

Wizualizacja danych to rozwiązanie sprawdzające się w praktyce. Qlik Sense pozwala dodatkowo analizować dane powiązane z lokalizacją na mapach. Użytkownicy oprogramowania mogą umieszczać wiele warstw danych na tę samą mapę i przeprowadzać zaawansowane analizy. Do danych z systemów wewnętrznych firmy mogą dodać dane z zewnętrznych serwerów, np. GUS. Nieograniczone możliwości analizy jakie daje platforma Qlik Sense wyróżniają ją od konkurencyjnego oprogramowania Business Intelligence.

Kluczowe informacje wpływające na konkurencyjność firmy spływają z różnych działów. Aby rozwój przedsiębiorstwa przebiegał w efektywny sposób, bardzo istotna jest wymiana zgromadzonych informacji między poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi. W przypadku Qlik Sense jest to możliwe – użytkownicy mogą dzielić się spostrzeżeniami zaobserwowanymi w danych dodając komentarze przy obiektach. Qlik Sense gwarantuje tą samą jakość analizy na laptopie w biurze i na urządzeniach mobilnych, np. smartfonach czy tabletach. To sprawia, że nie niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywają użytkownicy, mogą oni mieć pełny wgląd w najistotniejsze informacje.

ZOBACZ JAK DZIAŁA

QLIK SENSE

W PRAKTYCE

DYNAMICZNA ANALIZA NA MAPACH

Qlik GeoAnalytics odkrywa zupełnie nowe możliwości analizy danych. Teraz wszystkie informacje powiązane z lokalizacją można w dynamiczny i elastyczny sposób analizować na wielu warstwach map Qlik. Funkcje geokodowania w locie pozwalają bez użycia współrzędnych łatwo i szybko zbudować analizy na mapach wykorzystując nazwy krajów, województw, kody pocztowe i nazwy miejscowości.

Qlik GeoAnalytics jest otwartą platformą wykorzystującą standardy geoprzestrzenne pozwalające na łatwy dostęp do zewnętrznych serwerów z mapami i wgrywanie danych na kilka sposobów w tym poprzez dostęp online oraz zaimportowanie danych z plików.

Qlik GeoAnalytics to nie tylko innowacyjne rozwiązanie do wizualizacji danych na mapach, ale przede wszystkim potężne narzędzie pozwalające przeprowadzać złożone analizy.

QLIK GEOANALYTICS POZWALA:

 • Łatwo i szybko tworzyć mapy i wypełniać je danymi
 • Integrować się z mapami różnych dostawców
 • Dodawać kolejne warstwy na mapę
 • Łączyć dane geograficzne z danymi niegeograficznymi
 • Drążyć dane na mapach do poziomu pojedynczej informacji
 • Obserwować wyniki od razu po zmianie wybranych parametrów
 • Podejmować decyzje zależnie od uzyskanych wyników

ZOBACZ JAK DZIAŁA

QLIK GEOANALYTICS

W PRAKTYCE

Wypełnij poniższy formularz, aby pobrać

Jednostanowiskową wersję – Qlik Sense Desktop

JESTEŚ ZAINTERESOWANY WDROŻENIEM?

WYBIERZ HUMANSOFT

 1. Certyfikowany Partner Qlik Solution Provider – jeden z pierwszych partnerów Qlik w Polsce.
 2. Jeden z najbardziej doświadczonych i wykwalifikowanych zespołów wdrożeniowych QlikView i Qlik Sense w Polsce.
 3. Realizacja projektów Business Intelligence dla największych, strategicznych firm.
 4. Wykonanie blisko 90 wdrożeń aplikacji analitycznych Qlik dla klientów z różnych branż. W naszych aplikacjach analitycznych Qlik codziennie pracuje ponad 2000 użytkowników.
 5. Wdrożenia poparte wnikliwą analizą indy­wi­du­al­nych wymagań i potrzeb każdego klienta.
 6. Ponad 28 lat doświadczenia w tworzeniu oraz wdrażaniu własnego oprogramowania ERP B2B, B2C, EDI I BI.
 7. Gwarancja najwyższej jakości dostarczanych rozwiązań i usług.