Humansoft to 25 lat doświadczeń

O Humansoft

Cel jest prosty, zawsze ten sam. Dostarczamy wiedzę i rozwiązania, które pozwalają wykonywać obliczenia szybciej, dokładniej, wyprzedzać konkurencję oraz oczekiwania Klientów. Przekłada się to bezpośrednio na bardziej komfortową, a także bezpieczniejszą pracę niezależnie od branży czy wielkości przedsiębiorstwa. Oto nasz priorytet – niezmienny i realizowany z wielką determinacją i pasją.

 

Jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych zespołów na polskim rynku IT zajmujących się programami ERP. Od 1991 roku projektujemy, dostosowujemy i wdrażamy wielofunkcyjne oprogramowanie które skutecznie wspomagają strategie oraz działania operacyjne u wielu Klientów. Na tym się znamy, w tym się specjalizujemy.
25
lat praktyki na rynku
96
firm partnerskich
10000
klientów

Jak pracujemy

Analiza potrzeb klienta100%
Wdrożenie optymalnego rozwiązania100%
Obsługa i serwis po wdrożeniu100%

Stawiamy na odpowiedzialność i pełen profesjonalizm we wszystkich obszarach współpracy z klientami. Obok zaangażowania i szerokiej wiedzy eksperckiej, zwracamy uwagę na zbudowanie dobrej i przyjaznej atmosfery pracy, która pomaga wprowadzać wszelkie zmiany i innowacje do firmy.

Naszym klientom dostarczamy nowoczesne i dostosowane pod konkretne oczekiwania rozwiązania biznesowe oparte o nasz własny system ERP humansoft HermesSQL. Wykonujemy kompleksowe usługi obejmujące: analizę procesów i potrzeb przedsiębiorstwa, wdrożenia, instalacje, szkolenia, projektowanie dodatkowych rozwiązań branżowych, asystę powdrożeniową, serwis i opiekę eksploatacyjną.

 

Metodyka wdrożenia ERP

Wdrożenie systemu ERP humansoft HermesSQL realizujemy w oparciu o sprawdzoną i dostosowaną do potrzeb klientów metodykę wdrożeniową, popartą wiedzą i bogatym doświadczeniem nabytymi podczas współpracy z wieloma firmami. Dzięki niej nasi konsultanci wspólnie z klientem realizują poszczególne etapy pracy, tak by osiągnąć maksymalny poziom dopasowania programu do specyfiki i wymagań przedsiębiorstwa.

Metodyka zapewnia efektywne wdrożenie systemu oraz realizację projektu w przyjętym terminie i budżecie.

 

Analiza potrzeb biznesowych

W trakcie tego etapu prowadzimy szczegółowe rozmowy z klientami aby poznać i zrozumieć ich potrzeby oraz oczekiwania wobec systemu. To moment, w którym poznajemy strukturę firmy, procesy biznesowe, analizujemy zebrane informacje i podpowiadamy rozwiązania warte uwagi. Etap ten kończy się opracowaniem tzw. Projektu wdrożenia, który zawiera m.in.: schemat obiegu dokumentów, harmonogram prac wdrożeniowych, wykaz dodatkowych prac programistycznych oraz kosztorys wdrożenia.

 

Wdrożenie systemu ERP

Na tym etapie realizujemy wszystkie prace i czynności opisane w Projekcie wdrożenia, do których należą m.in.:

 • instalacja i konfiguracja systemu,
 • wprowadzenie danych startowych
 • programowanie dodatkowych rozwiązań i testy,
 • integracja z systemami posiadanym przez klienta,
 • szkolenia ogólne z zasad obsługi systemu i szkolenia stanowiskowe uwzględniające pełnione w firmie funkcje
 • definiowanie sprawozdań i raportów
 • bezpośrednia pomoc przy wykonywaniu bieżących czynności w systemie
 • kontrola poprawności wprowadzanych danych
 • wsparcie w początkowej fazie działania systemu

Etap ten kończy się uruchomieniem systemu i akceptacją przez klienta zakończenia procesu wprowadzenia programu do firmy.

