Определяем размер порций во время введения прикорма

Warto więc zacząć badanie nowych smaków od mikroporów - to łyżeczka do herbaty. Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli dziecko zareaguje entuzjastycznie na smakołyk, nie jest konieczne oferowanie mu większej ilości produktu, ponieważ w tym przypadku prawdopodobne problemy żołądkowe lub reakcje alergiczne objawiają się ostrzej.
Nie martw się, jeśli dziecko kategorycznie odrzuci nowy produkt. Tę samą ćwiartkę łyżeczki należy podawać codziennie, aż dziecko wreszcie skosztuje smakołyku.
Jeśli po pierwszej pomyślnie zjedzonej mikroporcji produktu nie wystąpią nieprzyjemne reakcje z ciała dziecka, wielkość porcji można zwiększyć do połowy łyżeczki. Następnie ilość posiłków należy podwoić codziennie, a następnie za około tydzień będzie możliwe osiągnięcie dokładnie tej normy porcji, do której dziecko ma prawo w swoim wieku.
Oczywiście w żadnym wypadku nie warto, hakiem lub oszustem, zmuszać dziecko do zjedzenia przepisanej porcji. W końcu przymus żywnościowy jest niedopuszczalny w każdym wieku i może jedynie powodować niechęć do jedzenia. Zastanawiając się, czy dziecko jest pełne, należy zwrócić uwagę nie na ilość spożywanego jedzenia, ale na dobre samopoczucie i przyrost masy ciała.
Wraz z wprowadzeniem każdego kolejnego warzywa całkowity rozmiar porcji pozostaje taki sam, dzieli się on tylko na dwie części, z których większa jest przypisana do znanego produktu, a mniejsza do nowej.
Kolejnym etapem uzupełniających się potraw jest owsianka, którą również warto zaoferować, zaczynając od ćwierć lub pół łyżeczki. Stopniowy wzrost porcji pozwoli w ciągu tygodnia zwiększyć objętość tego użytecznego produktu do 150 g.
Istnieje pewna cecha wprowadzania oleju roślinnego do diety. Od siedmiu miesięcy należy go dodawać do przecieru warzywnego w ilości 5-10 g. Następnie ta część pozostaje niezmieniona.
Radosnym momentem dla dziecka może być wprowadzenie do diety przecierów owocowych, ponieważ mają one tak niezwykły, przyjemny, jasny smak! Pierwsza porcja smakołyka będzie również ćwierć lub pół łyżeczki, aw ciągu tygodnia ta ilość będzie stopniowo rosła do wymaganych 50 gramów.
Dziecko jest wprowadzane do puree ziemniaczanego na sześć do siedmiu miesięcy i po raz pierwszy wystarczy dosłownie mały kawałek produktu, a następnie zwiększyć porcję do 10 gramów w ciągu tygodnia. Następnie zwiększenie porcji jest warte około 10 gramów. Za miesiąc, aby z roku na dziecko zjadło 70 g. tłuczone mięso dziennie.
Podobna historia ma miejsce z twarogiem. Aby rozpocząć wprowadzanie do uzupełniających pokarmów, powinno wynosić 5 gr., Stopniowo zwiększaj porcję do 10 gr., A następnie dodaj kolejne 10 gr. co następny miesiąc.
Po 8 miesiącach nadszedł czas na zapoznanie dziecka z produktami mlecznymi. Pierwszy smakołyk zmieści się w jednej łyżeczce, a następnie każdego dnia objętość ponownie wzrośnie o jedną łyżkę, w wyniku czego dzienna porcja wzrośnie do 150 ml w ciągu trzech tygodni.
Oczywiście, w obliczu codziennych kłopotów, na początku może być trudne ustalenie, ile nowych pokarmów można dodać do diety dziecka, ale jeśli stworzysz krótki zarys na podstawie tego artykułu, nie będziesz mieć żadnych trudności. odessa.natashaescort.com