Zapraszamy na Konferencję Business Intelligence 2022 online. Termin: 25.05.2022  Zarejestruj się już dziś !

30 lat na rynku
HermeSQL

Magazyn i logistyka

Potrzebujesz zwiększyć tempo i jakość pracy na magazynie, aby sprawnie realizować zamówienia klientów? Chcesz zredukować kosztowne pomyłki na magazynie i zoptymalizować gospodarkę magazynową? Szukasz systemu, który pozwoli mieć pełną kontrolę nad magazynami?

Poznaj program ERP HermesSQL, który pomaga firmom w mądrym zarządzaniu magazynem i logistyką. Zastosuj mobilne rozwiązania do obsługi magazynu i wprowadź nową jakość pracy w swojej firmie!

Zamów demo

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Oświadczam również, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności.
  Najważniejsze funkcje
  xmlid-109
  Wielooddziałowość

  obsługa firm wielooddziałowych, wielomagazynowych; transakcje walutowe

  services-6
  Kontrola jakości dostaw

  karty kontroli jakości dla przyjmowanego asortymentu wraz z indywidualnymi parametrami kontroli, emisja dokumentów kontroli jakości wraz z załącznikami

  Shape (1)
  Metody rozchodowania towarów

  FIFO, LIFO, wskazywanie dostaw, FEFO, terminy ważności, numery partii, numery seryjne

  services-3
  Obsługa WMS

  wielopoziomowe lokalizacje, aplikacja mobilna dla pracowników magazynów, obłożenie lokalizacji

  sms
  Aplikacja mobilna

  obsługa procesów magazynowych za pomocą kolektorów danych, zlecenia wydań, zlecenia przyjęć, inwentaryzacja, obsługa kodów kreskowych EAN13, QR, GS1-128, DataMatrix

  obsluga-zlecenia
  Automatyzacja procesów magazynowych

  planowanie zakupów, generowanie zamówień do dostawców wg różnych parametrów (czas dostawy, cena zakupu itp.), automatyczna rezerwacja dostaw pod zamówienia klientów, obsługa dodatkowych kosztów przy dostawie, korekta ceny zakupu, powiadomienia

  Shape (1)
  Pakowanie towarów

  obsługa kartonów, palet, kody SSCC, identyfikacja i śledzenie zawartości opakowań, aplikacja mobilna dla pracowników magazynowych, moduł obsługi kurierów

  function-1
  Opakowania zwrotne

  obsługa opakowań zwrotnych u dostawców i odbiorców, opakowania przeterminowane, fakturowanie

  services-1
  Analizy magazynowe

  ogólne i szczegółowe analizy magazynowe, stany minimalne i maksymalne towarów, analiza rotacji, śledzenie partii, wiekowanie zapasów, analizy rezerwacji, towary w drodze, analizy BI

  Nie czekaj!
  Umów bezpłatną prezentację systemu!
  Identyfikacja towaru i partii na paletach

  W programie wystawisz dokument zlecenia wydania na podstawie, którego magazyn przygotuje towary do wysyłki.

  Za pomocą czytnika kodów kreskowych magazynierzy wczytają do dokumentu WD informacje o towarze i wprowadzą ilości towarów spakowanych na paletach.

   

  Rozwiń

  Program nada palecie indywidualny numer i powiąże ją ze znajdującym się na niej towarem. Dzięki temu szybko sprawdzisz jaki towar jest na palecie, z której partii pochodzi, w jakiej ilości jest na palecie oraz kto pakował i kto zlecił towar do pakowania.

  Zwiń
  Bilans zamówień i rezerwacji

  Bilans zamówień i rezerwacji to praktyczne narzędzie, które dostarcza informacji na temat stanu towarów w kontekście przyjętych zamówień od klientów.

  Z tego miejsca dowiesz się m.in.: ile towarów aktualnie jest w drodze, ile towarów jest zarezerwowanych, a ile trzeba jeszcze zamówić, aby zrealizować zmówienia klientów. Z tego miejsca wygenerujesz także zamówienia do dostawców

  Analizy magazynowe

  Program posiada wbudowane zestawienia i raporty, które dają bieżącą informację o gospodarce towarami.

  Wśród analiz znajdziesz: sumaryczne i szczegółowe stany magazynowe na dowolny dzień, przychody i rozchody poszczególnych towarów (także w rozbiciu na poszczególne centra kosztowe), zestawienia ilościowo-wartościowe stanów magazynowych i inne ważne analizy magazynowe.

   

  Rozwiń

  Dodatkowo, system HermesSQL współpracuje z platformę BI Qlik, dzięki której możesz tworzyć interaktywne, o dowolnej szczegółowości własne analizy magazynowe.

  Zwiń
  Jeszcze więcej możliwości
  Zamówienia do dostawców

  W systemie ERP HermesSQL wygenerujesz zapotrzebowanie na towary w oparciu o różne kryteria np.: najtańsza dostawa, najszybsza dostawa lub główny dostawca.

  Zapotrzebowanie można utworzyć także na podstawie zamówień klientów, statystki sprzedaży towarów oraz założonych zapasów minimalnych lub maksymalnych towarów. W programie wygenerujesz pojedyncze zamówienie do dostawcy lub jednocześnie wiele zamówień do wielu dostawców.

