30 lat na rynku
20 lutego 2019
Colibra – producent biżuterii wdraża moduł produkcyjny!
Strona główna Blog Colibra – producent biżuterii wdraża moduł produkcyjny!
20 lutego 2019

Colibra – producent biżuterii wdraża moduł produkcyjny!

2019_03_15_10_19_21_Colibra_Producent_biżuterii_hurtowania_biżuterii

Firma Colibra Sp. z o.o. jest producentem biżuterii. Od ponad 40 lat produkuje wyroby jubilerskie na rynek krajowy i zagraniczny, które słyną z wysokiej jakości i oryginalnego wzornictwa.

Biżuteria pokryta jest złotem i srebrem z wykorzystaniem znanych w całej Europie kryształów CRYSTALLIZED – Swarovski Elements. Firma stosuje nowoczesną technologię tzw. elekroforezą opartą na licencji austriackiej. Pozwala ona zabezpieczyć powłokę przed ścieraniem złota i srebra, dzięki czemu wyroby zachowują wysoką jakość powierzchni niezależnie od czasu ich użytkowania.

W roku 2017 Colibra zakupiła systemy ERP HermesSQL wraz z modułami handlowo-magazynowym, finansowo-księgowym, kadrowo-płacowym oraz obsługi transakcji walutowych i zagranicznych. Celem inwestycji w nowe oprogramowanie ERP była konieczność zastąpienia posiadanych przez spółkę autorskich, niewydajnych i niewspółpracujących ze sobą aplikacji jednym kompleksowym programem ERP. Wykonawcą wdrożenia został zespół specjalistów z Humansoft.

I etap wdrożenia

W pierwszym etapie wdrożony został moduł handlowo-magazynowy. Początkowo system wykorzystywany był jedynie w zakresie rejestracji dokumentów zakupu, wydań surowców na produkcję, rejestracji dokumentów sprzedaży oraz prowadzenia rozrachunków z krajowymi i zagranicznymi dostawcami i odbiorcami.

II etap wdrożenia

Zgodnie z założeniami projektu, w drugim etapie przeprowadzono prace wdrożeniowe modułu księgowego i kadrowo-płacowego. Natomiast w trzecim i ostatnim etapie uruchomiony został zaawansowany moduł do zarządzania produkcją.

Główne założenia

Wykorzystując system HermesSQL i moduł „Zarządzanie produkcją” spółka Colibra miała na celu zwiększyć kontrolę nad stanami magazynowymi surowców i półproduktów, monitorować każdy etap produkcji oraz obsłużyć w systemie procesy związane z wytwarzaniem prototypów. Ważnym aspektem było także usprawnienia składania meldunków zwrotnych, do czego zastosowano czytniki kodów kreskowych. Ważnym zadaniem było również umożliwienie rozliczania w programie kosztów produkcji. Dzięki integracji modułu handlowo-magazynowego, księgowego i produkcyjnego, dział księgowości w firmie Colibra, rozlicza teraz koszty produkcji w systemie HermesSQL.

Przeczytaj także
20 maja 2021
Dystrybucja Trade Sp. z o.o. – Hurtownia alkoholi wdraża system HermesSQL
Zobacz więcej
16 marca 2023
Kto, kiedy i jak ma złożyć informację o korzystaniu ze środowiska?
Zobacz więcej
10 grudnia 2018
Już od 1 stycznia 2019 – e-teczka, nowe deklaracje i druki ZUS!
Zobacz więcej