Szybki kontakt

WIDEO: Masz kontrolę nad produkcją? Sprawdź, jak robią to inne firmy – case-study z wdrożenia oprogramowania erp dla produkcji

Program do zarządzania produkcją jest dziś niezbędnym ogniwem w procesie budowania dobrze zorganizowanej i rentownej produkcji.

Oto jeden z naszych przykładów.

Zarząd pewnej znanej w Polsce firmy produkcyjnej wyznaczył kilka strategicznych celów biznesowych dla swojej spółki. Nadrzędnym celem stało się uzyskanie pełnej kontroli nad produkcją w zakresie kosztów i czasu realizacji zleceń produkcyjnych.

 Aby zrealizować ten cel, należało dokonać następujących usprawnień:

  • Zwiększyć terminowość realizacji zleceń produkcyjnych
  • Na bieżąco monitorować pracę maszyn
  • Rozliczać czas pracy bezpośrednio na hali produkcyjnej
  • Ograniczyć koszty magazynowania surowców i wyrobów gotowych

Zarząd zdecydował,  że najlepszym rozwiązaniem będzie wdrożenie specjalistycznego oprogramowania ERP, które zastąpi nie wydajne już arkusze kalkulacyjne Excel,  wykorzystywane do planowania produkcji.

Podjął także decyzję o wyeliminowaniu pozostałych, nie współpracujących ze sobą aplikacji, które wykorzystywane były w księgowości, logistyce oraz handlu i zastąpieniu ich odpowiednimi modułami programu ERP.

Efekty  jakie firma osiągnęła po wdrożeniu nowego programu do zarządzania  produkcją ( HermesSQL), przedstawia zamieszczony poniżej materiał wideo.