30 lat na rynku
10 czerwca 2024
Wdrożenie Systemu ERP w 15 dni? Case-study z wdrożenia ERP w firmie RTP Sp. z .o.o
Humansoft Blog Wdrożenie Systemu ERP w 15 dni? Case-study z wdrożenia ERP w firmie RTP Sp. z .o.o
10 czerwca 2024

Wdrożenie Systemu ERP w 15 dni? Case-study z wdrożenia ERP w firmie RTP Sp. z .o.o

Humansoft zakończył kolejne udane wdrożenie systemu ERP HermesSQL w firmie produkcyjnej. Tym razem jest to przedsiębiorstwo Radomskie Tekstylia Przemysłowe Sp. z o.o., specjalizujące się w produkcji worków pralniczych i pokrowców na wózki transportowe dla pralni przemysłowych oraz szpitali. Zakres wdrożenia objął obszar sprzedaży, obsługi magazynów, finansów i księgowości oraz zarządzania produkcją.

Cele wdrożenia nowego systemu ERP

Jednym z głównych celów implementacji nowego systemu było zastąpienie dwóch różnych programów – zagranicznego do obsługi sprzedaży i magazynu oraz systemu finansowo-księgowego – jednym zintegrowanym rozwiązaniem. Dzięki temu możliwe było wyeliminowanie podwójnego wprowadzania dokumentów, co usprawniło pracę i zapewniło szybszy przepływ informacji.

Dodatkowo, rozszerzono obieg dokumentów o rozliczenie kooperacji, co umożliwiło firmie kontrolę nad kosztami związanymi z kooperacją, zarówno pod względem ilościowym, jak i wartościowym.

Kolejnym istotnym aspektem wdrożenia systemu HermesSQL było stworzenie generatora technologii, który ułatwił wyliczanie normatywów zużycia tkanin dla nowych produktów. To rozwiązanie pozwala firmie szybciej i bardziej efektywnie planować proces produkcji oraz optymalizować zużycie surowców.

Przełom w procesie tworzenia analizy kosztów produkcji

W ramach implementacji systemu ERP zautomatyzowano również proces tworzenia analizy kosztów produkcji, skracając czas potrzebny na ten cel z 24 godzin roboczych do jednego kliknięcia w systemie. Co istotne, obecna analiza rzeczywistego kosztu wytworzenia wyrobu obejmuje nie tylko surowce i koszty robocizny, ale także koszty związane z kooperacją.

Kompleksowa obsługa wdrożenia

Proces wdrożenia został przeprowadzony przez firmę Humansoft – producenta systemu ERP HermesSQL, który zapewnił kompleksową obsługę, włączając w to migrację danych, uruchomienie systemu oraz nadzór nad procesem. Po krótkim szkoleniu użytkowników, pracownicy otrzymali niezbędną wiedzę i samodzielność w korzystaniu z nowego systemu.

Cały proces wdrożenia, wraz ze szkoleniami i nadzorem, zakończył się w krótkim czasie – zaledwie 15 dni.

 

Poznaj kompleksowy system ERP HermesSQL

2D0A5261a
Rafał Kapusta

Koordynator Projektów IT ze specjalnością ERP Zarządzanie Produkcją

W 1999 roku rozpoczął pracę w Humansoft. Posiada ponad 20 letnie doświadczenia jako kierownik projektów i analityk wdrożeniowy. Zrealizował ponad 50 projektów wdrożeniowych. Prelegent wielu konferencji branżowych, autor komentarzy eksperckich z zakresu tematyki ERP, WMS, APS oraz obszarów związanych z nowoczesnym zarządzaniem produkcją.

Zobacz wszystkie wpisy autora
Przeczytaj także
22 kwietnia 2024
E-commerce: Jakie produkty kupione online są najczęściej zwracane?
Zobacz więcej
10 kwietnia 2024
Ścieżka Ku Efektywności Produkcji: Integracja Systemu ERP z Programem CAD/CAM
Zobacz więcej
29 lutego 2024
E-commerce: Jak przygotować opis produktu, żeby sprzedawał?
Zobacz więcej