Weź udział w Bezpłatnym Webinarium „Kiedy warto przejść z Excela na System ERP?” – 22.05.2024

30 lat na rynku
08 maja 2024
Producent Odzieży Ochronnej Wdraża WMS od Humansoft
Humansoft Blog Producent Odzieży Ochronnej Wdraża WMS od Humansoft
08 maja 2024

Producent Odzieży Ochronnej Wdraża WMS od Humansoft

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „MADA” – producent odzieży i rękawic ochronnych oraz roboczych, a także dystrybutor obuwia ochronnego – rozpoczął wdrożenie WMS od Humansoft.

WMS zostanie wdrożony w ramach rozbudowy systemu ERP HermesSQL, w którym firma prowadzi sprzedaż, zamówienia, produkcję oraz finanse i księgowość. Takie rozwiązanie zapewni producentowi możliwość kontynuacji pracy na jednej, scentralizowanej bazie danych. Dzięki temu przedsiębiorstwo osiągnie spójne środowisko informatyczne, co ułatwi zarządzanie operacjami magazynowymi, logistycznymi oraz innymi kluczowymi procesami biznesowymi.

Zakres wdrożenia

Cyfryzacja procesów logistycznych i magazynowych w PW „MADA” obejmie etapy przyjmowania, pakowania i wysyłki produktów. W ramach wdrożenia WMS zostaną zastosowane lokalizacje magazynowe oraz aplikacja mobilna dla magazynierów. Głównym celem będzie zapewnienie bezbłędnej identyfikacji towarów podczas przyjęć i wydań, przyspieszenie operacji magazynowych poprzez automatyzację procesów, a także redukcja kosztów związanych z obsługą błędów i reklamacji wynikających z pomyłek.

Lokalizacje magazynowe

W kontekście lokalizacji magazynowych, system WMS ma zadanie ułatwić magazynierom szybki dostęp do asortymentu poprzez wskazanie miejsca pobrania odpowiedniego towaru. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych kolektorów danych firmy Zebra, z zainstalowaną aplikacją mobilny magazynier, lokalizacja towarów będzie szybka i bezbłędna. Przyspieszy to proces kompletowania towarów do wysyłki i zapewni szybszą dostawę do klientów. Kolektory usprawnią również prace związane z przyjmowaniem towarów na magazyn.

Kontrola nad rozmiarami

Opracowane w ramach wdrożenia etykiety, które będą zawierać m.in. symbol artykułu, nazwę, rozmiar, EAN oraz kod kreskowy, umożliwią firmie monitorowanie oraz wydawanie produktów z uwzględnieniem ich właściwego rozmiaru. Ma to na celu eliminację dotychczasowych pomyłek oraz zapobieganie reklamacjom i zwrotom z tytułu niezgodności rozmiarów.

Mada2
Integracja z kurierem GEIS i GLS

Ważnym krokiem w stronę sprawniejszej wysyłki produktów PW „MADA” oraz skrócenia czasu przygotowań dokumentacji spedycyjnej, będzie opracowanie integracji z kurierem GEIS i GLS. Dzięki temu możliwe będzie automatyczne generowanie listów przewozowych i etykiet kurierskich bezpośrednio w systemie HermesSQL.

Redukcja ilości drukowanych dokumentów

Wprowadzenie systemu WMS przyczyni się również do istotnego ograniczenia liczby wydrukowanych dokumentów w procesach logistyki magazynowej. Papierowe dokumenty zostaną zastąpione ich cyfrowym odpowiednikiem. Pozwoli to nie tylko na bardziej ekologiczne funkcjonowanie firmy, ale również wygeneruje dodatkowe oszczędności finansowe i umożliwi efektywniejszą pracę na magazynie.

Wykonawca wdrożenia WMS

Po przeprowadzonej analizie wdrożenia WMS rozpoczęto pierwsze etapy implementacji nowego rozwiązania. Wykonawcą wdrożenia WMS w firmie „MADA” jest Humansoft – producent systemów ERP, WMS, BI oraz e-Commerce.

Poznaj pełen wachlarz możliwości systemu ERP HermesSQL z wbudowanym WMS

grzegorz-domagala-200x300
Grzegorz Domagała

Koordynator ds. wdrożeń Systemów ERP, WMS

Posiada długoletnie doświadczenie we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań ERP w następujących zakresach: Magazyn, Logistyka, Aplikacje mobilne (Mobilny Magazynier), Rozwiązania WMS, Sprzedaż, Zakupy, Finanse i Księgowość.

Prowadzi projekty wdrożeń modułów systemu ERP HermesSQL związanych zarówno z wdrożeniem podstawowej funkcjonalności, jak też z projektowaniem, układaniem, testowaniem i wdrażaniem indywidualnych rozwiązań dla klientów końcowych. W swojej karierze spotykał się z bardzo szerokim zakresem klientów – od firm kilkuosobowych, po firmy produkcyjno – handlowe zatrudniające powyżej 1000 pracowników, jak również markety.

Zobacz wszystkie wpisy autora
Przeczytaj także
26 marca 2021
HermesSQL u czołowego producenta platynek aluminiowych
Zobacz więcej
23 stycznia 2021
System informatyczny dla małych firm – jak wybrać?
Zobacz więcej
01 września 2021
Czy projekt wdrożenia systemu ERP jest firmie potrzebny?
Zobacz więcej