Szybki kontakt

OPROGRAMOWANIE DLA USŁUG

HermesSQL to nowoczesny ergonomiczny program, który pomaga w sprawnym zarządzaniu działalnością o charakterze usługowym. Pozwala uporządkować wewnętrzne procesy związane z obsługą zleceń usługowych, w tym również zleceń serwisowych i reklamacyjnych. Zapewnia pełną kontrolę nad ich realizacją oraz szybką i sprawną obsługę klienta. Doskonale sprawdza się w firmach prowadzących wszelkiego rodzaju usługi,  np.: remontowe, instalacyjne, budowlane a także serwisowe typu: naprawa sprzętu AGD/RTV, komputerów czy samochodów.

Baza klientów

W programie łatwo zarejestrujesz wszystkie dane klienta. Możesz także zdefiniować i przypisać mu warunki współpracy, takie jak rabat czy formę płatności oraz gromadzić pod jego kartoteką wszelką dokumentację związaną z obsługą. W prosty sposób zarejestrujesz kontakty z firmą i sporządzisz z nich notatki, które pomocne będą w dalszej współpracy.Przejrzysta prezentacja danych klienta i zebranie informacji w jednym miejscu, pozwolą Ci szybko i profesjonalnie obsługiwać klientów

Rejestracja zleceń usługowych

Przyjmując do naprawy urządzenie wprowadzisz wszystkie potrzebne informacje na temat urządzenia wraz z pełnym opisem jego wad i objawów uszkodzenia. Dzięki temu możesz je potem dokładnie analizować i mieć nad nimi kontrolę. W ten sposób jesteś w stanie szybko wyłonić z oferty towary najczęściej awaryjne, by na tej podstawie negocjować z producentem zwrot kosztów naprawy lub na przykład zdecydować o zaprzestaniu sprzedaży wadliwego towaru.Łatwo przypiszesz pracownika odpowiedzialnego za jego naprawę oraz określisz termin realizacji zlecenia. Kończąc rejestrację zlecenia, wydrukujesz dla klienta potwierdzenie przyjęcia urządzenia do naprawy.

Obsługa zleceń serwisowych

W HermesieSQL obsługa zleceń serwisowych jest banalnie prosta. Wszystkie operacje związane z jego realizacją, wykonasz bezpośrednio z poziomu zlecenia. Z tego miejsca, wydasz materiały do naprawy (RW), zarejestrujesz koszty robocizny i usług, czy na przykład wygenerujesz fakturę sprzedaży. To wszystko zrobisz zręcznie z jednego miejsca, bez potrzeby kluczenia po innych opcjach programu!

Kontrola zleceń usługowych

Dzięki możliwości rejestracji wszystkich działań i podjętych prac nad realizacją zlecenia usługowego, możesz na bieżąco monitorować stan realizacji wszelkich prac usługowych, na przykład monterskich czy budowalnych oraz prac serwisowych, a także mieć pełny nadzór nad pracownikami w zakresie przydzielonych im zadań.Korzystając z mechanizmu filtrowania danych, szybko dowiesz się również na temat terminów realizacji przyjętych zleceń oraz zleceniach, których termin wykonania jest zagrożony.

Historia napraw – numery seryjne

Program obsługuje numery seryjne. Oznacza to, że szybko wyszukasz w bazie urządzenie zgłoszone do naprawy, sprawdzisz historię jego naprawy oraz wszystkie dokumenty powiązane z danym numerem seryjnym.

Fakturowanie zlecenia

Za pomocą programu automatycznie wyfakturujesz zlecenie. Możesz zrobić to na kilka sposobów – jedną pozycją, jako usługę zbiorczą z pełnym wykazem użytych części lub bez specyfikacji, a także z dwiema pozycjami zwierającymi sprzedaż materiałów i usług. Zrobisz to łatwo i bezbłędnie!

Ewidencja kosztów / Bilans zlecenia

HeremesSQL pozwala kojarzyć ze zleceniem dokumenty, które mają wpływ na koszt jego wykonania, na przykład dokumenty rozchodu wewnętrznego materiałów czy faktury obce. Dzięki informacjom o bieżących nakładach finansowych i materialnych dotyczących realizowanego zlecenia, możesz czuwać nad rentownością zlecenia. Ze zleceniem możesz także powiązać dodatkowe koszty, takie jak koszty zużytej energii czy stałe wynagrodzenia pracowników.W efekcie wykonania tych operacji i połączenia zlecenia z fakturą sprzedaży, program tworzy bilans zlecenia, czyli rachunek kosztów i przychodów, który pozwoli Ci sprawdzić opłacalność wykonania zlecenia.Wszystkie te informacje dostępne są bezpośrednio na zleceniu, bez konieczności wykonywania dodatkowych analiz.

Stałe usługi – seryjne tworzenie i drukowanie faktur

Jeśli prowadzisz stałe usługi, takie jak monitoring obiektów, wywóz nieczystości czy wynajem lokali, które comiesięcznie fakturujesz tą samą kwotą, możesz użyć specjalnego mechanizmu do seryjnego tworzenia i drukowania faktur. To bardzo praktyczna funkcjonalność, za pomocą której w kilka sekund wygenerujesz serię dokumentów i zlecisz je do automatycznego wydrukowania.

Analizy i wydruki

W systemie możesz korzystać z podstawowych analiz i wydruków. Jeśli potrzebujesz dodatkowych raportów czy wydruków, możesz je samodzielnie przygotować w programie. Dotyczy to także możliwości opracowania własnego wzoru umowy serwisowej, reklamacyjnej czy na przykład rękojmi. Inne bardziej złożone, interaktywne analizy wykonasz na platformie BI – Qlik, która pobiera dane wprost z bazy systemu HermesSQL i na ich podstawie generuje odpowiednie raporty.

Powiadomienia e-mail, sms

Automatyczne powiadomienia to funkcjonalność, którą wysoko cenią sobie nasi klienci, gdyż znacząco ułatwiają im wykonywanie codziennej pracy.Powiadomienia możesz wykorzystać do celów własnych, przykładowo wysyłając powiadomienia do pracowników lub przesyłając zaplanowane komunikaty do klientów. Program za pomocą wiadomości e-mail, sms czy okien pop-up, może automatycznie powiadamiać,
na przykład o zmianie statusu w zleceniu usługowym lub wysyłać informacje o dostawach materiałów, które potrzebne są do wykonania usługi. Klientom możesz zdefiniować powiadomienia wysyłające informacje o etapie realizacji ich zlecenia lub zaległych płatnościach, zaś ekipie remontowej powiadomienia o nowych zleceniach.Dzięki możliwości konfigurowania własnych powiadomień z różnych obszarów programu, Ty także możesz mieć doskonale opracowany system powiadomień, który zawsze przypomni Ci o zadaniach i czynnościach ważnych do wykonania.

Chcesz umówić się na prezentację systemu lub zamówić wersję demo?

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy!