30 lat na rynku
19 lutego 2021

HermesSQL wesprze produkcję zdrowego pieczywa chrupkiego!

19 lutego 2021

HermesSQL wesprze produkcję zdrowego pieczywa chrupkiego!

TOVAGO G.P. Wapniarscy Sp.j. jest polską rodzinną firmą, która od 30 lat specjalizuje się w produkcji zdrowego pieczywa chrupkiego.

Wizytówką firmy są produkty tworzone w 100% z pełnych, starannie wyselekcjonowanych ziaren, bez dodatku cukru, wzmacniaczy smaku, barwników, substancji konserwujących i spulchniających. Produkty firmy dostępne są w wielu sieciach handlowych, m.in.: Lidl, Biedronka, Stokrotka, EuroCash, Piotr i Paweł, Mila i marketach Netto.

Obecnie spółka wykorzystuje autorski program opracowany przez lokalną firmę informatyczną. System cząstkowo wspiera produkcję, a większość prac odbywa się „ręcznie” poza programem. Nie obsługuje również sprzedaży, logistyki i magazynów.

Z tego względu, w październiku 2020 roku, Zarząd TOVAGO G.P. Wapniarscy Sp.j. zdecydował się wdrożyć system ERP HermesSQL, który kompleksowo wesprze obszar produkcji oraz pozostałe kluczowe obszary prowadzonej działalności, jak: handel, finanse, logistykę, magazyny i gospodarkę opakowaniami zwrotnymi.

HermesSQL da wsparcie na produkcji

HermesSQL umożliwiać będzie planowanie produkcji pod kątem tworzenia planu surowcowego, generowania zamówień wewnętrznych na surowce na kolejny dzień oraz harmonogramowanie operacji. Na hali produkcyjnej, na specjalnie przygotowanych panelach produkcyjnych, odbywać będzie się meldowanie operacji i rozliczanie produkcji. Istotnym elementem nowego systemu jest możliwość obliczenia produkcji pod względem kosztów wytworzenia wyrobu oraz identyfikacja wyrobów z uwzględnieniem surowców i materiałów.

HermesSQL obsługiwać będzie zarówno główną produkcję, która odbywa się w oparciu o zamówienia odbiorców, jak również produkcję „na magazyn”, pozwalającą utrzymać minimalne stany na magazynie wyrobów gotowych. W zakresie raportowania i wymaganych przez zarząd spółki analiz, program dostarczać będzie informacji na temat kosztów wydziałowych, marketingu, kosztów eksploatacji maszyn i wykonanych napraw, sprzedaży w różnych przekrojach, w tym także sprzedaży do konkretnych odbiorców.

Zakończenie wdrożenia programu ERP HermesSQL w TOVAGO G.P. Wapniarscy Sp.j. planowane jest na marzec 2021 roku.

Przeczytaj także
11 kwietnia 2020
Humansoft Business Intelligence – Nowość w Ofercie!
Zobacz więcej
05 listopada 2020
SLIM VAT i podatek estoński od 2021 roku – najważniejsze informacje!
Zobacz więcej
07 grudnia 2018
Sprawozdania finansowe już tylko w formie elektronicznej!
Zobacz więcej