 

Utrzymanie i rozwój systemu

Po zakończeniu wdrożenia przechodzimy w tryb wsparcia powdrożeniowego, które daje klientom wysoki komfort pracy z naszym oprogramowaniem. Zespół doświadczonych specjalistów świadczy pomoc techniczną i merytoryczną w zakresie:

 • telefonicznej i elektronicznej konsultacji dotyczącej instalacji i użytkowania oprogramowania, rozwiązywania problemów i udzielania odpowiedzi na zgłaszane przez klienta pytania
 • konsultacji wdrożeniowych, czyli pomocy dotyczącej wprowadzenia w systemie nowych potrzeb użytkownika
 • wdrożenia kolejnych modułów
 • tworzenia indywidualnych rozwiązań programistycznych na zlecenie firmy
 • wizyt serwisowych
 • asysty producenta – usługi obejmującej m.in. przegląd infrastruktury firmy, weryfikację bazy danych, analizę potrzeb i problemów bieżących firmy, konsultacje, doradztwo i szkolenia uzupełniają
 • dostarczenia aktualizacji oprogramowania uwzględniające przepisy prawne oraz nowe rozwiązania funkcjonalne rozszerzające opcje systemu

Działalność CSR

Wsparcie kultury i sportu

Jako dojrzała i odpowiedzialna firma rozumiemy jak ważny jest czynny udział biznesu w życiu kulturalnym i społecznym swojego miasta oraz pomoc w organizacji lokalnych inicjatyw. Dlatego chętnie wspieramy finansowo przedsięwzięcia podejmowane przez główne ośrodki kultury znajdujące się w Radomiu i jego okolicach. Jako członek Stowarzyszenia CZARNI Radom angażujemy się również w promowanie radomskich tradycji siatkarskich.

 

 

Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa obywatelska”

Od kilku lat współpracujemy z Ośrodkiem Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, który jest najstarszą placówką kultury w naszym mieście. Głównym celem OKiSz jest propagowanie historii i tradycji Radomia, przypominanie najważniejszych wydarzeń z dziejów miasta, a poprzez to rozbudzanie lokalnego patriotyzmu.

Nasza firma wspomaga OKiSz w realizacji tego celu m.in. wspierając finansowo największą i najbardziej znaną imprezę w Radomiu, jaką jest – „Uliczka Tradycji”. To jedno z ważniejszych i ciekawszych wydarzeń kulturalno-społecznych, które pozwala Radomianom poszerzyć wiedzę o swoim mieście lat 20 i 30 oraz poznać różne aspekty jego ówczesnego życia. Jest to również forma skutecznej promocji naszego miasta.

 

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Od wielu lat współpracujemy również z CRP w Orońsku, które jest narodową instytucją kultury, nadzorowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od kilku lat jesteśmy jednym ze sponsorów imprezy plenerowej „Niespodziewany Początek Jesieni” organizowanej przez CRP. Jest to festyn przeznaczony dla wszystkich mieszkańców regionu radomskiego, poświęcony kulturom narodowym oraz etnicznym z całego świata. Wspieramy także jedną z najbardziej elitarnych imprez w kalendarzu wydarzeń kulturalnych południowego Mazowsza jaką są „Imieniny Brandta”.

 

Stowarzyszenie CZARNI Radom

Nasza firma angażuje się także w rozwój siatkówki w regionie. Od 2011 roku jesteśmy członkiem Stowarzyszenia CZARNI Radom, którego celem jest wspieranie działalności radomskiego klubu sportowego „Czarni”, szkolenie młodzieży uzdolnionej siatkarsko oraz wsparcie budowy nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej.

Wspomagając finansowo prowadzone przez Stowarzyszenie działania mamy zaszczyt przyczyniać się do integracji społeczności lokalnej wokół popularnej w Radomiu dyscypliny sportu oraz do rozwoju i doskonalenia umiejętności radomskiej drużyny siatkarzy.