Szybki kontakt

Colibra – producent biżuterii wdraża moduł produkcyjny!

 

Firma Colibra Sp. z o.o. jest producentem biżuterii. Od ponad 40 lat produkuje wyroby jubilerskie na rynek krajowy i zagraniczny, które słyną z wysokiej jakości i oryginalnego wzornictwa. Biżuteria pokryta jest złotem i srebrem z wykorzystaniem znanych w całej Europie kryształów CRYSTALLIZED – Swarovski Elements. Firma stosuje nowoczesną technologię tzw. elekroforezą opartą na licencji austriackiej. Pozwala ona zabezpieczyć powłokę przed ścieraniem złota i srebra, dzięki czemu wyroby zachowują wysoką jakość powierzchni niezależnie od czasu ich użytkowania.

 

 

W roku 2017 Colibra zakupiła systemy ERP HermesSQL wraz z modułami handlowo-magazynowym, finansowo-księgowym, kadrowo-płacowym oraz obsługi transakcji walutowych i zagranicznych. Celem inwestycji w nowe oprogramowanie ERP była konieczność zastąpienia posiadanych przez spółkę autorskich, niewydajnych i niewspółpracujących ze sobą aplikacji jednym kompleksowym programem ERP.  Wykonawcą wdrożenia został zespół specjalistów z Humansoft.

 

I etap wdrożenia

W pierwszym etapie wdrożony został moduł handlowo-magazynowy. Początkowo system wykorzystywany był jedynie w zakresie rejestracji dokumentów zakupu, wydań surowców na produkcję, rejestracji dokumentów sprzedaży oraz prowadzenia rozrachunków z krajowymi i zagranicznymi dostawcami i odbiorcami.

 

Stan aktualny

Zgodnie z założeniami projektu, obecnie trwają prace wdrożeniowe modułu księgowego i kadrowo-płacowego. Trzeci i ostatni etap wdrożenia, planowany jest na kwiecień br. i związany jest z uruchomieniem zaawansowanego modułu do zarządzania produkcją.

 

Główne założenia

Wykorzystując system HermesSQL i moduł „Zarządzanie produkcją” spółka Colibra ma na celu zwiększenie kontroli nad stanami magazynowymi surowców i półproduktów, szczegółowe śledzenie każdego z etapów produkcji oraz obsługę procesów związanych z wytwarzaniem prototypów. Meldunki zwrotne z przebiegu produkcji będą składane przy pomocy czytników kodów kreskowych. Dzięki integracja modułu handlowo-magazynowego, księgowego i produkcyjnego dział księgowości będzie rozliczał w programie również koszty produkcji.