  Mobilna obsługa magazynu

  Wykorzystując aplikację mobilną przeznaczoną na kolektory danych usprawnisz procesy związane z przyjmowaniem, wydawaniem, przesuwaniem i inwentaryzowaniem towarów.

  Wszystkie te operacje magazynierzy wykonają skanując kody kreskowe zamieszczone na towarach. Aplikacja jest integralną częścią systemu HermesSQL, więc wszystkie operacje wykonywane są na jednej bazie danych.

  Miejsce składowania towarów

  Podczas przyjęcia towarów na magazyn lub ich wydania, możesz wskazać miejsce składowania konkretnych materiałów i produktów.

  Dzięki temu wykorzystasz optymalnie powierzchnię magazynów i usprawnisz logistykę w swojej firmie.

  Zarządzanie opakowaniami zwrotnymi

  W programie ERP HermesSQL zarejestrujesz przyjmowane i wydawane opakowania zwrotne i bezzwrotne.

  Wykonasz szczegółowe analizy dotyczące obrotu opakowaniami, a w trakcie rejestracji faktury lub dokumentu PZ wygenerujesz odpowiednie dokumenty dla opakowań.

  Terminy ważności

  HermesSQL umożliwia wydawanie towarów metodą FEFO lub za pomocą wskazywania dostaw. W trakcie przyjmowania towaru program pilnuje, aby każdemu  produktowi nadana została data ważności.

  W systemie dostępne są również analizy związane z kontrolą terminów ważności, np. analiza szczegółowe stany magazynowe wg kończących się terminów ważności. Dzięki niej zabezpieczysz firmę przed stratami finansowymi i zadbasz o świeżość swoich produktów.

  Śledzenie partii – Traceability

  Pełna identyfikacja partii pozwala kontrolować drogę jaką przebył asortyment z danej partii od momentu przyjęcia, aż do wydania. Zaletą tego jest możliwość szybkiego odnalezienia surowców, wyrobów i nabywców danego wyrobu.

  Bez względu na jakim etapie procesu jest dana partia – produkcji, przetwarzania czy dystrybucji – zawsze szybko ją zidentyfikujesz!

  Inwentaryzacja

  HermesSQL wspiera firmę w procesie inwentaryzacji towarów. W programie możesz przeprowadzić ją na dowolny dzień.

  Za pomocą automatu szybko stworzysz arkusze spisu z natury, a po inwentaryzacji dla posiadanych nadwyżek i niedoborów wygenerujesz odpowiednie dokumenty PW i RW. Wykorzystując współpracę programu z kolektorami danych, przyspieszysz wykonanie każdego spisu z natury.

  Kontrola rotacji i zalegania towarów

  Kapitał zamrożony w zalegających towarach to spory problem dla przedsiębiorstwa.

  Wykorzystując m.in.: analizę rotacji i zalegania towarów będziesz świadomie kształtował poziom towarów na magazynie, redukując zapasy słabo sprzedawanych towarów.

  Powiadomienia e-mail, sms

  Program może informować o dowolnych interesujących Cię zdarzeniach. Możesz korzystać z fabrycznych powiadomień np. o zmianie statusu w zamówieniach klientów lub dostawców.

  Możesz także tworzyć własne, dowolne powiadomienia, które będę pomagać w bieżącej pracy, np.: powiadomienie o spadku zapasów poniżej stanu minimalnego lub zapotrzebowaniu na surowce potrzebne do realizacji zlecenia produkcyjnego.

  Opinie klientów

  HermesSQL pozwolił nam skoordynować ze sobą główne obszary działalności firmy, czyli sprzedaż, logistykę, magazyn i księgowość. Dzięki temu mamy możliwość planowania dostaw oraz śledzenia zamówień klientów i  dostawców, na każdym etapie ich realizacji.

  Agencja Anticorr Gdańsk Sp. z o.o.
  Prezes Zarządu Dariusz Droszkowski

  Dzięki HermesSQL uzyskaliśmy poprawę jakości pracy, sprawniejszą obsługę i ściślejszy kontakt z klientem. Pozwolił zwiększyć efektywność zarządzania gospodarką magazynową dzięki zamiennikom, analizom i modułowi zamówień, co wpłynęło na obniżenie kosztów prowadzenia działalności.

  INTER-OST
  Właściciel Jarosław Karamuz

  Dla przedsiębiorstw z branży produkcyjnej, takiej jak nasza firma, bardzo ważne jest umiejętnie zarządzanie produkcją oraz prowadzenie gospodarki magazynowej i temu właśnie zadaniu sprostał system HermesSQL. Firmę Humansoft cechuje sumienność, odpowiedzialność za oferowany produkt oraz odpowiedzialność za terminowość w realizacji zamówień.

  ALU SYSTEM PLUS
  Właściciel Jacek Kucharski

  Usprawnij działanie, dzięki jednemu systemowi ERP!

  HermesSQL to jeden kompletny program ERP do obsługi firmy. Posiada również rozwiązania do zarządzania sprzedażą, dystrybucją, obszarem finansowo-księgowym, kadrowo-płacowym oraz produkcją i usługami. To jeden program z wieloma możliwościami. Idealny dla rozwijających się firm!

  Nie czekaj!
  Umów bezpłatną prezentację systemu!