Szybki kontakt

PROGRAM KADROWO-PŁACOWY

Prowadzisz kadry lub naliczasz płace w firmie? Potrzebujesz sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań upraszczających sprawne prowadzenie kadr i naliczanie płac? Poznaj system, który zadba o Twój komfort pracy i wesprze Cię w realizacji tych zadań.

HermesSQL to jeden z najelastyczniejszych dostępnych na rynku systemów kadrowo-płacowych. Zgodny jest z wymogami polskiego ustawodawstwa w zakresie ewidencji danych kadrowych, naliczania wynagrodzeń, zasiłków, podatków oraz składek ZUS. Zapewnia pełne wsparcie w zakresie sporządzania list płac, umów o pracę oraz umów cywilno-prawnych. Ułatwia przygotowanie deklaracji do ZUS i Urzędów Skarbowych oraz wykonanie wszelkich czynności związanych z dokumentacją pracowniczą.

Wysoka elastyczność

W programie obok gotowych list płac, zestawień oraz składników płacowych możesz stworzyć dowolną ilość dodatkowych list płac, własnych składników płacowych, zestawień oraz formuł obliczeniowych. Dzięki temu system idealnie dopasuje się do Twoich potrzeb. Zdecydujesz także, które składniki znajdą się na liście płac, na zestawieniach i na wydrukach list płac.

Gotowe zestawienia i wydruki

Do dyspozycji masz wiele zestawień i wydruków kadrowo-płacowych, w tym: wydruki z listą płac, umowy o prace, karty pracy, listy płac, karty wynagrodzeń, zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu, świadectwa pracy, zestawienia z kart pracy za wybrany okres, generowane zaświadczenia Rp7 oraz możliwość tworzenia własnych zestawień zgodnie z wewnętrznym regulaminem Twojej firmy.

Ewidencja danych kadrowych

Elektroniczna kartoteka zawiera komplet informacji o danych podstawowych pracownika, począwszy od historii zatrudnienia po dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia. Możesz wprowadzić także informacje o zajęciach komorniczych, niepełnosprawności pracownika, badaniach BHP/P.poż., profilaktycznych badaniach lekarskich, karach i nagrodach, wykształceniu oraz inne dane pracownika, które będą Ci potrzebne.

Rozliczenia z urzędami

Program ułatwia rozliczenia z Urzędem Skarbowym, ZUS-em, NFZ, PEFRON, GUS-em. Z łatwością wygenerujesz deklaracje zgłoszeniowe i rozliczeniowe ZUS, deklaracje podatkowe PIT i IFT, sprawozdania DG1, Z03, Z06, Z12 stan zatrudnienia do PEFRON, zestawienia ubezpieczeń i obniżonych składek dla NFZ, karty zasiłkowe oraz inne zestawienia kadrowo-płacowe niezbędne w Twojej firmie. Będziesz posiadaczem jednego z nielicznych na rynku systemów kadrowo-płacowych, który obsługuje wszystkie obowiązkowe deklaracje podatkowe i ubezpieczeniowe oraz większość deklaracji fakultatywnych.

Umowy o pracę i cywilnoprawne

W programie zarejestrujesz każdy rodzaj umowy o pracę (płaca godzinowa, akordowa, miesięczna) oraz umowy zlecenia i o dzieło. Będą one podstawą do naliczenia wynagrodzenia.

E-deklaracje

W szybki i bezpieczny sposób prześlesz drogą elektroniczną do Urzędów Skarbowych deklaracje podatkowe PIT. Będziesz mógł grupowo podpisywać, wysyłać i pobierać UPO oraz archiwizować e-deklaracje.

Proste naliczanie płac

Za pomocą automatu naliczysz płace z uwzględnieniem danych kadrowych, m.in.: zasiłków chorobowych, urlopów, potrąceń w razie nieobecności, nadgodzin, stażu pracy, dodatków funkcyjnych.

Integracja z obszarem finansowo-księgowym

HermesSQL to jeden spójny system. Wystarczy więc, abyś za pomocą jednego przycisku przeniósł listę płac do modułu księgowego, zaś rozrachunki z pracownikami, komornikiem, US i ZUS do obszaru finansowego.

Urlopy i inne nieobecności

System umożliwia nie tylko ewidencję urlopów i innych nieobecności ale także pełną kontrolę nad nimi. W karcie urlopowej pracownika sprawdzisz ilość należnych, wykorzystanych i pozostałych do wykorzystania dni urlopu.

Powiadomienia e-mail, sms

Mechanizm powiadamiana zadba, abyś pamiętał o terminowym wykonaniu ważnych zadań. Przypomni o zbliżającej się dacie końcowej badań lekarskich, szkoleń BHP czy umowy o pracę. Będziesz mógł utworzyć każdy rodzaj powiadomienia, który pomoże Ci w codziennej pracy.

Pożyczki z ZFŚP

W prosty sposób zaewidencjonujesz udzielenie oraz spłatę otrzymanej przez pracownika pożyczki z środków ZFŚP.

Eksport danych do Excela

Jeśli przyzwyczajony jesteś do wykonywania analiz kadrowo-płacowych w Excelu – nie ma problemu! Każdy widok tabeli możesz wyeksportować do Excela i rozpocząć analizę danych.

Zajęcia komornicze

Program przypilnuje kwoty wolne od potrąceń oraz maksymalnej kwoty potrąceń podczas naliczania wynagrodzenia i zasiłków. Automatycznie przeniesie rozliczenie na rozrachunki z komornikiem. Teraz nie musisz już o tym pamiętać!

Portal Pracowniczy

Za pomocą nowoczesnego portalu pracowniczego, który uruchamiany jest przez przeglądarkę internetową, Twój pracownik zaplanuje urlop, złoży wniosek urlopowy a także prześle zapytanie. Sprawdzi też, szczegóły swojej umowy o pracę, ważność badań i szkoleń BHP, swoje uprawnienia i kwalifikacje oraz ilość należnych, wykorzystanych i pozostałych do wykorzystania dni urlopu. Będzie mógł uzyskać informacje o wynagrodzeniu tzw. „pasek” a nawet pobrać deklarację PIT. Wszystko po to, by odciążyć Ciebie od zadań, które samodzielnie mogą zrobić pracownicy. Zobacz więcej!

Zgodny z obowiązującymi przepisami!

Korzystając z naszego systemu jesteś pewny, że pracujesz na programie dostosowanym do obowiązujących przepisów. Wystarczy, że będziesz pamiętać o cyklicznej aktualizacji oprogramowania. Dodatkowo zyskasz dostęp do kolejnych, nowych funkcjonalności, ułatwiających Ci wykonywanie codziennych obowiązków.

Chcesz umówić się na prezentację systemu lub zamówić wersję demo?

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy!