30 lat na rynku
17 kwietnia 2020

SPAW-TECH wybrał Humansoft e-sklep

17 kwietnia 2020

SPAW-TECH wybrał Humansoft e-sklep

Firma Handlowo-Usługowa SPAW-TECH to wieloletni klient Humansoft Sp. z o.o.

Specjalizuje się w sprzedaży, doradztwie oraz serwisie urządzeń spawalniczych, kompresorów, elektronarzędzi oraz wielu innych urządzeń wykorzystywanych w przemyśle, rzemiośle, budownictwie, transporcie, rolnictwie oraz w gospodarstwach domowych.

Od przeszło 10 lat firma pracuje na systemie ERP – HermesSQL, który wykorzystuje m.in. w obszarach.: sprzedaży, zaopatrzenia, zarządzania siecią handlowców, obsługi magazynów oraz zarządzania serwisem i usługami.

E-sklep – nowy kanał sprzedaży

W połowie 2018 roku spółka zdecydowała się otworzyć nowy kanał dystrybucji i uruchomić sprzedaż on-line. Prace nad wdrożeniem sklepu internetowego SPAW-TECH powierzył firmie Humansoft Sp. z o.o., która jest autorem aplikacji e-commerce Humansoft e-sklep. We wdrożeniu uczestniczył Brązowym Partner Humansoft – Biuro Usług Informatycznych „KLIK” ze Skarżyska Kamiennej, który od kilkunastu lat obsługuje firmę SPAW-TECH pod kątem informatycznym.

Współpraca sklepu internetowego z systemem ERP

Jednym z kluczowych aspektów wyboru Humansoft e-sklepu była pełna integracja z programem HermesSQL. W ramach dwustronnej wymiany danych wybrane produkty przesyłane są do e-sklepu, natomiast e-zamówienia na bieżąco importowane są do programu ERP. Dzięki temu SPAW-TECH zarządza i sprawnie obsługuje w systemie HermesSQL obie formy prowadzonej sprzedaży – stacjonarną i internetową. W efekcie nie musi prowadzić oddzielnych dla e-sklepu kartotek produktowych i stanów magazynowych, gdyż są one wspólne dla obu form sprzedaży. Zamówienia internetowe wpływają bezpośrednio do systemu ERP, gdzie zamawiane towary automatycznie rezerwowane i blokowane są do dalszej sprzedaży. Pozwala to firmie SPAW-TECH prowadzić sprzedaż w oparciu o aktualne stany magazynowe i tym samym płynnie realizować sprzedaż on-line. Obecnie w ofercie e-sklepu znajduje się blisko 2.500 produktów.

Sklep internetowy został uruchomiony w marcu br. – https://spawtech.idetal.pl/

Przeczytaj także
04 stycznia 2022
WIDEO – Systemy Humansoft gotowe na Polski Ład
Zobacz więcej
08 września 2021
Bon na Cyfryzację – Skorzystaj z bezzwrotnej dotacji na zakup i wdrożenie rozwiązań informatycznych!
Zobacz więcej
19 czerwca 2022
Kolejne zmiany w PIT od lipca 2022 – na czym polegają?
Zobacz więcej